2021 рік

Бібліотека - філія №7 разом з читачами готується прикрашати на ялинку

Новий Рік – це свято, яке відзначають буквально всі люди Землі. На всій планеті, у кожній країні, у кожній родині діти й дорослі готуються до цього свята, чекаючи нових радісних подій, барвистих подарунків, дивних чудес і виконання заповітних бажань. І наша бібліотека - філія №7 теж готується до цього чарівного та казкового свята. 

Разом з бібліотекарем та читачкою -  активісткою бібліотеки Тамілою Федорівною Редько діти виготовляють новорічні іграшки на ялинку ревівської громади. Виготовлені своїми руками іграшки - малюнки діти з задоволенням розфарбовували, вирізали та наклеювали на картон. Тепер залишилося прикріпити до іграшок підв’язки, покрити сріблянкою і вивісити на новорічну красуню. 

Лариса Шкірай, завідуюча бібліотеки - філії №7

Національний тиждень читання!  

     З 13 до 19 грудня в Україні вперше відбувається Національний тиждень читання. Захід проводить Український інститут книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України.

Національний тиждень читання – це загальнонаціональне свято, що об'єднує навколо читання читачів, письменників, бібліотекарів, видавців і книгарів по всій країні.

      Ось і наша бібліотека – філія №2 долучилася до цього повномасштабного заходу, мета якого залучити українців до читання, відвідування бібліотек, а також привернути увагу до українського книговидання та літератури, підтримати видавництва, книгарні та бібліотеки.

      Користувачі, які завітали до нашої бібліотеки, знайшли книгу на свій смак та отримали неймовірне задоволення від великого вибору літератури, та передчутті спілкування з обраною книгою!

Висловлюємо щиру подяку Українському Інституту Книги за нову літературу для читачів різного віку та вподобань!

Конкурс з комп'ютерної грамотності

8 та 9 грудня в центральній міській бібліотеці проведений конкурс з комп'ютерної грамотності для слухачів «Університету ІІІ віку» та школярів ЗОШ № 10.

Конкурс організований та проведений з метою підвищення комп’ютерної грамотності, володіння сучасними інформаційними та комунікативними технологіями, значення яких з кожним роком зростає.

Всі учасники конкурсу показали лише добрі та відмінні результати, а переможцями стали:

серед слухачів «Університету ІІІ віку»:

Лаврик Лідія Андріївна;

Дереза Лариса Романівна;

серед школярів:

Шкурін Тимур;

Астахов Тимофій;

Калініченко Олександр;

Кушнір Віталій.

Книжкове меню читацьких захоплень 

 13-19 грудня цього року Український інститут книги проводить загальнонаціональну акцію «Національний  тиждень читання».

В рамках Тижня  запрошуємо вас  завітати до бібліотеки-філії №3 на літературний фуршет  «Книжкове меню читацьких захоплень» для обговорення новинок літератури. В ході обміну думками про прочитану літературу бібліотекарі мають намір створити  книжкові  гайди, як приклад діалогу між поколіннями.

    Мета Національного тижня читання – залучити до читання аудиторію, яка на сьогодні читає мало, книжки купує рідко або не купує/не читає взагалі.

Український інститут книги реалізовує програму, щоб зробити українців читаючою, мудрою, інтелектуальною нацією.

  Приєднуйтеся до Національного тижня читання!

  Прочитай книжку — обговори з рідними та поділися прочитаним з друзями!

Голодомор в Україні: Ми маємо про нього пам’ятати.

29 листопада юні користувачі Центральної міської бібліотеки стали учасниками заходу «Голодомор в Україні: Ми маємо про нього пам’ятати».

Завідуючка відділом обслуговування Ливада М.М. розповіла про причини і наслідки однієї з найтрагічніших сторінок української історії – Голодомор 1932-1933 років.

Діти ознайомились з історією та дослідженнями тих страшних подій та переглянули відео-спогад свідка Голодомору «Обміняли на їжу все, крім вишиванки» та поділилися власними думками з приводу причин, що призвели до голоду 1932-1933 років.

Бібліотекарі й діти дійшли висновку, що правда про ті важкі часи має передаватися з покоління в покоління, аби вони ніколи не повторились, а життя людини — це найцінніший дар, про яке повинна піклуватись не тільки людини, а й влада.

Слухачі «Університету ІІІ віку» долучаються до національного проєкту «Дія. Цифрова освіта»

В центральній міській бібліотеці слухачі «Університету ІІІ віку» проходять курс з цифрової освіти. Крім них, всі бажаючі користувачі за допомогою бібліотекарів навчаються на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності.

Вони дізнаються, як правильно користуватися єдиним порталом державних послуг Дія та безкоштовним медичним онлайн-сервісом - додатком Helsi.

Тренери проводять заняття із цифрової грамотності для користувачів різного віку за допомогою освітніх серіалів з цифрової освіти, які мають формат живих прикладів.

Запрошуємо, всіх бажаючих для перегляду освітніх серіалів по темах, які вас цікавлять.

Школярі вивчають право на гідність з фільмами Docudays UA

На базі бібліотеки – філії № 7 до Дня Гідності та Свободи для школярів ЗОШ № 9 відбувся захід медіа-просвіти з прав людини, під час якого було переглянуто фільм Docudays UA «Євромайдан SOS. Право на гідність».

Євромайдан – непересічне явище, під час якого українці показали свою здатність добровільно об’єднуватися задля спільної перемоги.

У сюжеті фільму мова йшла про ініціативу, яка під час Революції Гідності об’єднала людей, готових з ризиком для себе захищати права, свободу та життя учасників протесту, це тисячі волонтерів у всіх регіонах України і за її межами, сотні тисяч читачів сторінок у соціальних мережах, кожен з яких робив свій внесок у ініціативу, долучався та допомагав у тій сфері, де міг найбільше бути корисним.

Фільм залишив по собі дуже сильне враження. Разом з героями фільму глядачі ніби пережили трагічні й унікальні дні Майдану. Фільм спонукав задуматися над подіями тих днів.

Після перегляду фільму відбулося з'ясування думок та вражень всіх присутніх, які звернули увагу на те, що саме любов до своєї країни мотивує людей боротися за її незалежність.

Саме тому, темою для обговорення зі школярами стали питання захисту та дотримання прав людини, свобода мирних зібрань, а також психологічний натиск на свідомість кожного громадянина України.

Так, за допомогою фільму глядачі отримали змогу ніби долучитися до таких важливих подій як Майдан. Стало зрозумілим для кожного, як важливо формувати справедливе й громадське суспільство в Україні.

Бібліотека покликана допомагати читачеві у виборі потрібної літератури, у знаходженні інформації по запиту, а також сприяти в зацікавленні читачів книгою.                          

Нещодавно у приміщенні   бібліотеки відбувся захід «Періодика для початкової школи» з учнями 3 - 4 кл класів. Бібліотекар  познайомила маленьких читачів з періодичними виданнями, активізувала інтерес до них, показала як  самостійно користуватися журналами та газетами, на що звертати увагу насамперед, виховувати любов до рідного слова. Прорекламувала  дитячі журнали «Стежинка», «Пізнайко», «Весела перерва».

