Історія бібліотеки

Бібліотека – древня і вічно юна оселя людського розуму. Ряди книжкових полиць містять у собі допитливий науковий пошук, насолоду прекрасним, здобуття знань, розвагу – і так до нескінченності. Неможливо уявити сучасне життя без бібліотеки, куди кожна людина може прийти не тільки, щоб отримати необхідну інформацію, а й “підзарядити” свою душу духовними багатствами, залишеними нам у спадщину. Бібліотека – добрий чарівник, до якого поспішають люди різного віку, різних смаків та уподобань. Усе найцікавіше починається з бібліотеки.

        Бібліотека – філія №7 почала свою роботу в 1956 році. Не раз довелося бібліотеці міняти свою адресу. Довгий час вона була розташована в червоному куточку свиноферми за два кілометри від села. До лютого 1958 року в селищі Ревівка  Новогеоргіївського району Кіровоградської області працювала приклубна  бібліотека  і назвати її бібліотекою можна було лише умовно: не було, навіть, окремої кімнати – книги були розміщені у двох шафах, в цій кімнаті стояли столи для гри в більярд, шахи, проводилися репетиції художньої самодіяльності. Не було каталогів, картотек, книги були не систематизовані, в бібліотеці  було лише 216 читачів, 3361 книга. 

        В 1960 році бібліотеку було перевезено в будинок колгоспниці Бондаренко Наталки по вул. Кіровоградська, 39.  Відповідав за бібліотечну роботу Давидов Лук’ян  Тимофійович. Це була  розумна, добра та чуйна людина. Учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, нагороджений багатьма орденами та медалями,  професійний культпрацівник, хоча і не мав  відповідної освіти, з ентузіазмом взявся за облаштування бібліотеки. 

        З часом бібліотека все більше здійснювала свої просвітницькі цілі, заради яких її було створено. З кожним роком вона набувала популярності серед мешканців мікрорайону. 

      25 квітня 1958 року на посаду завідувачки  сільської бібліотеки було призначено Астасій Раїсу Федорівну.

Робота  Раїси Федорівни розпочалася з господарської діяльності, а саме, в колгоспній майстерні були зроблені спеціальні стелажі для книг, була виділена окрема кімната, поряд з конторою колгоспу, в якій  книги були розставлені в належному порядку.    

     Щорічно березень для бібліотек, які обслуговують дітей, наповнюється приємними клопотами, які пов’язані з проведенням традиційного свята – Всеукраїнського тижня дитячого читання. Тиждень зустрічі з Книгою, розвиток читацької культури залишається доброю традицією, справжнім святом книги та читання.

    Юна та енергійна, вона проводила багато вогників, бесід, диспутів та читацьких конференцій. Для малечі була як мати, - застереже від поганих вчинків, навчить поважати старших. Для юних - дасть мудру пораду для життя, чи зарадить в невдалому коханні, для жінок відкривала секрети кулінарії чи домашнього господарства. Мала дар спілкування з людьми, лагідна, спокійна, виважена. І тому тягнулись люди до бібліотеки не тільки за книгами, а й часто за порадою.

     В 1967 році прийняте рішення  міськвиконкому від 11.08.1967 р. про приєднання с. Ревівки до межі м. Світловодська. В 1975 році в зв’язку з централізацією мережі міських бібліотек Ревівська бібліотека стала  бібліотекою – філією №7 Світловодської міської централізованої бібліотечної системи.

     Тільки в серпні місяці 1990 року бібліотека  переїхала у нове, затишне, просторе приміщення багатоповерхового будинку по вулиці Ілліча,1, де знаходиться і по цей час.

     В вересні 1997 року, в зв’язку з закриттям бібліотеки - філії №5, весь фонд передається  бібліотеці №7. До бібліотеки переходить працювати  бібліотекар філії №5 Коваленко Валентина Анатоліївна - доброзичлива, сумлінна, справжній ентузіаст бібліотечної справи.

      Під  орудою таких професіоналів бібліотека – філія №7 стає рідною домівкою для односельців - від школяра до пенсіонера. Тут можна почитати книгу або газету, поспілкуватися, цікаво провести вільний від повсякденних клопотів час.

     В серпні 2010 року колектив очолила Дуканіч Альона Вікторівна. 

Платні послуги, оновлений колектив, до якого долучилася Чолій Світлана Григорівна, принесли перші плоди: покращення інтер’єру бібліотеки та зовнішнього вигляду, створення громадської приймальні - прийом в якій веде депутат обласної ради Яременко С. О., поповнення фонду бібліотеки сучасними та цікавими книгами. Одним із останніх досягнень бібліотеки стала участь та перемога в проекті програми  «Бібліоміст», за допомогою якого відбулося  підключення до Інтернету, що дало можливість безкоштовного  доступу до світових інформаційних ресурсів всіх верств населення, незалежно від місця проживання, освіти, соціального стану.

 В бібліотеці з 2012 року почав діяти  Пункт доступу громадян до офіційної інформації органів влади (ПДГ). ПДГ у бібліотеці – це спеціально облаштоване комп’ютером місце з підключенням до мережі Інтернет, де користувачі  мають змогу самостійно або за допомогою бібліотекаря отримати доступ до інформації органів влади.  Систематично ведеться популяризація урядових: віртуальні подорожі по сайту Президента України, он-лайн екскурсії по  сайтам Верховної Ради України та сайту Світловодської міської ради,  популяризація сайту «Урядовий портал для дітей». Завдяки тому, що бібліотека приєдналася до мережі ПДГ з’явилась можливість отримувати безкоштовно офіційні матеріали та книги.  Бібліотека почала регулярно отримувати нову правову літературу, що дуже полегшує роботу бібліотекарів  в задоволенні  запитів правового характеру. 

Бібліотека постійно шукає нові привабливі форми роботи та послуги. Велика увага   приділяється автоматизації бібліотечних процесів, активно запроваджується автоматизована бібліотечна система ІРБІС. Картотека періодики з традиційної карткової форми переходить в електронну, ведеться електронна база даних читачів. 

З 2020 р. завідує філією провідний  бібліотекар Шкірай Лариса - справжній професіонал своєї справи.  Також  у світі книг допомагає орієнтуватися своїм читачам Вакуленко Ольга.