25. Додавання натуральних чисел
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 24. Додавання натуральних чисел.
Мета: закріпити знання учнів про властивості додавання натуральних чисел; формувати навички додавання багатоцифрових натуральних чисел, сформувати вміння застосувати набуті знання при розв’язуванні вправ та задач; сформувати вміння узагальнювати, робити висновки, проводити міркування; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати цікавість до математики, працелюбність.
Очікувані результати: учні вміють додавати багатоцифрові натуральні числа, використовують властивості додавання для обчислення зручним способом; застосовують дію додавання натуральних чисел під час розв’язування задач та вправ;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Інтелектуальна розминка.
Слайд 8. Пригадай.
Слайд 9-11. Теоретичний блок.
Слайд 12. Виконай завдання.
Слайд 13. Теоретичний блок.
Слайд 14. Цікава задача.
Слайд 15. Робота з підручником.
Слайд 16. Рухлива вправа для очей.
Слайд 17-19. Робота з підручником.
Слайд 20. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 21.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 22. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 23. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
26. Властивості додавання натуральних чисел.
Задачі на додавання натуральних чисел
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 25. Властивості додавання натуральних чисел. Задачі на додавання натуральних чисел.
Мета: закріпити знання учнів про властивості додавання натуральних чисел; формувати навички додавання багатоцифрових натуральних чисел, сформувати вміння застосувати набуті знання при розв’язуванні вправ та задач; сформувати вміння узагальнювати, робити висновки, проводити міркування; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати цікавість до математики, працелюбність.
Очікувані результати: учні вміють додавати багатоцифрові натуральні числа, використовують властивості додавання для обчислення зручним способом; застосовують дію додавання натуральних чисел під час розв’язування задач та вправ;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7 -8. Пригадай.
Слайд 9. Інтелектуальна розминка.
Слайд 10-12. Робота з підручником.
Слайд 13. Рухлива вправа для очей.
Слайд 14-17. Робота з підручником.
Слайд 18. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
27. Віднімання натуральних чисел. Властивості віднімання натуральних чисел
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 26. Віднімання натуральних чисел. Властивості віднімання натуральних чисел
Мета: ознайомити учнів із поняттям віднімання натуральних чисел та властивостями віднімання натуральних чисел; сформувати знання та вміння учнів віднімати багатоцифрові натуральні числа; сформувати вміння застосувати набуті знання при розв’язуванні вправ та задач; сформувати вміння узагальнювати, робити висновки, проводити міркування; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати цікавість до математики, працелюбність.
Очікувані результати: учні вміють виконувати віднімання натуральних чисел та використовують властивості віднімання для обчислення зручним способом; застосовують дію віднімання натуральних чисел під час розв’язування задач та вправ.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7 -8. Пригадай.
Слайд 9. Інтелектуальна розминка.
Слайд 10-14. Теоретичний блок.
Слайд 15-16. Робота з підручником.
Слайд 17. Рухлива вправа для очей.
Слайд 18-21. Робота з підручником.
Слайд 23. Цікаво знати.
Слайд 23. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 24.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 25. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 26. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
28. Задачі на віднімання натуральних чисел
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 27. Задачі на віднімання натуральних чисел
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про віднімання натуральних чисел, властивості віднімання натуральних чисел та віднімання багатоцифрових натуральних чисел; формувати вміння застосувати набуті знання при розв’язуванні вправ та задач; узагальнювати, робити висновки, проводити міркування; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати цікавість до математики, працелюбність.
Очікувані результати: учні вміють виконувати віднімання натуральних чисел та використовують властивості віднімання для обчислення зручним способом; застосовують дію віднімання натуральних чисел під час розв’язування задач та вправ.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Виконай завдання.
Слайд 8. Розв’яжи задачу.
Слайд 9. Інтерактивна вправа.
Слайд 10-13. Робота з підручником.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-17. Робота з підручником.