Учні дізналися про поняття «число журналу», «рік видання», «примірник»,  хто формує журнал та газету, з яких етапів складається створення журналу. Учні познайомилися з пам’ятками про правильне читання періодичних видань, оглянули виставку журналів та газет. Отож, підсумували ми нашу зустріч тим, що періодичні видання дарують нам щасливі миті пізнання чогось нового.

Місяць цифрової грамотності

Від 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Вона говорить, що мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Тому інформація про товари та послуги на території України має надаватися у першу чергу українською.  

Для покращення загального рівня володіння українською мовою в побуті та діловому спілкуванні, зокрема розмовної української мови, в нагоді  стануть книжкові видання, представлені на літературномовному вернісажі «Рідна мово, ти звучи, рідним словом нас учи».    

Викладка підготовлена  до Дня української писемності і мови, який традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки роки поспіль.

В рамках свята продовжуємо знайомити з новинками літератури, які бібліотека отримала згідно державної Програми поповнення фондів публічних бібліотек від Українського інституту книги.

 Українсько-російський словник Тараса Берези "Скажи мені українською", виданий в львівському видавництві "Апріорі"  в 2019 році (Береза Т. Скажи мені українською / Тарас Береза. - Львів : Апріорі,2019. - 456с.) має на меті донести до сучасного носія мови, як правильно та грамотно висловлюватися українською, позбувшись мовних покручів, кальки  з російської та суржику.

 Формат словника наочно показує відмінності між правдивою українською мовою і штучними запозиченнями з російської. Польові досліди дозволили зібрати у словнику найтиповіші росіянізми, запозичення та кальки, якими надто грішить українськомовне середовище - від вулиці до офіційних установ.

  Отже, задумаймося над  тим як ми говоримо! Вивільнимо українську мову від усього зайвого та навчимося плекати рідне Слово! 

Місяць цифрової грамотності 

Бібліотека-філія №8, як амбасадор проєкту «Дія. Цифрова освіта», долучилася до масштабної інформаційної кампанії, щоб надихнути українців на набуття цифрових навичок.

Сьогодні наші користувачі ознайомились як реєструватись на платформі цифрової грамотності, проходити тест, шукати потрібні курси. Вони дізналися, що на платформі @Дія. Цифрова освіта (https://www.facebook.com/diia.education) можна безоплатно дивитися освітні серіали, які допоможуть розвинути цифрові навички. Загалом тут близько 70 курсів для людей елегантного віку, вчителів, медиків, юристів, журналістів, держслужбовців, школярів, і це неповний перелік.

Також на порталі є національний тест на цифрову грамотність Цифрограм, щоб перевірити рівень знань. А сертифікатом про складання Цифрограму можна підсилити резюме та підвищити шанси на працевлаштування.

Приєднуйтесь до нас! Завітайте до бібліотеки! Живіть комфортно та щасливо завдяки цифровим навичкам!

Нові видання від Українського інституту книги

За Програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги наша бібліотека отримала 133 чудових сучасних видань.

  Усього  в Україні отримають нові книги 600 бібліотек, які пройшли спеціальний відбір. Під час відбору враховували нашу роботу в умовах карантину, активність у соцмережах, вміння висвітлити заходи, які відбуваються у бібліотеці. У минулому році ми отримали спеціальний перелік книг, за яким обирали необхідну літературу. 

 Ці книги ви не переплутаєте, оскільки на кожній є спеціальна наліпка з логотипом "УІК".

Приємно було отримати книги талановитих письменників, які стали переможцями книжкової премії «Вибір читачів 2020», твори лауреатів літературних премій, конкурсу: «Коронація слова», відзнаки «Золоті письменники України».

Серед книжок для дорослих більше художньої літератури. Художня проза українська та зарубіжна, вічна класика, гучні бестселери, есеї, нон-фікшн та мотивуючі твори — тут розмаїття на будь-який смак.

  Книги, які отримала бібліотека, виключно нові видання 2019, 2020 і навіть 2021 року.

  Усі вони різної тематики, що дозволить задовольнити найвибагливіші інформаційні, інтелектуальні потреби кожного відвідувача бібліотеки. Книги цікаві, з яскравими ілюстраціями.

Тож запрошуємо вас до нашої бібліотеки та обрати книги до смаку.

  Щиро дякуємо Українському інституту книги за чудові видання для наших користувачів. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Еко-тур "Палітра рідної природи"

«Палітра рідної природи» - під такою назвою в бібліотеці – філії №2 з учнями  першої школи, був проведен краєзнавчий еко–тур, який складався з декількох  маршрутів: «Цікаве природознавство», «Тварини і рослини Світловодська», «Вода, повітря,земля», «Впізнай мене», «Правила поводження в природі».

Учасники заходу брали активну участь у відгадуванні тематичних вікторин, іграх, завданнях, конкурсах, обговореннях.

Бібліотекарі підготували книжково–ілюстративну виставку «Місто над Дніпром»,  яка ознайомила школярів не тільки з природою нашого краю, а й історією, поетичними добірками місцевих письменників та поетів. Світловодщина  славетна своїми неймовірними краєвидами і природними багатствами, які були представлені краєзнавчим  буклетом «Сім чудес Світловодщини».

Хлопці та дівчата активно  прийняли участь у мозковому штурмі «Як ви можете допомогти в покращенні екології нашого міста», який захищали Риченкова Карина, Бабенко Юлія. Діти ділилися своїм баченням впливу технічного прогресу на природу і пропонували свої варіанти  вирішення проблеми в нашому місті.

Дякуємо за співпрацю директору ЗШО №1 Климчук О. А., класному керівнику Панаріній Н. С., бібліотекарю  Чорновол О. Ф.

Всеукраїнський день бібліотек

      30 вересня в нашій країні традиційно відзначається свято тих, хто не уявляє свого життя без книги, чий вклад є дорогоцінним та неоціненним у нелегкій справі становлення особистості, її світогляду та духовного розвитку – Всеукраїнський день бібліотек.

     Напередодні свята, з щирими словами привітань, грамотами й квітами, до працівників Світловодської централізованої бібліотечної системи завітали представники влади – керуюча справами виконавчого комітету Світловодської міської ради Тетяна Головачова та начальник управління культури й туризму Тетяна Мельник, аби висловити свою глибоку повагу та подякувати за те, що чарівні жінки-бібліотекарі є не лише тендітними помічницями, а й надійними асистентами на шляху до вершин знань і мудрості.

     Бібліотечні працівники є невтомними трудівницями, командою ентузіастів і професіоналів. Завдяки креативному підходу до роботи ними створюються усі належні умови для того, аби кожен і в будь-якому віці мав доступ до інформації, а значить був обізнаним та компетентним. У бібліотеках громади активно впроваджується інноваційний підхід у роботі: створені центри комунікації, інтелектуального й професійного розвитку, реалізується безліч соціальних проектів, серед яких і продакшн-студія для творчо-обдарованих дітей, які мають можливість навчатись основам журналістики і відеомистецтва, відвідувати уроки англійської мови, правові тренінги, опановувати ораторське мистецтво. І це далеко не все, для людей поважного віку діє “Університет третього віку”, де з легкістю можна навчитись основ комп’ютерної грамотності та здорового способу життя, прослухати курс психології і духовності, електронного урядування, курс першої долікарської допомоги тощо.             Для цього залучаються відповідні фахівці: вчителі, лікарі, юристи, психологи, священослужителі, які працюють на волонтерських засадах.

