Історія бібліотеки

       Історія бібліотеки - філії № 2 розпочалась з 1970 року. На той час бібліотека знаходилась у Табурищанському мікрорайоні м. Світловодська по вулиці Конька. Будівля барачного типу вже зруйнована. Але живуть і пам’ятають історію бібліотеки її перші працівники.

        Ще раніше бібліотека мала назву «Кремгесівська міська бібліотека № 4». Знайдено архівні документи 1962 року. Перша книга, яка надійшла до бібліотеки і була записана  в  інвентарній  книзі,  датована  10 серпня  1962  року. Це книга Ушакова М. А. «Методика преподавания электроники». Завідувала тоді бібліотекою Шабаліна М. М. Книжковий фонд бібліотеки складав 1918 примірників.

        У 1972 році до бібліотеки в читальний зал прийшла працювати Турчин Світлана Іванівна. Завідувала бібліотекою Андрєєва Марія Мусіївна. Також працювали - Коваленко П. П., Кобеняк О.П., Нікітіна Н.

Згадує Турчин С. І.: «Я працювала у читальному залі. Книжковий фонд своєчасно поповнювався і нараховував 30 тисяч примірників, багато надходило періодичних видань. Особливо запам’ятався переїзд бібліотеки в просторе приміщення 5 - поверхового будинку по вулиці Жовтневій у 1976 році (нині  вулиця  ім. В.Бойка). Тепер у зручному для жителів Табурища місці знаходиться бібліотека - філія № 2. Оновлена бібліотека пропонує читачам кваліфіковане обслуговування, до їх послуг затишний читальний зал, відкритий доступ абонементу, укомплектований книжковий фонд.    

 4 грудня 1975 року бібліотеки міста було об’єднано в єдину централізовану бібліотечну систему,  і бібліотека стає найбільшою філією міста з книжковим фондом 36 тисяч примірників. Працівники філії обслуговували читачів  на пунктах видачі літератури - на заводі твердих сплавів, «Буддеталь», «Спецзалізобетон»,  в Парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка. 

У тісному співробітництві колектив бібліотеки працював з міськими підприємствами міста, педагогічними колективами шкіл. Приділялась велика увага масовим заходам, які виховували у читача політичну культуру того часу. 

Проводилися вечори політичної книги, прем’єри нових книг, уроки Миру.

Ішов час. Зростав Табурищанський мікрорайон міста, збільшувалась чисельність юнацької категорії читачів. На базі філії № 2 у 1985 році відкрився юнацький абонемент для молоді віком від 14 до 21 року. Першим бібліотекарем юнацького абонементу працювала Погрібна О. В. Завідувачка бібліотекою з 1986 по 2001 рік – Харламова Тетяна  Миколаївна. 

Історію 80-х років ми опишемо з розповіді колишньої працівниці бібліотеки Мінаєвої Марини Леонідівни. Вона працювала в читальному залі бібліотеки з 1985 по 1993 рік. 

     Цей період був дуже плідним, цікавим, багатим на літературу та періодичні видання. Підвищеним попитом у читачів користувалися літературно - художні видання: «Новый мир», «Знамя», «Москва», де друкувались романи та повісті. Молодих приваблювала різноманітність періодичних видань - «Юность», «Студенческий меридиан», «Ми» та інші. Початок 90-х відкрив читачам такі імена як Солженіцин О.І., Рибаков А., Пастернак Б., Войнович В., Аксьонов В. Багато читачів хотіли прочитати кращі зразки невідомої літератури ХХ століття.

      Проводились масові заходи - диспути, круглі столи, дискусії з історії, правознавства.

      Оновлювався дизайн відділу обслуговування, розширявся книжковий фонд, змінювалась на краще зона наочної пропаганди.

90-ті роки - роки перебудови, роки становлення молодої незалежної держави України, важко відбилися на фінансуванні бібліотеки. Книжковий фонд не відповідав вимогам часу, бібліотека швидко втрачала свого читача. Приміщення потребувало ремонту. За рік в бібліотеку надходило 20 - 65 примірників книг. Бібліотеку приходилось постійно відстоювати від закриття. Виникла необхідність здати частину приміщення в оренду (читальний зал) у 1995 році, ввести платні послуги (1997), а у 1998 році відкрити комерційний абонемент. Завідувачка бібліотеки Харламова Т. М. та відданий своїй справі колектив бібліотеки зуміли зберегти заклад для своїх читачів. Молоді та дружні працівники за невелику заробітну палату працювали на ентузіазмі, з любов’ю до своїх читачів.

  Багато бібліотечних працівників зараз працюють в інших закладах міста та області, але залишились нашими добрими друзями: Векленко С. Ю., Мінаєва М. Л., Кононенко І. В., Штиленко З. В.,  Васюкова О. В.,  Панченко Т. М.

      З  2001 по 2009  рік колектив очолювала Грєхова Галина Петрівна. Платні послуги, оновлений колектив та відданість своїй праці принесли перші плоди - ремонт приміщення відділів обслуговування, покращення інтер’єру бібліотеки та зовнішнього вигляду бібліотеки. В оновлену бібліотеку повернуто своїх читачів. Книжковий фонд поповнюється новою літературою. 

     Зараз у світі книг допомагають орієнтуватися своїм читачам добрі знавці своєї справи - бібліотекарі І категорії Пономаренко Л. В. та Деревянко С. Г.

    Завдяки їм кожен відвідувач знаходить в бібліотеці душевний спокій, моральне задоволення, віру в завтрашній день. Бібліотека є місцем проведення свят книги, літературних вечорів, презентацій, творчих зустрічей.

     Серед основних напрямів популяризації літератури традиційними залишаються: патріотичний, правовий, екологічний; поширення серед юнацтва та молоді знань щодо євроатлантичної інтеграції, толерантності, здорового способу життя.