Слайд 18. Виконай завдання. Ланцюжок обчислень.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Інтерактивна вправа
Завдання для самоопрацювання
29. Буквені вирази. Формули
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 28. Буквені вирази. Формули
Мета: сформувати поняття буквеного виразу та формули, значення буквеного виразу; сформувати вміння складати буквені вирази; удосконалити вміння знаходити значення буквеного виразу залежно від значення букви, встановлювати взаємозв’язок між величинами за допомогою формул; формувати вміння застосувати набуті знання при розв’язуванні вправ та задач; узагальнювати, робити висновки, проводити міркування; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати цікавість до математики, працелюбність.
Очікувані результати: учні знаходять значення числового виразу і буквеного при різних значеннях величин, встановлюють залежність між величинами за допомогою формул; розв’язують задачі та вправи.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Поміркуй.
Слайд 8-11. Теоретичний блок.
Слайд 12. Виконай завдання.
Слайд 13-14. Робота з підручником.
Слайд 15. Інтерактивна вправа.
Слайд 16-17. Робота з підручником.
Слайд 18-19. Розшифруй.
Слайд 20-21. Гра «Вірю, не вірю».
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Інтерактивна вправа
Завдання для самоопрацювання
30. Розв'язування вправ і задач
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 29. Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про основні поняття теми; закріпити навички учнів, застосовувати набуті знання під час складання і обчислення значень буквених виразів та розв’язування рівнянь; удосконалити вміння знаходити значення буквеного виразу залежно від значення букви, встановлювати взаємозв’язок між величинами за допомогою формул; узагальнювати, робити висновки, проводити міркування; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати цікавість до математики, працелюбність.
Очікувані результати: учні знаходять значення числового виразу і буквеного при різних значеннях величин, встановлюють залежність між величинами за допомогою формул; розв’язують задачі, рівняння та вправи.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Виконай завдання.
Слайд 8. Розв’яжи задачу.
Слайд 9. Цікаве завдання.
Слайд 10-11. Робота з підручником.
Слайд 12. Рухлива вправа для очей.
Слайд 13-15. . Виконай завдання.
Слайд 16. Виконай самостійну роботу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 17.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 18. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 19. Завдання для домашньої роботи.
Теорія
Задачі
Самостійна робота
Тест 5. "Додавання і віднімання натуральних чисел"
31. Кути та їх вимірювання. Побудова кута. Види кутів
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 41. Кути та їх вимірювання. Побудова кута. Види кутів
Мета: ознайомити учнів з поняттям кута, величиною кута, видами кутів; навчити учнів будувати кути використовуючи необхідні знаряддя праці – транспортир, вимірювати їх; закріпити вміння і навички учнів розв’язувати задачі на побудову кутів. Розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розуміють поняття кута, величини кута, види кутів, будують кути, використовуючи транспортир, вимірювати їх; розв’язують задачі, використовуючи набуті знання.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-13. Теоретичний блок.
Слайд 14. Виконай завдання.
Слайд 15. Розв’яжи задачу.
Слайд 16. Рухлива вправа для очей.
Слайд 17-19. Розв’яжи задачу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
32. Многокутники. Рівність фігур
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 42. Многокутники. Рівність фігур
Мета: формування поняття многокутника, рівних фігур, периметру многокутника; навчити розпізнавати многокутники, наводити приклади рівних фігур. Розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розпізнають многокутники, знаходять периметр многокутників, розв’язують задачі, використовуючи набуті знання.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-11. Теоретичний блок.
Слайд 12. Виконай завдання.
Слайд 13-14. Розв’яжи задачу.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-19. Розв’яжи задачу.
Слайд 20. Цікаве завдання.
Слайд 21. Практична робота.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
33. Трикутник і його периметр
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 43. Трикутники і його периметр
Мета: систематизувати знання про трикутник, удосконалити вміння розв'язувати задачі на знаходження периметра трикутника;
Розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні дають визначення трикутника, називають його елементи, знаходять периметр трикутника, розв’язують задачі, використовуючи набуті знання.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-9. Теоретичний блок.
Слайд 10-12. Розв’яжи задачу.
Слайд 13. Виконай завдання.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15. Розв’яжи задачу.
Слайд 16. Інтерактивна вправа.
Слайд 17. Розв’яжи задачу.
Слайд 18. Виконай завдання.
