Історія бібліотеки

      Бібліотека – філія №8 розташована в Хмельницькому мікрорайоні міста Світловодська на перехресті доріг з ЗОШ №1,2,3,4, школи – інтернату №1 та дитячого садочка №14 «Чайка». Філія обслуговує 1300 користувачів - дітей, їх батьків та керівників дитячим читанням і налічує фонд 15300 примірників друкованих видань. 

  Історія бібліотеки розпочалась з будівництвом Кременчуцької ГЕС та міста гідробудівельників. 

     З появою нових будинків міста Кремгес, 9 вересня 1969 року відчинила свої двері для дітлахів бібліотека – філія №8.                            

Першою завідувачкою  філії була Зубенко Фаїна Лаврентіївна, і в книжковому фонді налічувалося 200 книг, згодом 500 книг надійшли з обласної бібліотеки ім. Гайдара, а на кінець року фонд бібліотеки становив 4080 екземплярів.

   У 80-х роках минулого століття господинями бібліотеки були спочатку Морозова Віра, а потім Вавуліна Ірина Василівна. Велику увагу вони приділяли роботі клубу інтернаціональної дружби «Дружба». Діти їздили в місто Курдюм Саратовської області та місто Челябінськ. Велася робота в дитсадках «Волошка» та «Чайка», та з учнями шкіл №1 і № 6. 

    Хмельницький мікрорайон розростався новобудовами і бібліотека вже не могла вміщувати всіх бажаючих. Тому в 9 - ти поверховому будинку гуртожитку заводу Світловодського комбінату твердих сплавів і тугоплавких металів (вул. Конько, 31) було виділено приміщення для бібліотеки.

    З прийняттям незалежності України докорінно змінилась суспільно - політична ситуація в країні. Бібліотека стає центром національного виховання, підростаючого покоління.  

      1997 році  очолила бібліотеку – філію №7  провідний бібліотекар Дзиґар Олена Миколаївна, а в жовтні, коли вперше відкрив свої двері читальний зал, в бібліотеці працювали вже бібліотекарі Дуканіч Надія Іванівна та Кіріченко Надія Василівна. 

      У період економічної кризи 90 – х років бібліотека змушена була запроваджувати платні послуги. Так з’явився «Комерційний абонемент», і бібліотека стала бібліотекою сімейного читання. За час його існування фонд бібліотеки поповнився близько 1100 екземплярами книг - новинками художньої літератури, детективами, книгами пригодницької тематики, фентезі. 

       Вагомий внесок для поповнення книжкового фонду мали акції «Подаруй бібліотеці книгу». Хочеться відмітити в цьому колектив заводу Залізобетонних виробів - вони зібрали та передали у користування бібліотеці більше 100 книг. 

   В наш час інформатизації бібліотека теж не стоїть осторонь цього питання, адже гасло «Хто володіє інформацією – той володіє світом» є девізом і нашої бібліотеки. Першою ластівкою до комп'ютеризації бібліотеки став комп’ютер, подарований у 2010 році депутатом міської ради Хмельницького мікрорайону Литвиненком М.В. 

       В 2011 році бібліотека – філія №8 у складі бібліотек ЦМБС стала переможцем другого раунду Всеукраїнського конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», програми «Бібліоміст» і 24 жовтня отримала 4 комп’ютери, відеокамери, принтер, сканер та ліцензійне програмне забезпечення.  Пройшло мало часу, а результати роботи Інтернет - центру оцінили як читачі, так і бібліотекарі. 

        Завдяки появі комп’ютерів, значно виросла відвідуваність бібліотеки та на 100 чоловік збільшилась кількість читачів. Середнє відвідування комп’ютерів становить 20 чоловік в день. Перші кроки роботи центру – навчання користувачів комп’ютерній грамотності : тренінги, практичні заняття, консультації та ін.

       Тепер кожен читач може отримати необхідну інформацію не тільки на традиційних паперових носіях, а і на електронних. Має можливість користуватися безкоштовно Інтернет - зв’язком, отримувати інформацію з освітніх сайтів, за новою учбовою програмою для написання рефератів, дослідницьких, практичних робіт, користуватися електронними підручниками та спілкуватись з іншими користувачами в мережі Інтернет.

Керівники дитячого читання за допомогою бібліотекарів отримують навички самостійної роботи в мережі Інтернет для повноцінної підготовки до учбових занять, підвищення свого професійного рівня, ведення науково – педагогічних занять, дослідницької роботи .

    У жовтні 2010 року, разом з появою комп’ютерів, бібліотека приєдналась до Мережі Пунктів доступу громадян до інформації – ПДГ, яка започаткована Українською бібліотечною асоціацією у червні 2009 року в рамках Програми сприяння Парламенту України ІІ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

   Пункт Доступу Громадян – це інформаційний Центр, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес. Нашим читачам це стало в нагоді ще й тому, що на базі бібліотеки проходять зустрічі з виборцями міського депутата по Хмельницькому мікрорайону Литвиненко В.М., на яких вирішуються проблеми громади та окреслюються перспективи роботи на майбутнє. 

  На базі бібліотеки – філії №8 другий рік поспіль працює літературне об’єднання «Літо» під керівництвом Лаврик Л.А. За допомогою комп’ютерів та Інтернет - зв’язку члени клубу дізнаються про всі літературні події в країні, спілкуються з колегами із – за кордону та інших міст України. Друкують свої роботи на веб - сторінках. 

    Тісний зв'язок підтримує бібліотека і з поетом – земляком з Латвії – Костем Оверченком.

    В Хмельницькому мікрорайоні, де розташована бібліотека, одна десята частина мешканців - етнічні народи - молдавани та роми. Як правило, більшість їх дітей закінчують лише 4 класи… Завдяки програмі «Бібліоміст» 12 осіб ромської національності отримали навички роботи з комп’ютерною технікою та стали спілкуватися «В контакті». 

       Частими гостями бібліотеки є і учні школи №1 та дитячого садка №14 «Чайка», для яких бібліотека проводить різноманітні масові заходи. За рахунок впровадження активних та ігрових форм популяризації літератури - бібліотечні уроки, літературні вікторини, години поезії, літературні ранки стали змістовнішими і цікавішими. Тижні дитячої та юнацької книги, Театр – дітям та юнацтву, літературні подорожі, літературні калейдоскопи, турніри ерудитів, «Поле чудес» та Кращий читач року традиційно збирають у бібліотеці допитливих «Чомучок».

      Новітні послуги - мультимедійні огляди, віртуальні подорожі, відео бесіди, презентації, віртуальні екскурсії музеями світу, роблять бібліотеку цікавою також для юнацтва. 

     За свою роботу колектив неодноразово нагороджувався Грамотами міського управління культури, Світловодської міської централізованої системи та відзнаками обласної дитячої бібліотеки ім. Гайдара.

        Пливуть роки, вже колишні читачі приводять до бібліотеки своїх дітей, онуків. Широко відкритими дверима вона зустрічає всіх тих, хто любить читати, гостинно запрошує у дивовижній світ Знань і Книги.