     Тому інтелектуальний вклад працівників бібліотечної системи є високо оціненим не лише її постійними відвідувачами, а й представниками влади, кваліфікованим журі різноманітних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, акцій, досліджень, проектів.

    Вражені та розчулені привітаннями й увагою до їх досягнень і зусиль працівники бібліотечної сфери від щирого серця подякували за піклування й теплі слова і запросили гостей урочистості на святкове чаювання. 

Зверни своє серце до книги/ до Всеукраїнського дня бібліотек/

    30 вересня  в приміщенні  бібліотеки – філії №2, з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек  пройшов День відкритих дверей  «Зверни своє серце до книги».

    Бібліотекарі  Деревянкоко Світлана  та Пономаренко Лариса  провели для  учнів школи №1 екскурсію   книгозбірнею. Знайомство було незвичайним, загадковим і казковим. Діти познайомилися з відділами бібліотеки, дізналися про енциклопедії, словники,цікаву підліткову літературу, переглянули журнали та газети, які передплачує бібліотека. Бібліотекарі підготували низку різноманітних конкурсів та завдань, а саме: бібліографічну вікторину «Конкурс знавців», «Назвіть літературного героя», завдання «Казковий переполох». Особливо діти проявили свою фантазію, зробивши рекламу книг різної тематики. Свято було наповнене позитивом та гарними і світлими емоціями. Для всіх присутніх  працівники бібліотеки  приготували  солодкі сюрпризи. 

  Учасники  заходу дійшли згоди, що книга завжди буде займати чинне місце у житті кожної людини.

     Дякуємо за співпрацю директору ЗШО №1 Климчук О. А., класному керівнику Бондаренко Г. В., бібліотекарю  Чорновол О. Ф.

Школярі вивчають Права людини з фільмом Docudays UA «Південний кордон».

У рамках відзначення Днів Європи в Україні 16 вересня на базі бібліотеки – філії № 7 відбувся право-просвітний захід для учнів 9 школи з переглядом та обговоренням документального фільму Docudays UA «Південний кордон».

Цей фільм був створений за ініціативою Херсонського обласного Фонду милосердя та Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA». Фінансову підтримку у створенні фільму надавав Міжнародний Фонд «Відродження».

У стрічці висвітлюються події, які відбувалися у 2014 на сході країни, коли почалася антитерористична операція. Ситуація була дуже напруженою через загрозу вторгнення агресорів.

На той час українська армія потребувала підтримку та допомогу свого народу. Із перших днів по всій країні виник рух волонтерів – громадських активістів, які допомогали забезбечити військових усім необхідним та відродити армію.

Фільм надав можливість школярам вирушити разом з волонтерами на місце розташування військових частин, які везуть необхідну гуманітарну допомогу захисникам, що бережуть південний кордон країни.

Після перегляду учасники заходу активно обговорювали побачене, відповідали на запитання, висловлювали свої враження й дійшли висновку, що охорона територіальної цілісності нашої держави - це захист миру та безпеки в країні і роль, яку відіграють волонтери у цьому - є необхідною й важливою.

Захід організували та провели:

бюро правової допомоги – головний спеціаліст Фадєєва О.О.;

центральна міська бібліотека:

модератор Шмакова Н.А.,

зав. відділу обслуговування Ливада М.М.

Урок патріотичного виховання з показом фільму Docudays UA «Південний кордон».

20 вересня в центральній міській бібліотеці проведено урок патріотичного виховання для учнів 10 школи з показом та обговоренням документального фільму Docudays UA «Південний кордон».

«Захист Вітчизни – почесний обов’язок громадянина України» - головна теза заходу, що була спрямована на виховання патріотичних почуттів та формування активної громадянської позиції щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів. Школярам надалась можливість переглянути фільм «Південний кордон», щоб разом з волонтерами, які везуть необхідну гуманітарну допомогу захисникам вирушити на місце розташування військових частин, що бережуть південний кордон країни.


Після перегляду учасники заходу активно обговорювали побачене, відповідали на запитання про волонтерську діяльність, про людей, які самовіддано працюють для захисту кордонів нашої держави та висловили свої думки з приводу необхідності збереження цілісності України.

Для кожного школяра стало зрозумілим, що охорона нашої держави та захист миру в країні - є необхідною й важливою.

Семінар - тренінг "Протидія торгівлі людьми"

Торгівля людьми - глобальна проблема нашого суспільства, яка потребує негайного вирішення та здійснення заходів у сфері протидії торгівлі людьми.

15 вересня в центральній міській бібліотеці в рамках діяльності в проєкті «Інститут соціально - психологічного та правового розвитку» для представників молодих сімей проведено навчальний семінар - тренінг «Протидія торгівлі людьми».

Тренінг організований та проведений на партнерських засадах: Світловодським міським центром соціальних служб – психолог Анна Коваленко; Світловодським бюро правової допомоги – головний спеціаліст Олена Фадєєва; центральною міською бібліотекою – зав. відділу інформаційних технологій та проєктної діяльності Ніна Шмакова.

Тренери мали на меті надання кожному вільного доступу до знань, правової обізнаності, а також попередження негативних явищ у молодіжному середовищі. Було висвітлено поняття торгівля людьми, способи впливу й примусу, протидія торгівлі людьми, сфери експлуатації, захист і підтримка потерпілих, ознайомлено з правилами безпечного виїзду та перебування за кордоном.

Учасники виконували завдання тренерів, розглядали різні небезпечні ситуації, виконували інтерактивні вправи. Протягом заходу учасники переглянули та обговорили представлені док. фільми та ел. презентацію «Проблема торгівлі людьми, визначення її масштабів, структури та форми."

Завдяки семінару - тренінгу молоді жінки підвищили правову обізнаність з питань протидії торгівлі людьми та осягнули необхідність поширення інформації про можливості отримання допомоги людям, які стали жертвами злочинних дій, так як головне завдання сьогодні, яке стоїть перед всіма – це не тільки подолання наслідків порушення прав людини, а запобігання та попередження торгівлі людьми.

Презентація виставки вишитих рушників із фонду Захарівського музею історії 

12 вересня 2021 року у приміщенні бібліотеки - філії №7 відбулася презентація виставки вишитих рушників із фонду Захарівського музею історії. Присутні прослухали виступ зберігача фондів Шкирай Любов Семенівни, яка розповіла історію створення рушника, про значення узорів на рушниках, та символічне значення рушника - оберіга. Присутні з задоволенням переглядали виставку і отримували корисну, духовну інформацію. Завершився захід чаюванням в теплій та дружній атмосфері. Наступна виставка відбудеться у жовтні, на якій будуть представлені вишиті сорочки. 

День грамотності в бібліотеці

8 вересня в центральній міській бібліотеці пройшов День грамотності для всіх бажаючих відвідувачів.

