Екскурсія містом


Туристичний маршрут

«Місця бойової слави міста Світловодська»

(Тематична пішохідно-автобусна екскурсія для місцевих жителів та гостей

міста різних вікових категорій тривалістю 2 години)

Мета екскурсії: знайомство з пам’ятками історії,пов’язаними із визволенням нашого краю від німецько-фашистських загарбників у жовтні – грудні 1943 року; ознайомлення з перебігом основних подій. 

Перша зупинка – біля пам’ятного технічного знаку – літака МІГ-19 воїнам-визволителям 5-ої гвардійської повітряно-десантної дивізії. Розповідь про визволення міста Новогеоргіївська солдатами 5-ої гвардійської повітряно-десантної дивізії.

Пересування пішою ходою по вулиці Приморській.

Друга зупинка – Пам’ятник радянським воїнам, які загинули при форсуванні Дніпра (Вічний Вогонь) – розповідь про драматичні події «хибної атаки» солдатами та офіцерами 5-ої гвардійської армії генерал-лейтенанта А. Жадова під час Дніпра поблизу села (наразі – селища міського типу Власівки). Відвідування Вічного вогню та Могили невідомого солдата.

Переїзд автобусом до вул. Героїв України,106.

      Третя зупинка – Пам’ятник на честь 20-річчя Перемоги над фашистським загарбниками – розповідь про історію закладення капсули із листом до нащадків, що має бути відкрита у 2017 році. Історія закладення капсули із листом до нащадків від кремгесівських комсомольців. Згідно з меморіальною табличкою, капсула має бути відкрита 7 листопада 2017 року, у 100-у річницю Великої Жовтневої соціалістичною революцією.



                        Переїзд автобусом до старого міського цвинтаря.

Четверта зупинка – Комплекс: Братська могила борців за встановлення Радянської влади та братська могила радянських воїнів – розповідь про історію перенесення Новогеоргіївська - рішенням №173 виконавчого комітету Кіровоградської обласної ради депутатів трудящих від 17.03.1961року селище міського типу Хрущов і місто Новогеоргіївськ були об’єднані в одне міське поселення – місто Хрущов (з 1962 року – Кремгес, з 1969 року – Світловодськ).

Переїзд автобусом до вул. Дружби.

П’ята зупинка – Пам’ятний знак на честь членів підпільно-диверсійної групи села Табурище під проводом Ф. І. Ткаченка – розповідь про подвиг підпільників Федора Ткаченка, Петра Недавнього, Григорія Третяка та Василя Чорномора.

Переїзд автобусом до вул. Гагаріна, 21.

Кінцевий пункт – міський краєзнавчий музей.

Обід (за бажанням):

У ресторані «Бриз» - на пристані, біля Кременчуцького водосховища, або у кафе «Камелот», «Гавань», «Алеко» тощо.

 ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ 

«Кременчуцька ГЕС: від початку будівництва - до наших днів»

 (Тематична пішохідна екскурсія для місцевих жителів та гостей

міста різних вікових категорій тривалістю 2 години )

Мета екскурсії: ознайомити екскурсантів з історією будівництва Кременчуцької гідроелектростанції, її роботою в наші дні та з історією будівництва міста. 

Маршрут екскурсії:

Початковий пункт - Світловодський міський краєзнавчий музей.

Розповідь екскурсовода про початок будівництва гідроелектростанції, її призначення (знімати «піки» в енергетичній системі України); про Кременчуцьке водосховище, його стисла характеристика.

Демонстрація макету «Табурище до 1954 року», стендів: «Кременчуцька ГЕС. Житлове селище», «Кременчуцька ГЕС: план спорудження гідровузла».

Розповідь екскурсовода про каскад Дніпровських гідровузлів та роль Кременчуцької ГЕС в ньому. Стисла інформація про початок будівництва міста.

