Природні умови району


Водні ресурси.

    На території району протікає ріка Дніпро, на якій знаходиться Кременчуцьке водосховище – водний об’єкт загальнодержавного значення. Головне джерело водопостачання по місту – Кременчуцьке водосховище. Загальна площа вкритої водою території району становить 40282.1 га (33,1%).

Корисні копалини.

На території Світловодського району виявлені родовища граніту, мергелю, глини, суглинків, піску.

Ландшафт.

Світловодський район розташований у крайній південній частині лісостепової зони, на межі із степовою зоною. В ландшафтному відношенні територія району включає комплекс балок та між балкових ділянок, які здебільшого розорані; круті схили Дніпра, територію островів, а також унікальні плавневі комплекси.

Рослинний світ.

У природному рослинному покрові переважають насадження з білої акації, берези, клена гостролистого та ін. природні ліси території характеризуються різноманітністю порід при переважанні дуба звичайного; зустрічається також клен польовий, в’яз, ясен, береза осика. В трав’яному покриві переважають такі види – зірочник лісовий, осока волосиста, яглиця, зеленчук, копитняк тощо. Зростають в лісах також рідкісні види з Червоної книги України – коручка морозниковидна, тюльпан дібровний тощо. З видів різнотрав’я найчастіше зустрічається шавлія дібровна, парило звичайне, материнка звичайна. На степових ділянках зростає багато рідкісних та мало поширених видів, в т.ч. червонокнижних – астрагал, шерстисто квітковий, крокус сітчастий, сон чорніший.

Тваринний світ.

Фауна району досить типова для Правобережного лісостепу. До складу фауни входить досить різноманітна популяція хребетних тварин, та чимало рідкісних видів, в тому числі і занесених до Червоної книги України та Європейського червоного списку, а також регіонально рідкісних – вовк, борсук, бобер, горностай, видра річкова, орлан – білохвіст, кулик – сорока, жовна чорна, чеглик, деркач тощо.

Досить багатий видовий склад риб, що цілком закономірно – затоки, заплавні озера та мілини Кременчуцького водосховища слугують місцями нересту та нагулу риб. Найбільш поширені види – плітка, лящ, товсто лоб, плоскирка, синець, судак, чехоня, карась, щука та ін.