Міжнародний день грамотності – це свято, яке присвячене знанням і освіті. 56 років тому в цей день відбулась перша Всесвітня конференція міністрів освіти з ліквідації неграмотності.

Саме для цього свята в бібліотеці були розроблені тести з української мови і всі користувачі бібліотеки змогли пройти тест та перевірити, як добре вони знають українську мову.

Користувачам надавалась можливість самостійно перевірити свої знання. Після того, як були надані відповіді на запитання, кожен міг здійснити самоперевірку та визначити свій рівень знань.

МАЙСТЕР-КЛАС В БІБЛІОТЕЦІ

З метою формування почуття патріотизму, національної гідності, гордості та любові до рідного краю в центральній міській бібліотеці проведено майстер-клас "Жовто-блакитний символ".

Формування українських державних символів сягає історичної традиції часів Давньої Русі. Ще князь київський Володимир Великий мав власний герб – золотий тризуб на синьому фоні.

Утвердження синьо-жовтого поєднання як українських національних кольорів відбулося у 1848 р.

Синьо-жовті поєднання в прапорі отримали логічне тлумачення як національні кольори українського народу. Синій колір символізував мирне безкрайнє небо, а жовтий – стиглі пшеничні лани як показник достатку.

Наша рідна Україна –

Найкраща в світі сторона.

Пісенна, радісна, красива.

Ти, як ненька, в кожного одна!

Кіноклуб Docudays UA «Євромайдан SOS»

25 серпня на базі центральної міської бібліотеки проведено засідання Кіноклубу Docudays UA «New life» на тему: «Майдан та незалежність» з переглядом фільму «Євромайдан SOS».

Події на Майдані дали поштовх всій країні. Це був важкий час для України. Але народ продемонстрував свою гідність та прагнення до свободи. Люди об'єдналися в одне ціле в боротьбі за свободу та свої права і були готові віддати свої життя за незалежність.

Революція Гідності забрала життя 107 осіб, але ці жертви не були марними, вони стали героями.

Фільм «Євромайдан SOS» про ініціативну групу небайдужих людей, яка виконала унікальну роль «зв’язкового» та оперативно надавала правову допомогу потерпілим учасникам Євромайдану. Фільм залишив по собі дуже сильне враження. Разом з героями фільму глядачі ніби пережили трагічні й унікальні дні Майдану. Фільм спонукав задуматися над подіями тих днів.   Після перегляду фільму відбулося з'ясування думок та вражень всіх присутніх, які звернули увагу на те, що саме любов до своєї країни мотивує людей боротися за її незалежність. Так за допомогою фільму глядачі отримали змогу ніби долучитися до таких важливих подій як Майдан. Стало зрозумілим для кожного, як важливо формувати справедливе й громадське суспільство в Україні.

          ЦМБ.  Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA як інструмент просвіти з прав людини» Шмакова Н.А.

Цікаві розмальовки пальчиками

Чудового літнього дня у бібліотеці-філії №3 панувала атмосфера цілковитої творчості та старань. Юні відвідувачі разом із бібліотекарями опановували техніку розмальовки пальчиками.

Під рукою немає пензля? Байдуже! Один палець вмочи в червону фарбу, другий — у синю, третій — у жовту. Чим це не пензлі?

Діти із задоволенням поринули у світ яскравих кольорів та незабутніх емоцій, які отримали в процесі створення власних шедеврів. Вони ретельно промальовували кожну деталь, тим самим створюючи власний неповторний персонаж та відчуваючи себе справжніми художниками.

Наприкінці юні творці не могли натішитися чудовими яскравими шедеврами, які вони створили власноруч!

В. А. Сухомлинський наголошував: «Витоки здібностей та обдарованості дітей на кінчиках пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть найтонші нитки-струмочки, які живить джерело творчої думки. Іншими словами, чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина».

І наша бібліотека завжди намагається підтримувати таку цікавість та допомогти дитині знайти шляхи втілення її творчого задуму.

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ - 30

Бібліотека-філія № 2 вітає всіх своїх користувачів та жителів нашого міста з Днем Незалежності України та Днем Державного Прапора України. З нагоди цих величних і прекрасних свят бібліотека підготувала історично-патріотичну книжкову виставку «Україна – єдина країна», на якій представлено документальні, літературні, творчі та художні роботи, присвячені історії формування української державності, боротьбі Українського народу за незалежність своєї держави, вшануванню пам’яті громадян, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність та державний суверенітет України. До свята в бібліотеці серед молоді були організовані патріотичні читання віршів про Україну.

І дорослі, і молодь мали можливість перевірити свої знання в онлайн-вікторині «Чи знаєш ти Україну?». Вікторина зацікавила учасників динамічним і яскравим перебігом, викликала пізнавальне заохочення. Бібліотекар читального залу запросила дорослих читачів до діалогу на тему: «Незалежність України: вчора і сьогодні», де були обговорені головні історичні події за 30 років Незалежної України.

Для кожного громадянина України, День Незалежності насамперед має бути днем іспиту власного сумління, днем міркувань про долю своєї Батьківщини й всієї спільноти, саме це стало лейтмотивом святкових бібліотечних заходів.

БІБЛІОТЕКА, ЯК МОБІЛЬНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ СУБСИДІЙ 

В рамках проєкту «Бібліотека, як мобільний соціальний центр оформлення документів для субсидій» в центральній міській бібліотеці здійснюється допомога в оформленні документів для отримання субсидій на житлово-комунальні послуги: роз’яснюються питання щодо оформлення субсидій у новому порядку.

Також в центральній міській бібліотеці можна отримати безоплатну правову допомогу - консультацію юриста за попереднім записом.

Запрошуємо всіх бажаючих звертатися за допомогою в оформленні документів для отримання субсидій до бібліотек за адресами:

·            центральна міська бібліотека - вул. Приморська, 54; тел. 2-12-21;

·            бібліотека – філія № 2 – Бойко, 2а; тел. 7-25-30;

·            бібліотека – філія № 3 – Чайковського, 19; тел. 2-01-40;

·            бібліотека – філія № 7 – Захисників України, 1; тел. 7-12-00;

·            бібліотека – філія № 8 – Конька, 31; тел. 7-25-50.


НЕЗАБАРОМ ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

В день закриття табору відпочинку для дітей групи "aDvANC" відбувся захід «Україна: шлях до свободи» присвячений 30-й річниці Незалежності України.День Незалежності України – головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України.З метою національно-патріотичного виховання молоді центральна міська бібліотека створила відео-ролік «Україна: шлях до свободи», в якому представлені фрагменти з історії формування української державності, боротьби українського народу за незалежність своєї держави від козацтва до сьогодення.Під час проведення патріотичної години діти взяли участь в пізнавальній вікторині «Символи України», а наприкінці заходу із задоволенням взяли участь у флешмобі «Ми – твої діти, Україно!». Вони танцювали, співали та грали в рухливі ігри.Сподіваємось захід дітям запам’ятається на довго.Захід підготували: відділ Інформаційних технологій, методист центральної міської бібліотеки та партнери танцювальної групи "aDvANC"

Зустріч бібліотекарів з дітьми танцювальної групи "aDvANC" на базі відпочинку «Купава»

29 липня в рамках обласного проєкту «Люби і знай свій рідний край» була організована та проведена Інтелектуальна гра «Сім чудес України» для дітей під час їх відпочинку на базі «Купава».

