147. Поняття середнього арифметичного
Конспект учителя
Вправи для самоопрацювання
148. Середнє арифметичне
Конспект учителя
Вправи для самоопрацювання
149. Розв'язування задач на знаходження середнього арифметичного
Конспект учителя
Вправи для самоопрацювання
150. Розв'язування вправ і задач
Конспект учителя
Вправи для самоопрацювання
151. Середнє значення величин
Конспект учителя
Вправи для самоопрацювання
152. Розв'язування вправ і задач
Конспект учителя
Вправи для самоопрацювання
153. Розв'язування задач на знаходження середнього значення
Конспект учителя
Вправи для самоопрацювання
154. Розв'язування задач і вправ. Самостійна робота
Конспект учителя
Вправи для самоопрацювання
155. Відсотки
Конспект учителя
Вправи для самоопрацювання
156. Знаходення відсотка від числа
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок №150. Знаходження відсотка від числа.
Мета: сформувати вміння знаходити відсоток від числа, домогтися розуміння того факту, що всій величині відповідає 100 %; сформувати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконувати вправи, які передбачають використання поняття відсотка;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні знають поняття відсотків, знаходять відсоток від числа, розуміють факт, що всій величині відповідає 100 %; вміють записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконують вправи, які передбачають використання поняття відсотка і знаходження відсотка від числа;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-9. Теоретичний блок.
Слайд 10-12. Виконай завдання.
Слайд 13-14. Розв’яжи задачу.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-19. Розв’яжи задачу.
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
5. Підсумок
6. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Вправи для самоопрацювання
157. Розв'язування задач і вправ
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок №151. Розв’язування задач і вправ.
Мета: сформувати вміння знаходити відсоток від числа, домогтися розуміння того факту, що всій величині відповідає 100 %; сформувати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконувати вправи, які передбачають використання поняття відсотка;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні знають поняття відсотків, знаходять відсоток від числа, розуміють факт, що всій величині відповідає 100 %; вміють записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконують вправи, які передбачають використання поняття відсотка і знаходження відсотка від числа;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Повтори.
Слайд 9-10. Виконай завдання.
Слайд 11-14. Розв’яжи задачу.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-19. Розв’яжи задачу.
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
5. Підсумок
6. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Вправи для самоопрацювання
158. Розв'язування задач на знаходження відсотка від числа
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок №152. Розв’язування задач на знаходження відсотка від числа.
Мета: відпрацювати вміння знаходити відсоток від числа, домогтися розуміння того факту, що всій величині відповідає 100 %; відпрацювати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконувати вправи, які передбачають використання поняття відсотка;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють знаходити відсоток від числа, розуміють факт, що всій величині відповідає 100 %; вміють записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконують вправи, які передбачають використання поняття відсотка і знаходження відсотка від числа;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Повтори.
Слайд 9. Інтерактивне завдання.
Слайд 10-12. Виконай завдання.
Слайд 13-14. Розв’яжи задачу.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-20. Розв’яжи задачу.
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 21.
5. Підсумок
6. Рефлексія
Слайд 22. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 23. Завдання для домашньої роботи.
Вправи для самоопрацювання
159. Розв'язування текстових задач
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок №153. Розв’язування текстових задач.
Мета: відпрацювати вміння знаходити відсоток від числа, домогтися розуміння того факту, що всій величині відповідає 100 %; відпрацювати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконувати вправи, які передбачають використання поняття відсотка;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють знаходити відсоток від числа, розуміють факт, що всій величині відповідає 100 %; вміють записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконують вправи, які передбачають використання поняття відсотка і знаходження відсотка від числа;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Повтори.
Слайд 9. Виконай завдання.
Слайд 10-14. Розв’яжи задачу.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-19. Розв’яжи задачу.
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
5. Підсумок
6. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Вправи для самоопрацювання
160. Розв'язування задач. Самостійна робота
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок №154. Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота.
Мета: відпрацювати вміння знаходити відсоток від числа, домогтися розуміння того факту, що всій величині відповідає 100 %; відпрацювати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконувати вправи, які передбачають використання поняття відсотка;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють знаходити відсоток від числа, розуміють факт, що всій величині відповідає 100 %; вміють записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконують вправи, які передбачають використання поняття відсотка і знаходження відсотка від числа;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-9. Повтори.
Слайд 10-11. Виконай завдання.
Слайд 12-13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-16. Розв’яжи задачу.
Слайд 17-18. Виконай завдання самостійної роботи.
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
5. Підсумок
6. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Вправи для самоопрацювання
161. Знаходення числа за його відсотком
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок №155. Знаходження числа за його відсотком.