Піший перехід до Кременчуцької ГЕС

Екскурсія по Кременчуцькій ГЕС

Розповідь фахівця ГЕС про історію встановлення пам’ятного знаку на честь 50-річчя Кременчуцької ГЕС – фрагменту першої гідротурбіни. Учасники будівництва Кременчуцької ГЕС – Герої Соціалістичної Праці. Огляд панорами нижнього б’єфу гідро-станції, характеристика основних технічних показників. Спуск до машинного відділення, спостереження за роботою турбін. Огляд кольорового макету гідротурбіни у розрізі. Розповідь про перебування на станції М. С. Хрущова. Перебування у приміщенні головного щиту управління ГЕС. Інформація про сьогоднішній стан речей на підприємстві.

Перехід від ГЕС до міської автостанції.

Кінцевий пункт – міська автостанція.

Туристичний маршрут 

"Острів Змитниця - острів смерті, острів слави"

 (Тематична екскурсія для місцевих жителів та гостей

міста різних вікових категорій тривалістю 3 години)


Мета екскурсії:                                                                  

Патріотичне виховання молоді, вшанування бойових і трудових подвигів старшого покоління, збереження і увічнення пам'яті про героїчне минуле часів Великої  Вітчизняної війни.

Маршрут екскурсії:

Початковий пункт - міський краєзнавчий музей

 

Тематична екскурсія, присвячена Великій Вітчизняній війні. Розповідь про перебіг основних подій на теренах Новогеоргіївщини протягом серпня 1941 - грудня 1943 років. Героїчний подвиг членів молодіжної підпільно-диверсійної групи села Табурище під проводом Ф. І. Ткаченка. Особливості бойових дій під час визволення нашого краю.

Переїзд до Світловодського яхт – клубу.

Відправка до острову Змитниця на прогулочному катері – 1 год.

Другий об’єкт огляду - Острів Змитниця

Відвідання пам'ятника на честь загиблих бійців при форсуванні р. Дніпро. Оглядова екскурсія по острову Змитниця.

Розташований поблизу від Світловодська острів Змитниця є нерукотворним пам’ятником однієї з героїчних сторінок історії Великої Вітчизняної війни. Утворений внаслідок затоплення частини дніпровського суходолу водами Кременчуцького водосховища, він символізує міць духу радянського солдата. Обеліск, що нині височіє над островом, було збудовано у 1969 році.

Повернення до міста.

По закінченню екскурсії - обід за бажанням у ресторані «Колиба».

Кінцевий пункт – автостанція.

ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ «Новогеоргіївськ – місто нашої пам’яті»

(Міська оглядова пішохідно-автобусна екскурсія для місцевих жителів та гостей міста

 різних вікових категорій тривалістю 2 години 30 хвилин)


Мета екскурсії: ознайомити екскурсантів з історією рідного краю; поінформувати про відомих людей, які мешкали в Новогеоргіївську.

Маршрут екскурсії:

Початковий пункт: Світловодський міський краєзнавчий музей.

Оглядова екскурсія – 40 хвилин. Розповідь про історію міста Новогеоргіївська, про затоплення міста, переселення. Романтична історія кохання відомого російського поета А. Фета, який служив у Новогеоргіївську в кірасирському полку (розповідь з декламуванням поезій). Стисла інформація про відомих художників – уродженців Новогеоргіївська: П. Кодьєва (показ його картин), І. Пагірєва (Андріолетті), Пінхаса Литвиновського, Г. Бондаренка. 

Демонстрація макету «Табурище до 1954 року», розповідь про колодязь-журавель в с. Табурище (показ картини художника Демиденка, на якій зображено цей колодязь та декламування поезії В.Соколова «Святий колодязь».

Прогулянка вулицею Приморською до орієнтовного місця розташування колодязя (нижче колишньої дієтичної їдальні) – 20 хвилин.

Перехід до автобусної зупинки «Дитячий світ», переїзд автобусом до яхт-клубу 15 хвилин.

Екскурсія - прогулянка на катері по Кременчуцькому водосховищу – 1 година. 

Переїзд від яхт-клубу до центру міста 15 хвилин.

Після екскурсії пропонуємо пообідати вкафе або ресторанах нашого міста («Бріз», «Камелот», «Гавань», «Алеко» тощо).