Дітям запропонували взяти участь в захопливій грі: стати учасниками віртуальної подорожі видатними історичними і природними місцями, якими здавна славиться Україна, а після перегляду перевірити себе на спостережливість і відповісти на питання конкурсу.

Учасники заходу ознайомились з біосферним заповідником Асканія-Нова – єдиним в Європі, який має велику наукову та культурно-пізнавальну цінність багатьма видами екзотичних тварин – куланів, бізонів, коней Пржевальського.

           І дорослі, і молодь мали можливість перевірити свої знання в онлайн-вікторині «Чи знаєш ти Україну?». Вікторина зацікавила учасників динамічним і яскравим перебігом, викликала пізнавальне заохочення. Бібліотекар читального залу запросила дорослих читачів до діалогу на тему: «Незалежність України: вчора і сьогодні», де були обговорені головні історичні події за 30 років Незалежної України.

Для кожного громадянина України, День Незалежності насамперед має бути днем іспиту власного сумління, днем міркувань про долю своєї Батьківщини й всієї спільноти, саме це стало лейтмотивом святкових бібліотечних заходів.

Потім перед глядачами предстало на екрані озеро Світязь – найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні схоже на море, де у вітряну погоду хвилі досягають півтораметрової висоти.

Та найбільше учням сподобалася унікальна за красою Мармурова печера. Перед їх поглядами відкривалися маршрути, що вели вглиб печери з химерними творіннями сталагмітів, створених протягом мільйонів років краплинами води, а не руками талановитого скульптора, які своїми контурами дивно нагадували казкових героїв.

Інтелектуальна гра з віртуальною подорожжю надала можливість дітям відвідати сім історико-культурних пам’яток та взяти участь в опитуванні про багатовікову цікаву історію України, щоб краще її пізнати.

Захід підготували: відділ Інформаційних технологій, методист центральної міської бібліотеки та партнери танцювальної групи "aDvANC".

ПРОЕКТ "БІБЛІОТЕКА, ЯК МОБІЛЬНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ СУБСИДІЙ"

В бібліотеках централізованої міської бібліотечної системи стартував новий проєкт «Бібліотека, як мобільний соціальний центр оформлення документів для субсидій».

Проєкт реалізовується на партнерській основі разом з Управлінням соціального захисту населення Світловодської міської ради та Центром надання адміністративних послуг.

Розроблено новий напрямок діяльності бібліотек ЦМБС для підвищення рівня знань громади міста з питань державної допомоги у вигляді субсидій в Україні, який включає в себе інформування громадян міста про зміни Положення про порядок призначення субсидій та здійснення допомоги в оформленні документів для отримання субсидій на житлово-комунальні послуги.

З метою створення комфортних умов для жителів міста під час оформлення документів для отримання субсидій організована й постійно проводиться допомога з оформлення заяв та декларацій.

За допомогою інформаційних технологій проводиться наступна робота з громадянами:

-  роз’яснення питання щодо оформлення субсидій у новому порядку;

- ознайомлення зі зразками документів, розміщеними на сайті Міністерства соціальної політики України;

-  друк бланків документів;

-   допомога в оформленні заяв і заповненні декларацій відповідно до Нормативної бази Постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 р. № 505.

Планується проведення тренінгів «Енергозбереження та енергоефективність» з метою навчання використання принципів енергозбереження та економії коштів, наданих готівковою формою виплат житлових субсидій.

У багатьох розвинених західних країнах застосовують систему субсидій, для того, щоб людина мала стимул покращити умови свого життя шляхом економії енергоресурсів.

Із 1 січня 2020 року українці отримали право переходити на готівкову форму виплату житлових субсидій.

Завдяки монетизації з’явився стимул економити воду, тепло, газ та електроенергію, бо завдяки цьому можна витратити зекономлену субсидію на будь-які власні потреби або зекономлені кошти можна вкласти в енергоефективність і завдяки цьому заощадити ще більше.

Сподіваємось, що діяльність бібліотек ЦМБС з реалізації проєкту допоможе обізнаності громадян щодо своїх прав стосовно державної допомоги у вигляді субсидій та формуванню енерго - ощадливості.

Запрошуємо всіх бажаючих звертатися за допомогою в оформленні документів для отримання субсидій до бібліотек за адресами:

центральна міська бібліотека - вул. Приморська, 54; тел. 2-12-21;

бібліотека – філія № 2 – Бойко, 2а; тел. 7-25-30;

бібліотека – філія № 3 – Чайковського, 19; тел. 2-01-40;

бібліотека – філія № 7 – Захисників України, 1; тел. 7-12-00;

бібліотека – філія № 8 – Конька, 31; тел. 7-25-50.

День Конституції: які права та обов'язки гарантує Основний закон

24 червня у центральній міській бібліотеці відбувся круглий стіл «День Конституції: які права та обв’язки гарантує Основний закон»  з нагоди відзначення Дня Конституції України.

Начальник бюро правої допомоги Алла Мирошник обговорила з присутніми право на працю. Заступник начальника відділу обслуговування Пенсійного Фонду в Кіровоградській області Вікторія Плоткіна розповіла про зміни в пенсійному законодавстві. Бібліотечним працівникам був наданий "гарячий" мікрофон для розгляду основних прав, закріплених Конституцією України. Присутні мали змогу переглянути відеофільм "Конституція України: 25 цікавих фактів" та відповісти на питання вікторини.

Бібліотека під відкритим небом!  Святкуємо разом!

3 червня Світловодськ відзначив свій день народження,  67 річницю з дня заснування! Бібліотеки міста також долучилися до святкування!

Вітаємо всіх жителів рідного міста Світловодськ з днем МІСТА!!! Всі ми любимо своє рідне, зелене, гарне місто і просто за те, що воно є, а ми в ньому живемо, працюємо, ростимо дітей, радіємо життю. Нехай наше місто буде завжди квітучим, туристичним, багатим і красивим, а життя кожної сім’ї наповнене достатком, душевним теплом, радістю та благополуччям! 

СВЯТО ВИШИВАНКИ В БІБЛІОТЕЦІ

20 травня в центральній міській бібліотеці відбулося Свято вишиванки.

Вишиванка – це наша національна гордість.

На Свято були запрошені слухачі Університету ІІІ віку, до уваги яких були представлені інформаційні матеріали про особливості української вишивки, секрети візерунків та дизайн вишиванок у наш час.

Проведення такого свята продемонструвало, що присутні відчувають радість від збереження культури, звичаїв та традицій свого народу.

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ "ІСТОРІЯ РІДНОГО КРАЮ"

Семінар-практикум "Історія рідного краю" для бібліотекарів Світловодської ОТГ відбувся на території міського краєзнавчого музею 18 травня 2021 року.На семінар були запрошені вперше бібліотекарі сільських бібліотек Світловодської ОТГ, які з радістю підготували свої дослідницькі матеріали про історію своїх сіл та бібліотек.