Мета вдосконалити вміння та навички розв'язувати задачі, що передбачають знаходження числа за його відсотками; відпрацювати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконувати вправи, які передбачають знаходження числа за його відсотками;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють знаходити число за його відсотками; розуміють факт, що всій величині відповідає 100 %; вміють записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконують вправи, які передбачають використання поняття відсотка і знаходження числа за його відсотками;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-9. Теоретичний блок.
Слайд 10-11. Виконай завдання.
Слайд 12-14. Розв’яжи задачу.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-19. Розв’яжи задачу.
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
5. Підсумок
6. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Вправи для самоопрацювання
162. Розв'язування вправ і задач
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок №156. Розв’язування задач і вправ.
Мета вдосконалити вміння та навички розв'язувати задачі, що передбачають знаходження числа за його відсотками; відпрацювати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконувати вправи, які передбачають знаходження числа за його відсотками;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють знаходити число за його відсотками; розуміють факт, що всій величині відповідає 100 %; вміють записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконують вправи, які передбачають використання поняття відсотка і знаходження числа за його відсотками;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-9. Повтори.
Слайд 10-11. Виконай завдання.
Слайд 12-14. Розв’яжи задачу.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-19. Розв’яжи задачу.
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
5. Підсумок
6. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Вправи для самоопрацювання
163. Розв'язування задач на знаходження числа за його відсотком
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок №157. Розв’язування задач на знаходження числа за його відсотком.
Мета вдосконалити вміння та навички розв'язувати задачі, що передбачають знаходження числа за його відсотками; відпрацювати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконувати вправи, які передбачають знаходження числа за його відсотками;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють знаходити число за його відсотками; розуміють факт, що всій величині відповідає 100 %; вміють записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконують вправи, які передбачають використання поняття відсотка і знаходження числа за його відсотками;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-9. Повтори.
Слайд 10-12. Виконай завдання.
Слайд 13-14. Розв’яжи задачу.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-20. Розв’яжи задачу.
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 21.
5. Підсумок
6. Рефлексія
Слайд 22. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 23. Завдання для домашньої роботи.
Вправи для самоопрацювання
164. Розв'язування прикладних задач
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок №158. Розв’язування прикладних задач.
Мета вдосконалити вміння та навички розв'язувати задач з відсотками; відпрацювати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконувати вправи, які передбачають знаходження числа за його відсотками і відсотка від числа;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють знаходити число за його відсотками і відсоток від числа; розуміють факт, що всій величині відповідає 100 %; вміють записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконують вправи, які передбачають використання поняття відсотка і розв’язують задачі з відсотками;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-9. Повтори.
Слайд 10. Вірю не вірю.
Слайд 11. Виконай завдання.
Слайд 12-14. Розв’яжи задачу.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-19. Розв’яжи задачу.
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
5. Підсумок
6. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Вправи для самоопрацювання
165. Розв'язування задач і вправ. Самостійна робота
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок №159. Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота.
Мета вдосконалити вміння та навички розв'язувати задач з відсотками; відпрацювати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконувати вправи, які передбачають знаходження числа за його відсотками і відсотка від числа;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють знаходити число за його відсотками і відсоток від числа; розуміють факт, що всій величині відповідає 100 %; вміють записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконують вправи, які передбачають використання поняття відсотка і розв’язують задачі з відсотками;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Повтори.
Слайд 9. Розшифруй.
Слайд 10. З’ясуй.
Слайд 11-14. Розв’яжи задачу.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-17. Виконай завдання самостійної роботи.
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 18.
5. Підсумок
6. Рефлексія
Слайд 19. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 20. Завдання для домашньої роботи.
Вправи для самоопрацювання
166. Урок узагальнення і систематизації знань
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок №160-161. Урок узагальнення і систематизації знань «Середнє арифметичне, середнє значення величин. Відсотки».
Мета систематизувати і узагальнити вміння та навички учнів з теми «Середнє арифметичне, середнє значення величин. Відсотки»;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні знаходять середнє арифметичне і середнє значення величини; вміють знаходити число за його відсотками і відсоток від числа; розуміють факт, що всій величині відповідає 100 %; вміють записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; виконують вправи, які передбачають використання поняття відсотка і розв’язують задачі з відсотками;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Повтори.
Слайд 9. Задача-жарт.
Слайд 10. Знайди помилки.
Слайд 11. Перевір себе.
Слайд 12-13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-19. «ПЕРЕВІРТЕ СЕБЕ» В ТЕСТОВІЙ ФОРМІ.
ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
5. Підсумок
6. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Вправи для самоопрацювання
167. Діагностувальна робота № 9 "Середнє арифметичне, середнє значення величин. Відсотки"