Дейнега Дмитро Іванович

Народився 1 січня 1929 року в Казахстані, в сім’ї робітника. В тому ж році сім’я повернулася додому в Україну – на Батьківщину.

Поезією захоплювався завжди. Зрідка друкувався в республіканській, а також в обласній та місцевій періодиці.

Дубовик Ганна Валентинівна

Народилася в місті Кіровограді. Працювала на будівництві, на заводі чистих металів. Зараз працює начальником ЖЕГ № 1.

Друкувалась в газетах “ Дніпровські зорі”, “ Молодий комунар”, “Кіровоградська правда”, (Стежина), “Світловодськ вечірній”. Член Кіровоградського обласного літоб’єднання “Степ” з 1985 року.

Жизнєвська Валентина Олександрівна.

Народилася в місті Ніжині Чернігівської області. Працювала перекладачем науково-технічної літератури в м. Кременчуці на Полтавщині, потім у Світловодську.

Друкувалась у газетах “Більшовик Ніжинщини”, “Наддніпрянська правда”, “Світловодськ вечірній”, “Кіровоградська правда” (Стежина)

Калініченко Сергій Володимирович.

Народився в селі Павлівка в 1961 році. Закінчив десятирічку. Працює газоелектрозварником при Павлівській середній школі.

Квіташ Ольга Іванівна.

Народилася в 1957 році в м. Красно граді, що на Харківщині, у родині лікаря. Свій перший вірш написала у дев’ять років. Працює лікарем – невропатологом у Світловодській ЦРЛ. Друкується у місцевій періодиці.

Лаврик Лідія Андріївна.

Народилась1 липня 1951 року в селі Коровинцях Недригайлівського району, що на Сумщині. Працювала на заводі “Чистих металів” у сфері виробництва напівпровідників та приладів на їх основі.

Друкувалась в “Наддніпрянській правді”, “Світловодську вечірньому”, (Стежині) "Кіровоградська правда”, в збірнику “Зоряні роси” (Хмільник, 2004).Член Кіровоградського обласного літоб’єднання “Степ”. Очолює Світловодське літературне об’єднання “Літо”.

Мар’янов Віль Андрійович.

Народився4 лютого 1929 року в місті Хоролі Полтавської області. Працював:замісником командира по механічній частині в місті Бернау (Німеччина),в Кіровограді, на цілині, на будівництві ГЄС, на автотранспортному підприємстві. Нині - пенсіонер.

Друкувався в ”Наддніпрянській правді”, “Світловодську вечірньому”, “Вістях Світловодщини”, “Кіровоградській правді” (Стежина). Член Кіровоградського обласного літоб’єднання “Степ”.

Неділя Олег Дмитрович.

Уродженець прикордонного села Заставне Волинської області.

Директор Світловодської редакції міського радіомовлення Світловодської міської ради, член Національної Спілки журналістів України з 1991 року,активний кореспондент обласного та українського радіо.

Друкує свої вірші на шпальтах газет Волинської, Одеської, Полтавської та Кіровоградської областей.

Неділя Світлана Олегівна.

Студентка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, інституту журналістики.

У 1998 році стала переможницею республіканського конкурсу “Кращий вірш року”, який проводив дитячий пізнавально – розважальний журнал “Чомусик”.

Світлана– активний юний кореспондент міської газети “Світловодськ вечірній”. Досить часто виступає із власними різножанровими матеріалами у передачах міського та обласного радіо.

Оверченко Кость Гаврилович.

Народився в місті Новогеоргіївську 22 травня 1920 року.

Коли навчався на першому курсі філфаку Дніпропетровського університету,призвали до лав Червоної Армії. В перші дні війни, в Естонії, отримав бойове хрещення. Попав у полон, у концтабір Саласпілс, звідки втік.Воював у партизанському загоні.

Після війни досконало оволодів латиською мовою, став неперевершеним перекладачем і – українським поетом. Друкували його вірші як у дитячому журналі “Жовтеня”, так і в газетах Києва і Полтави. Листувався з Павлом Тичиною, Петром Панчем, Леонідом Первомайським. Писав вірші і на фронті.

Після війни очолив міську бібліотеку в Єлгаві. Його твори друкувалися в багатьох газетах: “Кіровоградська правда”, “Літературна Україна”,“Молодь України”; журналах “Вітчизна”, “Дніпро”, “Барвінок”, “Малятко”;альманахах “Сузір’я”, “Степ”. Член Кіровоградського обласного літоб’єднання “Степ”.

Помер 30 жовтня 2017 року, м. Єлгава, Латвія 


Парфьонов Олександр Іванович.

