57. Степінь числа. Дія піднесення до степеня
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 66. Степінь числа. Дія піднесення до степеня.
Мета: формування поняття степеня натурального числа з натуральним показником, поняття основи і показника степеня; сформувати вміння застосовувати це поняття степеня до розв’язування завдань;.
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розуміють поняття степінь натурального числа, називають основу і показник степеня, розв’язують завдання на знаходження степеня числа;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-9. Теоретичний блок.
Слайд 10-13. Виконай завдання.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-18. Виконай завдання.
Слайд 19. Поміркуй.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
58. Квадрат і куб числа
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 67. Квадрат і куб числа.
Мета: відпрацювати вміння знаходити степінь натурального числа з натуральним показником, куба та квадрата числа; сформувати вміння застосовувати це поняття степеня до розв’язування завдань;.
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розуміють поняття квадрата і куба числа —пояснюють, що таке квадрат і куб числа; володіють навичками обчислення квадрата й куба натурального числа, розв’язують завдання на знаходження степеня числа;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-9. Теоретичний блок.
Слайд 10-14. Виконай завдання.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-19. Виконай завдання.
Слайд 20. Розв’яжи рівняння.
Слайд 21. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
59. Порядок виконання дій у виразах, що містять квадрат і куб числа
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 68. Порядок виконання дій у виразах, що містять квадрат і куб числа.
Мета: пояснити послідовність виконання дій у числових виразах, що містять піднесення до степеня; відпрацювати вміння знаходити степінь натурального числа з натуральним показником, куба та квадрата числа; вміння застосовувати поняття степеня до розв’язування завдань;.
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють знаходити значення виразу, що містить степінь; володіють навичками обчислення квадрата й куба натурального числа, розв’язують завдання на знаходження степеня числа;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Виконай завдання.
Слайд 9-10. Теоретичний блок.
Слайд 11-12. Виконай завдання.
Слайд 13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-16. Виконай завдання.
Слайд 17. Розв’яжи рівняння.
Слайд 18-20. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 21.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 22. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 23. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
60. Поняття площі. Площа прямокутника, квадрата
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 69. Поняття площі. Площа прямокутника, квадрата.
Мета: Вдосконалювати знання учнів про поняття степеня числа; формувати навички обчислення площі прямокутника і квадрата; формувати елементарні навички застосування методу математичного моделювання для розв’язування задач практичного змісту; формувати навички роботи з різними одиницями вимірювання площ;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють знаходити значення виразу, що містить степінь; володіють навичками обчислення квадрата й куба натурального числа, розв’язують завдання на знаходження степеня числа;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-12. Теоретичний блок.
Слайд 13-16. Розв’яжи задачу.
Слайд 17. Рухлива вправа для очей.
Слайд 18-19. Розв’яжи задачу.
Слайд 20-22. Виконай завдання.
Слайд 23. Розв’яжи задачу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 24.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 25. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 26. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
61. Розв'язування задач і вправ
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 70. Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота
Мета: Вдосконалювати знання учнів про поняття степеня числа; формувати навички обчислення площі прямокутника і квадрата; формувати елементарні навички застосування методу математичного моделювання для розв’язування задач практичного змісту; формувати навички роботи з різними одиницями вимірювання площ;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють знаходити значення виразу, що містить степінь; володіють навичками обчислення квадрата й куба натурального числа, розв’язують завдання на знаходження степеня числа;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8. Повтори.
Слайд 9. Інтерактивна вправа.
Слайд 10-13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15. Розв’яжи задачу.
Слайд 16. Виконай завдання.
Слайд 17-18. Самостійна робота.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Тест 10. "Квадрат і куб натурального числа"
Інтерактивна вправа
Самостійна робота
Завдання для самоопрацювання
62. Прямокутний паралелепіпед
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 71. Прямокутний паралелепіпед. Розв’язування задач і вправ
Мета: ознайомити учнів з поняттям прямокутний паралелепіпед, його вимірами, елементами, розгорткою; ознайомити з поняттям площі поверхні прямокутного паралелепіпеда. Формувати навички обчислювати площу бічних граней та основ прямокутного паралелепіпеда;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розпізнають на рисунках прямокутний паралелепіпед; співвідносять реальні об’єкти навколишнього середовища з моделями просторових фігур; називають елементи прямокутного паралелепіпеда; позначають прямокутний паралелепіпед; мають уявлення про розгортки прямокутного паралелепіпеда; розв’язують задачі на знаходження площі поверхонь прямокутного паралелепіпеда;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-10. Теоретичний блок.
Слайд 11. Виконай завдання.
Слайд 12. Розв’яжи задачу.
Слайд 13. Рухлива вправа для очей.
Слайд 14. Виконай завдання.
Слайд 15-18. Розв’яжи задачу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
63. Куб
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 72. Куб. Розв’язування задач і вправ
Мета: ознайомити учнів з поняттям куба, його вимірами, елементами, розгорткою; ознайомити з поняттям площі поверхні куба. Формувати навички обчислювати площу всіх граней куба;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розпізнають на рисунках прямокутний паралелепіпед і куб; співвідносять реальні об’єкти навколишнього середовища з моделями просторових фігур; називають елементи куба; позначають куб; мають уявлення про розгортки куба; розв’язують задачі на знаходження площі поверхні куба;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-9. Повтори.
Слайд 10-11. Теоретичний блок.
Слайд 12-15. Розв’яжи задачу.