Учасники семінару обговорили питання сучасної практики просування краєзнавчих ресурсів, продуктів і послуг бібліотек в цифровому середовищі, формування та використання краєзнавчих фондів.Бібліотекарі оцінили сучасні можливості бібліотек у підтримці та розвитку краєзнавчого туризму, познайомилися з маловідомими фрагментами історії міста Світловодськ, селища Власівка та сіл Світловодської ОТГ.

День Європи. Просвітницький захід "Відкриваємо Європу"

День Європи в Україні відзначають у третю суботу кожного травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році. Відзначення цього дня - ще одна можливість для мешканців України долучитися до європейських цінностей.

У 2021 році День Європи в Україні припадає на 15 травня.

Напередодні свята в бібліотеці – філії №2 пройшов просвітницький  захід  «Відкриваємо Європу», на який були запрошені учні 1 –ї школи. В цей день юнаки та дівчата мали змогу познайомитись з історією, культурою, літературою європейських країн, економіка і культура яких тісно переплітаються між собою.

Презентуючи виставку «Різноманітна Великобританія», бібліотекар Деревянко Світлана розповіла про історію, культуру та традиції цієї країни.  Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Великобританія молодь дізналася з країнознавчого екскурсу «Цікаві факти про Великобританію», а саме: музеї в Англії безкоштовні, найбільш затребуваним напоєм є чай,  у лондонському метро створені спеціальні майданчики для виступу музикантів та інше… Родзинкою цього заходу був пізнавальний трек «Емблема футбольного клубу Англії». Учні дізналися історію виникнення емблеми, значення символів зображених на ній.

Також діти прийняли участь у вікторині «Що я знаю про Європу?», грі – подорожі  «Казкова мандрівка по країнах Європи». Разом з героями книг вони  залюбки мандрували сторінками улюблених книг.

Це свято вкотре нагадало, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. Європа – це історичний дух України, це її майбутнє.

Дякуємо за співпрацю директору ЗОШ № 1   Климчук О. А., кл. керівнику  Панаріній Н. С., вчителю - асистенту Мисяк О. С. , бібліотекарю  Пілявській О. В.

"Європа для України - це не просто географічне поняття. Європа - це є майбутнє України, це єдність і солідарність"

День Європи ми відзначаємо як наше, українське історичне свято. Тому 13 травня, в центральній міській бібліотеці був проведений право просвітний захід з переглядом фільму Docudays UA «Боротьба Джамали» видатної шведської журналістки та режисера Елін Йонссон.

Саме цей фільм був обраний для перегляду, тому що перемога кримської татарки, українки Джамали на Євробаченні – є яскравим прикладом солідарності Європи з Україною.

Журналістка Елін Йонссон зафільмувала життя Джамали та її родини в Україні і Криму, змалювавши її трагічну сімейну історію та нинішню неспокійну ситуацію і складність становища кримських татар у наш час.

Фільм висвітлює мету Джамали, яка в останні роки стала голосом цілого народу - це прагнення донести трагедію своєї нації через мистецтво і творчість.

Після перегляду відбулось активне обговорення фільму. Учасники дискутували про значення особистостей в історії, про війну і мир, права людей під час конфліктів.

 ЦМБ, модератор проєкту «Кіноклуб Docudays UA як інструмент просвіти з прав людини» Ніна Шмакова.

До Чорнобильської катастрофи Урок з прав людини «Популяризація екологічних знань з метою формування екологічної свідомості»

В центральної міської бібліотеки проведений урок з прав людини «Популяризація екологічних знань з метою формування екологічної свідомості» з використанням документального кіно.

Лише дві аварії на атомних станціях у світі були кваліфіковані за найвищим, сьомим рівнем небезпеки - це аварія, що сталася у квітні 1986 року на Чорнобильській атомній станції, та аварія на атомній станції у Фукусімі, що сталася у березні 2011 року. Через місце розташування та характер аварії Чорнобильська катастрофа спричинила серйозне забруднення в Україні та Білорусії.

Учасники заходу одразу після перегляду стали активно обговорювати побачену катастрофу у документальному фільмі та порівнювати з Чорнобильською аварією.

Завдяки створеній атмосфері відвертого й інтерактивного спілкування, всі питання знайшли шляхи вирішення проблем із захисту прав кожної людини. Учасники заходу висловлювали власні думки на досить непрості і подекуди болісні для нашої країни питання.

Присутні дійшли висновку, що люди повинні позбутися споживацького ставлення до Природи: ніколи не створювати нові «Чорнобилі»; не нищити Карпати, річки – довкілля своїх міст – страшними сміттєзвалищами..., а для розвитку країни та здорової й щасливої громади потрібно крок за кроком формувати відкрите, правове, високоосвічене та високоорганізоване й відповідальне перед своїми співгромадянами, їхніми нащадками та усім людством суспільство.

22 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ

22 квітня – Всесвітній день Землі, свято захисту та піклування про оточуюче нас середовище - свято чистої Води, Землі і Повітря.

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році і з того часу проводиться щорічно 22 квітня.

В цьому році працівники центральної міської бібліотеки відзначили це свято, піклуючись про невеличкий, але свій рідний куточок землі біля бібліотеки.

Пам’ятаймо кожного дня, що Земля – це неоціненний дар, подарований нам природою, це – наш спільний дім, тож бережімо її!

Краса власноруч або арттерапія

Кожен з нас має творчий потенціал, має творчі здібності, але не всі мають можливості відкрити ці здібності в собі. Кожен має потяг до творчої діяльності. Просто в кожної людини її бажання творити виявляє себе по-різному. Для когось це квітник на дачі або у дворі, для когось це вишивка; хтось любить прикрашати свій одяг, комусь подобається фотографувати…

Іноді нам здається, що в нашому житті щось не так, виникає бажання щось змінити, відсторонитися від якихось проблем, знайти щось красиве й приємне, гармонійне…, щоб душа відпочивала та отримувала позитивну енергію.

Звичайно, можна слухати музику, дивитися фільми або відвідувати картинну галерею. Але іноді хочеться щось зробити власними руками, створити красу власноруч.

Тож сьогодні бібліотекарі запропонували слухачам Університету Ш віку спробувати знайти своє ЗАХОПЛЕННЯ. 

Зав відділом обслуговування Ливада М. М.

Урок самоврядування в бібліотеці

Надаючи доступ до офіційної інформації органів місцевої влади, бібліотеки міста виконують також функції організаторів пунктів громадських депутатських приймалень.

Така приймальня працює в Центральній міській бібліотеці. Прийом проводить депутат Світловодської міської ради Красюк Т.М.

А от 31 березня цього року Красюк Тетяна Миколаївна не тільки відповідала на різноманітні питання виборців, але й стала учасником і головним «вчителем» на уроці самоврядування для слухачів Університету 3-го віку.

Помічник депутата Коваленко С. ознайомив слухачів з історичними особливостями місцевого самоврядування на теренах Світловодська. Згодом учасники зустрічі мали змогу активно обговорити проблеми благоустрою тротуарів та доріг міста; слухачі Університету отримали практичні поради та відповіді на свої питання.