Народився 10 серпня 1918 року на хуторі Путилово Нікольського району Вологодської області, в сім’ї селянина.

Учасник Великої Вітчизняної війни. Заслужений вчитель УРСР 1968 року. З 1962 по1978 рр. працював учителем-мовником Світловодської школи – інтернату №2.

Вірші писав протягом усього життя. Досить довго керував дитячим літгуртком. Друкувався в місцевій періодиці.

Помер 15 березня 1993 року.

Слюсар Борис Іванович.

Народився24 серпня 1930 року в селищі Градизьку на Полтавщині. Викладав музичні дисципліни у вищих та середніх навчальних закладах Олександрії,Рівного, Кам'янець- Подільського, Світловодська.

Друкувався в газетах та журналах СРСР, твори перекладались багатьма мовами:російською, білоруською, литовською, казахською, татарською. Переможець конкурсів : “Робітнича газета” (Київ, 87), “Від вуха до вуха” (Київ,97), “Україна – Центр” (Кіровоград, 98,99).

Учасник колективних збірок : “Сатиричним залпом”, “Пісня і праця”, ”На веселім перехресті”, “Перченя”, “Антологія хмельницьких поетів”, “Веселий букет”, “Веселий ярмарок” – всі випуски, “Слово до слова – весела розмова”, “П’яте колесо”.

Автор поетичних збірочок для дітей “Веселі каруселі”, “Веселі загадки”.

Автор книжок гумору для дорослих “Круте яйце”, “Центральна фігура”, “Макраме із куцометражек”.

Член Кіровоградського обласного літоб’єднання “Степ”.

Соколов Віктор Вікторович.

Народився 17 квітня 1919 року в селищі Таборищі, що на Кіровоградщині.

Закінчив Макіївський металургійний технікум.

Працював на заводі, в редакціях газет, був головою правління Донецької організації СПУ, головним редактором журналу “Донбас”.

Вийшли друком три десятки книг Віктора Соколова, серед них : “Весна” (1949), “Вірші та поеми” (1949), “Наука доброти”(1990)...

Член національної спілки письменників України з 1950 року.

Помер 24 квітня 2002 року. Похований у місті Києві на Байковому цвинтарі.

Почесний громадянин Світловодська.

Сокуренко В’ячеслав Юхимович.

Народився 1941 року в селі Диминову, що у Маловисківському районі на Кіровоградщині.

З 1964 року він на газетярській роботі. Працював редактором багатотиражної газети ЗАТ “Об’єднання “Дніпроенергобудпром”.

Вірші писав зі шкільної лави. Друкувався у журналах “Вітчизна”, “Дніпро”,“Перець”, газеті “Літературна Україна”, колективних збірках, обласній періодиці.

Член Кіровоградського літоб’єднання “Степ”. “При світлі совісті “- перша книга поета. На жаль, остання, бо 28 серпня 1998 року він відійшов у Вічність.

Френкель Юрій Ілліч.

Народився 11 квітня 1927 року в Полтаві.

Закінчив Кіровоградський педагогічний інститут і все життя, аж до виходу на пенсію, працював у школі вчителем математики.

Друкувався в районній, обласній та республіканській пресі, в колективних збірках:“Гарно, гарно серед степу” та “Відлуння”, виданих республіканськими видавництвами, окремими збірками: “Крокую в світ”, ”Земні акварелі”,“Сповідь”.

Член Кіровоградського літературного об’єднання “Степ”.

Учасник бойових дій у Великій вітчизняній війні.

Останні роки прожив в Ізраїлі, в м. Тетанія, де й помер 19 листопада 2000 року.

Почесний громадянин Світловодська.

Чернявська Ірина Федорівна.

Народилася у 1973 році.

У1990 році в журналі “Пионерия” надруковано оповідання “Командирова на Землю”. Цього ж року оповідання “Сенсація” зайняло друге місце на конкурсі “Лучший фантастический рассказ”, який проводило республіканське радіо. У 1991 році оповідання “Іспити для початківців”знову зайняло перше місце на цьому ж конкурсі.

Кілька фантастичних оповідань було надруковано в обласній молодіжній газеті “Молодий комунар”.

Шумейко-Шай Олександра Василівна.

Народилася у 1937 році в місті Новогеоргіївську.

Працювала у Світловодській центральній лікарні, позаштатним кореспондентом газети“Наддніпрянська правда”, в медсанчастині заводу чистих металів.

Багато віршів покладено на музику А. Г. Мірошниченком – членом Спілки композиторів України.

Її вірші звучали по радіо, друкувалися в багатотиражці “Металл и люди” (ЗЧМ), “Днепровские огни”, “Наддніпрянська правда”.