Слайд 16. Рухлива вправа для очей.
Слайд 17. Розв’яжи задачу.
Слайд 18-20. Виконай завдання.
Слайд 21. Розв’яжи задачу.
Слайд 22-23. Цікаво знати.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 24.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 25. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 26. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
64. Піраміда
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 73. Піраміда. Розв’язування задач і вправ
Мета: ознайомити учнів з поняттям піраміди, її вимірами, елементами; ознайомити з поняттям площі поверхні піраміди. Формувати навички обчислювати площу всіх граней піраміди, знаходити кількість вершин, ребер, граней піраміди;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розпізнають на рисунках різні види пірамід; співвідносять реальні об’єкти навколишнього середовища з моделями просторових фігур; називають елементи піраміди; позначають піраміду; розв’язують задачі на знаходження площі поверхні піраміди та знаходять кількість вершин, ребер, граней піраміди;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Повтори.
Слайд 8-10. Теоретичний блок.
Слайд 11-12. Виконай завдання.
Слайд 13. Теоретичний блок.
Слайд 14. Виконай завдання.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16. Розв’яжи задачу.
Слайд 17-19. Виконай завдання.
Слайд 20-22. Розв’яжи задачу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 23.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 24. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 25. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
65. Одиниці виміру об'ємних фігур. Об'єм прямокутного паралелепіпеда
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 74. Одиниці виміру об’ємних фігур. Об’єм прямокутного паралелепіпеда.
Мета: закріпити поняття про прямокутний паралелепіпед та куб, їх складові елементи, формувати вміння обчислювати об’єми цих тіл за допомогою формул, правильно використовувати одиниці об’єму, перетворювати їх;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні обчислюють об’єми прямокутного паралелепіпеда та куба, за допомогою формул, використовують одиниці об’єму, перетворюють їх;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-15. Теоретичний блок.
Слайд 16-17. Розв’яжи задачу.
Слайд 18-19. Виконай завдання.
Слайд 20. Рухлива вправа для очей.
Слайд 21. Виконай завдання.
Слайд 22-25. Розв’яжи задачу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 26.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 27. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 28. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
66. Розв'язування прикладних задач
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 75. Розв’язування прикладних задач.
Мета: розв’язувати прикладні задачі з теми, закріпити поняття про прямокутний паралелепіпед та куб, обчислювати об’єми цих тіл за допомогою формул, правильно використовувати одиниці об’єму, перетворювати їх;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розв’язують прикладні задачі на обчислення об’єму прямокутного паралелепіпеда та куба, за допомогою формул, використовують одиниці об’єму, перетворюють їх;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-14. Розв’яжи задачу.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-21. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
67. Комбінаторні задачі
Конспект учителя
Урок № 77. Комбінаторні задачі.
Мета: сформувати уявлення про комбінаторику та комбінаторні задачі; розглянути приклади розв'язування найпростіших комбінаторних задач; Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні знають що таке комбінаторна задача, розв’язують найпростіші комбінаторні задачі;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Теоретичний блок.
Слайд 9-10. Виконай завдання.
Слайд 11. Розв’яжи задачу.
Слайд 12. Виконай завдання.
Слайд 13. Рухлива вправа для очей.
Слайд 14-17. Виконай завдання.
Слайд 18-20. Розв’яжи задачу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 21.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 22. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 23. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
68. Розв'язування вправ і задач
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 78. Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота.
Мета: відпрацювати вміння розв’язувати комбінаторні задачі способом підбору та застосовуючи правило добутку;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розв’язують найпростіші комбінаторні задачі способом підбору та застосовуючи правило добутку;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Повторення.
Слайд 9-10. Виконай завдання.
Слайд 11-12. Розв’яжи задачу.
Слайд 13. Рухлива вправа для очей.
Слайд 14-16. Розв’яжи задачу.
Слайд 17-18. Виконай завдання самостійної роботи.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Самостійна робота
Тест 11. "Прямокутний паралелепіпед. Куб. Піраміда. Об'єми"
Завдання для самоопрацювання
69. Урок узагальнення і систематизації знань
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 79-80. Урок узагальнення і систематизації знань
Мета: узагальнити та систематизувати знання і вміння учнів з теми Площі та об’єми фігур. Комбінаторні задачі;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розв’язують задачі і виконують завдання з теми Площі та об’єми фігур. Комбінаторні задачі;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Виконай завдання.
Слайд 8-12. Розв’яжи задачу.
Слайд 13. Рухлива вправа для очей.
Слайд 14-21. Перевір себе в тестовій формі.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
70. Діагностувальна робота №4 "Площі та об'єми фігур. Комбінаторні задачі"
Тест 12
71. Аналіз виконання роботи
Завдання для самоопрацювання №
72. Розв'язування задач підвищеної складності
Розв'язування вправ № 46(53), , 116 (120)
Вправа для самоопрацювання № 290
73. Розв'язування задач підвищеної складності
Розв'язування вправ № 179(177), 936(831), 260(264)
Вправа для самоопрацювання № 303
74. Розв'язування задач підвищеної складності
Розв'язування вправ № 478(927), 594(576)
Вправа для самоопрацювання № 866
75. Розв'язування задач підвищеної складності
Розв'язати вправи № 414(996), 573(660)
Вправа для самоопрацювання № 451(431)
76. Розв'язування задач підвищеної складності
Розв'язування вправи № 386(394)
№632(310)
Вправа для самоопрацювання № 1030 (927)
77. Підсумковий урок