Шановні друзі,

вітаємо Вас на нашому сайті!

 Ми сподіваємось, що Ваша подорож

сторінками нашого сайту буде

цікавою і корисною!

_____________________________

Нові надходження


до бібліотекиДо бібліотек Світловодської ЦМБС надійшли нові краєзнавчі видання, збірки кіровоградських поетів і прозаїків. До Вашої уваги представлені видання  історико-краєзнавчої тематики, а також поетичні збірки кіровоградських письменників.


     Широкий спектр тем, які висвітлюються у документах, розвідках, працях земляків-краєзнавців дозволяє закласти хороший фундамент у справу вивчення історії нашого краю. Перегорнути сторінки краєзнавчих видань та ознайомитися з ними Ви зможете, завітавши до бібліотеки.

Детальніше...

     Лукашенко Т. Українські обереги своїми руками/ Т. Лукашенко. Х.: Віват, 2015. —224 с.

ЧЗ, 2, 7

     Наші прадіди-слов'яни здавна виготовляли обереги, бо добре знали про їхню дивовижну магічну силу. Нерідко за обереги правили символічні тварини, такі як їжак, зозуля, ведмідь, а також рослини на кшталт звіробою та папороті. Із плином часу нічого не змінилося - ми, як і раніше, шукаємо захисту у надприродних сил, хіба що форма оберегів трохи зазнала змін. Які обереги сьогодні є незамінними в побуті сучасного українця? Як зробити власноруч оберіг для себе та близьких? Чи справді вишиванка є не просто елементом одягу, але й сильним засобом захисту від негативного впливу? Відповіді ви знайдете на сторінках цієї книжки, що стане вашим власним оберегом на шляху до щастя, гармонії й родинного затишку.

     Історія європейської цивілізації. Близький схід/ за ред. Умберто Еко; пер. з італ. О.В. Смитника. —Х.: Фоліо, 2016. —310 с.

ЧЗ, 3

     Близький Схід — це місце, де зароджувалася цивілізація не тільки Сходу, а й Європи. Саме на території так званого Родючого півмісяця почала розвиватися культура віднов-лювального землеробства, з'явилося примітивне колесо. Тут найпершими навчилися робити керамічний посуд та обробляти метали. Саме тут виникли перші міста, а потім перші територіальні держави: Ассирія, Вавилон, Хетське царство.
    Людям, що жили у Шумері, належить пальма першості у появі писемності і законодавства як такого. Тому не дивно, що найдавніші витвори мистецтва з’явилися також саме тут.
    Про все це і розповідає наша енциклопедія. Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом — всесвітньо відомими шедеврами із багатьох музеїв світу.

     Повернення в Царгород /  за ред. Л. Івшиної. — К.: ТОВ «Українська прес-група», 2016.— 496 с.

 АБ, 2,7

     Книга розповість не лише про постать Ярослава, а й про захопливі і невідомі сторінки нашої історії того періоду. Видання вийшло під загальною редакцією Лариси Івшиної, підготовлене у співдружності провідних авторів «Дня» — істориків та філософів, літературознавців.
     Візантія й Давня Русь — Україна. Козацька Україна та Османська імперія… Теми й досі не цілком досліджені. Проте вдумливе їх вивчення в контексті нашої української історії дає ключі до розуміння багатьох справді актуальних сьогодні речей. Там, у Візантії — корені нашого християнства, культури Київської Русі. Там, у Османській імперії — витоки нашого козацького руху, наших драм, трагедій, перемог і здобутків. Це — не лише минуле. Про все це — у книзі «Повернення в Царгород».


                                           Детальніше...84.4УКР6

    Воля О. Завірюха: повість /  О. Воля. — К.: Веселка, 2013.— 192 с.

 АБ

    У повісті «Завірюха» сучасного українського письменника Олеся Волі змальовані події 30-х років минулого століття. Через долю однієї родини показана трагедія усього українського селянства, аналогів якій немає у світовій історії.
Олесь Воля зосереджує увагу на головному: правді життя, розкритті внутрішнього світу своїх героїв, які за щонайнещадніших і нещадимих обставин зберігають гідність, совість, милосердя.

63.3(4УКР)я6

    Капранови Брати. Мальована історія Незалежності України/Брати Капранови. — К.: Гамазин, 2013. — 80 с.

АБ2, ЧЗ, 2, 3, 7, 8

    Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.
    Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.


                                                                    Детальніше...


______________________________
 
Дата заснування - 1957 рік
Відомча належність - Міністерство культури  України, 

комунальний заклад на правах  юридичної особи     
 

Наша адреса:

вул. Приморська, 54

м. Світловодськ

обл. Кіровоградська

27502

тел./факс (05236)-2-52-21

e-mail:

svt.cbs@gmail.com

 

Фонд бібліотеки 84209 примірників

Щорічно 5500 користувачів відвідують бібліотеку більше 30 тисяч разів.

Щорічна Книговидача становить 80697 екземплярів

 

 

Підсторінки (72): Переглянути всі