Отже, і бібліотекарі міста і користувачі бібліотек намагаються співпрацювати з владою, стають розумними та поміркованими партнерами з покращення життя громади.

  Зав. відділом обслуговування  Марина  Ливада.

Проєкт «Інститут соціально-психологічного та правового розвитку» в бібліотеці

31 березня в центральній міській бібліотеці розпочав свою діяльність «Інститут соціально-психологічного та правового розвитку» - проєкт, який реалізовуватиметься на партнерській основі разом зі Світловодським Центром соціальних служб та виконавчої влади.

Проєкт створено відділом інформаційних технологій центральної міської бібліотеки разом зі спеціалістами центру соціальних служб з метою надання кожному вільного доступу до знань та можливості повною мірою реалізувати свій потенціал, допомоги розвитку соціалізації особистості, правової обізнаності, виховання моральності та культури, а також попередження негативних явищ у молодіжному середовищі.

Планується постійно проводити навчальні та комунікативні тренінги, індивідуальну та групову роботу з учнівською молоддю та батьківськими колективами на теми: «Права дитини», «Ведення здорового способу життя», «Попередження насильства в сім'ї», «Негативний вплив шкідливих звичок на організм людини», «Профілактика ВІЛ/СНІДу», «Торгівля людьми».

Відбувся перший тренінг для дітей та батьків, на який була запрошена психолог центру соціальних служб Анна Коваленко. Блоки тренінгу включили: виховання та взаєморозуміння батьків та дітей; основи здоров’я та протидія захворюванню на туберкульоз.

Інтерактивна методика дала можливість отримати гарні результати за порівняно короткий час, тому що в роботу включились не тільки розум учасників тренінгу, а і їх почуття, емоції, вольові якості та творчість - тобто, в процес включився весь потенціал особистості.

Навчання відбувалось в процесі практичних занять, шляхом осмислення учасниками тренінгу власних дій для підвищення активності батьків і дітей, свідомого ставлення до особистого життя та участі у суспільному житті, формування розуміння, що лише власна активність може змінити та покращити життя.

Сподіваємось, що діяльність «Інституту соціально - психологічного та правового розвитку» збиратиме на тренінгах багато учасників та сприятиме розкриттю особистісного потенціалу, пошуку ресурсів для подальшого самовдосконалення й зміні відношення до життя, допоможе ставати більш позитивними та конструктивними.

Н. А. Шмакова.

Проєкт «Основи здоров’я та фізична культура»

В Світловодській центральній міській бібліотеці продовжується реалізація соціального проєкту «Університет третього віку» для людей поважного віку, в якому працюють різні факультети: нових інформаційних технологій, української мови, правознавства, краєзнавства, літератури та здоров’я.

В цьому році факультет здоров’я розширився за допомогою реалізації нового проєкту «Основи здоров’я та фізична культура», потрібного для оздоровлення громадян міста.

Новий проєкт створений з метою підвищення фізичного й емоційно-психологічного здоров’я завдяки проведення серії тренінгів на тему: «Здоровий спосіб життя, як фізична складова здоров’я людини» та проведення тренувань з оздоровчо–профілактичної гімнастики, бо як сказав Плутарх «Рух—це скарбниця життя та супутник здоров’я».   

Тепер учасники тренінгів мають можливість не тільки засвоювати теоретичний матеріал, а й займатися гімнастикою для покращення фізичної форми.

Зайняття проводяться для всіх: і для дорослих, і для молоді.

Тренінгова робота сприяє формуванню у кожного учасника умінь та навичок здорового способу життя, підвищенню рівня відповідальності за власне здоров’я і власне життя та почуватися впевнено у різних життєвих ситуаціях.

Бажаємо всім міцного здоров’я та пам’ятайте слова Миколи Амосова: "Щоб бути здоровим, потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим".

Завідувачка відділом Інформаційних технологій та проєктної діяльності ЦМБ, координатор проєкту «Основи здоров’я та фізична культура»

Шмакова Ніна Анатоліївна

СЕМІНАР ТРЕНІНГ ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ "МОВНА ГРАМОТНІСТЬ - КРИТЕРІЙ ОСВІЧЕНОСТІ ЛЮДИНИ"

Для того, щоб ефективно пропагувати книгу, бібліотекар має володіти неабиякими навичками публічного виступу. А для цього, звичайно ж, потрібно добре знати українську мову. Тож 23 березня в Центральній міській бібліотеці відбувся семінар «Мовна грамотність – критерій освіченості людини».

Спікеркою заходу виступила Шмакова Н.А., зав. відділом Інформаційних технологій та проєктної діяльності та координатор проєкту «Мовна грамотність – критерій освіченості людини», яка надала колегам практичні та корисні поради з основ культури українського ділового мовлення, особливості, використання лексики та термінології для різних категорій користувачів.

На закріплення отриманої інформації бібліотекарі виконали кілька практичних завдань на знання української мови.

Учасники семінару дізналися чимало нового і корисного для себе з даної теми для подальшого використання у повсякденній роботі, адже бібліотека є одним з головних культурних осередків міста, що активно впливають в тому числі і на мовну грамотність всієї громади.

Завідувачка відділом обслуговування центральної міської бібліотеки, тренер проєкту «Мовна грамотність – критерій освіченості людини» Ливада Марина Миколаївна

ПЕРЕГЛЯД ШЕДЕВРУ УКРАЇНСЬКОГО ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО "НАВЕСНІ" В ЦЕНТРАЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ

Показ фільму режисера Михайла Кауфмана «Навесні» відбувся в центральній міській бібліотеці для слухачів «Університету ІІІ віку» до Міжнародного дня щастя. Свято було встановлено для визначення важливості щастя в житті людей в усьому світі.

Фільм «Навесні» створений у відповідності до авангардистської теорії «кіноока» і для перегляду був обраний не випадково. В ньому постає Київ майже 100 років тому - 1929 року. Кадри пробудження міста, поновлення його життя, перегукуються з ліричними картинами відродження природи.

В «Навесні» Кауфман уперше використав принцип «прихованої камери», яка уважно зупиняється на усміхнених обличчях дітей, малюючи ліричну картину зізнання в коханні Києву та простого людського щастя.

Під час перегляду учасники заходу зафіксували епізоди, які найбільше привернули увагу. Обговорення епізодів відбувалось активно та привело всіх до висновку, що не зважаючи на труднощі того часу – люди вміло працювали, займалися спортом та відзначали свята.

Фільм доводить, що розвиток суспільства можливий лише тоді, коли людина почувається щасливою.

Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA як інструмент просвіти з прав людини» Шмакова Н.А.

Літературно-поетична година «Шевченкове слово в віках не старіє» /до 207 річниці від дня народження Тараса Шевченка/

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. 9 березня, на самому початку весни, виповнюється 207 років від дня народження українського Кобзаря, поета, філософа, художника - Тараса Шевченка.

«Шевченкове слово в віках не старіє», під такаю назвою в бібліотеці - філії №2 відбулася літературно – поетична година до дня народження Тараса Шевченко з учнями 8 – го класу  першої школи.