Слайд 19. Цікаве завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Інтерактивна вправа
Завдання для самоопрацювання
34. Види трикутників за сторонами
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 44. Види трикутників за сторонами
Мета: систематизувати знання про трикутник, сформувати поняття рівнобедреного, рівностороннього та різностороннього трикутників; удосконалити вміння розв'язувати задачі на знаходження периметра трикутника; Розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розрізняють види трикутників за сторонами, називають елементи трикутників, знаходять периметр трикутника, розв’язують задачі, використовуючи набуті знання.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8-13. Теоретичний блок.
Слайд 14-16. Розв’яжи задачу.
Слайд 17. Рухлива вправа для очей.
Слайд 18-21. Розв’яжи задачу.
Слайд 22. Виконай завдання.
Слайд 23. Виконай усно.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 24.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 25. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 26. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
35. Види трикутників за кутами
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 45. Види трикутників за кутами
Мета: сформувати в учнів поняття видів трикутника залежно від величини кутів; навчити розрізняти, будувати трикутники певного виду; удосконалити вміння розв'язувати задачі;
Розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розрізняють види трикутників за кутами, називають елементи трикутників, знаходять невідомі кути трикутника, розв’язують задачі, використовуючи набуті знання.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-12. Теоретичний блок.
Слайд 13-17. Побудуй трикутник.
Слайд 18. Рухлива вправа для очей.
Слайд 19. Виконай завдання.
Слайд 20. Розв’яжи задачу.
Слайд 21. Інтерактивна вправа.
Слайд 22. Розв’яжи задачу.
Слайд 23-25. Тестові завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 26.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 27. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 28. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
36. Прямокутник та його властивості
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 46. Прямокутник та його властивості
Мета: повторити й систематизувати знання учнів про прямокутник і квадрат, одержані в початковій школі. Домогтися засвоєння властивостей їх сторін, формул для обчислення периметрів прямокутника і квадрата. Відпрацювати навички обчислення периметра прямокутника, квадрата, їх побудови за допомогою лінійки;
Розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розрізняють прямокутник і квадрат, називають їх елементи, знаходять периметр прямокутника і квадрата, розв’язують задачі, використовуючи набуті знання.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8-11. Теоретичний блок.
Слайд 12. Побудуй прямокутник.
Слайд 13-15. Розв’яжи задачу.
Слайд 16. Рухлива вправа для очей.
Слайд 17. Розв’яжи задачу.
Слайд 18-19. Виконай завдання.
Слайд 20-21. Тестові завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
37. Квадрат та його властивості
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 47. Квадрат та його властивості
Мета: повторити й систематизувати знання учнів про прямокутник і квадрат, одержані в початковій школі. Домогтися засвоєння властивостей їх сторін, формул для обчислення периметрів прямокутника і квадрата. Відпрацювати навички обчислення периметра прямокутника, квадрата, їх побудови за допомогою лінійки;
Розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розрізняють прямокутник і квадрат, називають їх елементи, знаходять периметр прямокутника і квадрата, розв’язують задачі, використовуючи набуті знання.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Теоретичний блок.
Слайд 8. Інтерактивна вправа.
Слайд 9-10. Розв’яжи задачу.
Слайд 11. Виконай завдання.
Слайд 12-13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15. Розв’яжи задачу.
Слайд 16. Виконай завдання.
Слайд 17-18. Тестові завдання.
Слайд 19. Цікаво знати.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Інтерактивна вправа
Завдання для самоопрацювання
38. Урок узагальнення і систематизація знань
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 48. Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота
Мета: повторити й систематизувати знання учнів з тем рівняння, кути і многокутники;
Розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розв’язують рівняння і розв’язують задачі, використовуючи набуті знання.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Виконай завдання.
Слайд 8. Розв’яжи задачу.
Слайд 9. Розв’яжи рівняння.
Слайд 10-11. Розв’яжи задачу.
Слайд 12. Знайди помилку.
Слайд 13. Рухлива вправа для очей.
Слайд 14-21. Перевір себе у тестовій формі.
Слайд 22. Виконай самостійну роботу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 23.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 24. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 25. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
39. Діагностувальна робота №3 "Додавання і віднімання натуральних чисел"
40. Аналіз виконання роботи