Здавалося б, що нового можна дізнатися про Кобзаря? Про його життя і творчість написано стільки досліджень, що  можуть створити цілу бібліотеку. Однак,відкриття тривають, адже національний геній був багатогранною особистістю.

Переглянувши  слайд-презентацію «Сторінками життя великого Кобзаря»  учні ознайомились з життям та творчою спадщиною Шевченка. Бібліотекар  1 – ї школи  Пілявська Оксана провела вікторину «Шевченко знайомий і незнайомий», де молодь продемонструвала гарні знання про творчість Кобзаря. Юнаки та дівчата прийняли активну участь в бібліографічній грі «Знайди історичні факти»,розгадували за допомогою «Секретної абетки» вислови про Тараса Шевченка.

 Тарас Григорович Шевченко є не тільки геніальним письменником, поетом та художником, а й справжнім мислителем, символом української ідеї. Його творчість, його внесок у розвиток української культури неоціненні. Цитати Тараса Григоровича – це крилаті вислови з творів письменника та його особистого життя, які надихають та не втрачають своєї актуальності й донині.

Саме флешмоб і був присвячений крилатим цитатам, які озвучували всі учасники заходу.

-  Борітеся – поборете,

 Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас сила

 І воля святая!

- Мова рідна,

слово рідне,хто вас забуває,

той у грудях не серденько,

тільки камінь має.

-   В своїй хаті своя й правда,

І сила, і воля.

-  Учітесь, читайте, І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь.

-  І возвеличимо на диво

-  і розум наш, і наш язик...

Біографія Тараса Шевченка назавжди залишається яскравим прикладом незламності людини, життя якої окрилене благородною метою визволення від національного і соціального гніту. Сьогодні обов’язком  кожного патріота України є прислухатися до Шевченкового слова, до його духовних заповітів, які ніколи не втрачають своєї актуальності.

Дякуємо за співпрацю директору ЗОШ №1   Климчук О. А., класному керівнику Сардановій В. І., бібліотекарю  Пілявській О. В.

Слухачі «Університету ІІІ віку» вивчають права людини

Соціальна справедливість та права людини - базові цінності, які необхідні кожній людині для того, щоб стати щасливою.

18 лютого, до Всесвітнього Дня соціальної справедливості в центральній міській бібліотеці відбувся показ документального кіно про права людини в рамках Кіноклубу з прав людини Docudays UA. В заході взяли участь слухачі «Університету ІІІ віку», а для перегляду був обраний фільм польського режисера Павла Височанського «Коли-небудь ми станемо щасливими».

В стрічці розглядаються важливі і гострі проблеми людського життя, серед яких бідність, злочинність, порушення людської гідності. Головним героєм є молодий хлопець – Даніель, з найбільш нужденного містечка в Польщі - Ліпіни. Юнак мріє зняти фільм й робить все для того, щоб зняти стрічку про мрії своїх однолітків.

Перед учасниками заходу постали питання про те, що означає «соціальна справедливість» та що потрібно людям для щастя?

Фільм викликав бурхливе обговорення у глядачів. У дискусійній формі було проведене обговорення таких понять, як: «права людини», «щастя» і «соціальна справедливість», що допомогло розібратися у цих важливих поняттях та пов’язати їх між собою.

Як експерта, на перегляд фільму працівники бібліотеки запросили головного спеціаліста Світловодського бюро правової допомоги Олену Фадєєву, яка ознайомила присутніх з Декларацією про права людини, Преамбулою до Європейської конвенції прав людини, надала роз’яснення з багатьох основоположних прав.

Головним висновком обговорення стало те, що соціальна справедливість –

є важливою і значущою в сучасному світі, особливо в кризових умовах, коли права людини дискредитуються неправомірним бажанням підмінити справедливість критеріями корисності або абсолютизацією приватної власності.

А між тим саме соціальна справедливість – є необхідною складовою між людської взаємодії та передумовою людського щастя.

Особистий прийом громадян депутатом ОПЗЖ в бібліотеці

Сьогодні, 28 лютого, в останню неділю місяця, разом зі своїм помічником консультантом Юлією Сіротіною, провела особистий прийом громадян міста.

Питання, з якими звертаються мешканці, можна умовно поділити на дві частини: перша- це питання особистого характеру, які стосуються матеріальної допомоги на лікування, обстеження. Всім, хто опинився у скрутному становищі, було запропоновано написати заяви.

І друга частина запитань, це питання суспільного характеру. Багато нарікань було на роботу підприємства СП ТОВ Світловодськпобут. Людей турбує питання, хто і за чий кошт відбуватиметься відновлення тротуарів, газонів, дитячих майданчиків після ремонту теплотрас. З цього питання готую депутатське звернення.

Після об'єднання у Світловодську міську територіальну громаду багато молодих, енергійних, з досвідом роботи людей, які ще багато років можуть працювати на розвиток нашої громади, залишилися без роботи. Це дуже болюче питання і ми повинні не залишити цих людей поза увагою.

Багато питань стосувалося наданню субсидій, житлових проблем, у придбанні земельної ділянки, тощо. Усім було надано відповідні рекомендації.

Українська – це просто!

Для багатьох мешканців нашої громади подолати мовний бар’єр та заговорити правильною українською мовою – реальна проблема.

Саме тому Центральна міська бібліотека організувала серію навчальних тренінгів з вивчення державної мови в рамках проєкту « Мовна грамотність – критерій освіченості людини».

На перших заняттях слухачі розширювали свій словниковий запас, розглядали багато різних типових побутових ситуацій та оволодівали граматикою.

Зазначимо, що кількість слухачів мовних курсів цьогоріч помітно зросла, розширився й контингент зацікавлених громадян у знанні державної мови.

Нагадаємо, навчання є безкоштовним. Долучитися до занять і швидко оволодіти українською мовою можуть всі охочі, незважаючи на свій вік та рівень знань.

Інноваційні послуги бібліотеки

Серед інноваційних послуг бібліотеки-філії № 3 варто відмітити впровадження електронних послуг (е-послуг).

За допомогою безкоштовного Інтернету у бібліотеці створено умови для безперешкодного доступу користувачів бібліотеки до відповідних е-ресурсів.

Кожен житель нашого мікрорайону може замовити і одразу ж роздрукувати електронний квиток в будь-яке місце земної кулі, скористатися вільним доступом до особистого кабінету споживачів комунальних послуг, здійснити реєстрацію на ЗНО, поповнити рахунок мобільного телефону та й, зрештою, здобути навички самостійного використання електронних сервісів.

Проводяться навчання та консультування користувачів щодо оплати комунальних платежів жителями нашого мікрорайону.

Кожного місяця в нашій бібліотеці здійснюється реєстрація в особистому кабінеті споживача GASOLINAonline, НафтоГаз Газопостачальна компанія, Кіровоградська обласна ЕК (КОЕК), ОКВП "Дніпро-Кіровоград", який надає інформацію про стан особового рахунку, можливість швидко та просто повідомити показання лічильника, роздрукувати рахунок на оплату послуг.

Станьте користувачами нашої бібліотеки та скористайтеся перевагами зручного сервісу реєстрації в особистому кабінеті споживача!

Позовна Зоя.