Узагальнення та систематизація знань за курс початкової школи
Узагальнення та систематизація знань за курс початкової школи
Числа, дії з числами
конспект для вчителя
Урок № 1. Числа, дії з числами. Робота з даними.
Мета: вдосконалювати навички усних обчислень; актуалізувати поняття числа, класу, розряду, запису чисел; повторити арифметичні дії додавання, віднімання, множення й ділення; розвивати варіативне мислення учнів, проводити аналогію, аналізувати, узагальнювати, виділяти головне.
Очікувані результати: учні вільно здійснюють арифметичні обчислення за допомогою письмового додавання й віднімання; множення й ділення на одноцифрове та двоцифрове числа; орієнтуються порядку виконання дій у виразах; виконують перетворення числових виразів.
Розвивальна задача:
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 10-13. Гра «Хто швидше?»
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15. Усне опитування.
Слайд 16. Інтерактивне завдання.
Слайд 17-18. Завдання 4. Гра «Де живе осінь?»
Слайд 19-21. Завдання 5. Обчисліть значення виразів.
Слайд 22. Завдання 6. Розв’яжи задачу 1.
Слайд 23. Завдання 6. Розв’яжи задачу 2.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 26. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 27. Завдання для домашньої роботи.
Інтерактивне завдання
Завдання для самоопрацювання
2. Математичні вирази , обчислення виразів
конспект для вчителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 2. Математичні вирази, обчислення значень виразів без дужок та з дужками.
Мета: вдосконалювати навички усних обчислень; актуалізувати поняття числового та буквеного виразів; повторити арифметичні дії додавання, віднімання, множення й ділення; порядок дій при обчисленні значень виразів без дужок та з дужками. Розвивати варіативне мислення учнів, проводити аналогію, аналізувати, узагальнювати, виділяти головне.
Очікувані результати: учні вільно здійснюють арифметичні обчислення за допомогою письмового додавання й віднімання; множення й ділення на одноцифрове та двоцифрове числа; орієнтуються порядку виконання дій у виразах; виконують перетворення числових та буквених виразів.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Завдання Дешифратор.
Слайд 8-9.
Слайд 10. Завдання «Хто швидше?»
Слайд 11-12. Буквені вирази.
Слайд 13-14. Розв’язування задач.
Слайд 15. Інтерактивне завдання.
Слайд 16. Завдання на швидкість «Виконай самостійно».
Слайд 17. Рухлива вправа для очей.
Слайд 18-20. Розв’язування задач.
Слайд 21. Усне опитування.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
3. Розв'язування рівнянь
конспект для вчителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 3. Розв’язування рівнянь.
Мета: вдосконалити навички усних обчислень; актуалізувати поняття рівняння та кореня рівняння; відпрацювати вміння розв’язувати ускладнені рівняння. Розвивати варіативне мислення учнів, проводити аналогію, аналізувати, узагальнювати, виділяти головне.
Очікувані результати: учень розуміє, що таке корінь рівняння;
пояснює, що означає розв’язати рівняння; розв’язує рівняння, використовуючи правила знаходження невідомих компонентів арифметичних дій.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 11. Завдання «Розв’яжи рівняння».
Слайд 12-13. Завдання «Склади і розв’яжи рівняння».
Слайд 15-16. Естафета «Який ряд перший?».
Слайд 17. Рухлива вправа для очей.
Слайд 18-19. Розв’яжи задачі.
Слайд 20. Інтерактивне завдання.
Слайд 21. Завдання на швидкість «Виконай самостійно».
Слайд 22. Розв’яжи задачу.
Слайд 23. Перевіряємо засвоєне.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 25. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 26. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
4. Ділення з остачею
конспект для вчителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 4. Ділення з остачею. Розв’язування задач.
Мета: продовжувати вдосконалювати вміння виконувати ділення з остачею та перевірку ділення з остачею; вчити працювати над задачами та виразами.
Очікувані результати: учні вільно виконують ділення з остачею та перевірку; вміють знаходити неповну частку і остачу під час виконання ділення з остачею, виражати ділене через дільник, неповну частку і остачу.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8-9. Завдання Дешифратор.
Слайд 10-11. Розв’язування задач.
Слайд 12. Інтерактивне завдання.
Слайд 13. Завдання на швидкість «Виконай самостійно».
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-16. Розв’язування задач.
Слайд 17 Завдання «Віднови рівності».
Слайд 18. Завдання «Виконай ділення з остачею та зроби самоперевірку».
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
5. Звичайні дроби з однаковими знаменниками. Порівняння дробів з однаковими знаменниками
конспект для вчителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 5. Звичайні дроби з однаковими знаменниками. Порівняння дробів з однаковими знаменниками.
Мета: повторити поняття дробу; вдосконалити вміння знаходити частини фігури, що відповідають даному дробу; повторити правила порівняння звичайних дробів з однаковими знаменниками та чисельниками; закріпити поняття правильного і неправильного дробу;
Очікувані результати: учні вільно називають звичайні дроби, порівнюють звичайні дроби з однаковими знаменниками та чисельниками, розрізняють правильні і неправильні дроби.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Мозковий штурм.
Слайд 8. Математичний диктант.
Слайд 9-10. Запиши дроби.
Слайд 13. Розв’яжи нерівності.
Слайд 14. Інтерактивне завдання.
Слайд 15. Гра «Незакінчене речення».
Слайд 16. Рухлива вправа для очей.
Слайд 17. Розташуй дроби у вказаному порядку.
Слайд 19 Завдання «Порівняй дроби».
Слайд 20 Завдання «Розподіли у стовпчики дроби».
Слайд 21. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
6. Знаходження дробу від числа та числа за значенням дробу
конспект для вчителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 6. Знаходження дробу від числа та числа за значенням його дробу. Самостійна робота.
Мета: повторити правила знаходження дробу від числа і числа за значенням його дробу; сформувати вміння використовувати отриманні знання при виконанні вправ і розв’язуванні задач;
Очікувані результати: учні вільно знаходять дріб від числа і число за значенням його дробу
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 6. Гра «Вірю не вірю».
Слайд 7. Завдання «Цікава задача».
Слайд 9. Розв’яжи задачу.
Слайд 10. Обчисли у стовпчик.
Слайд 11. Розв’яжи задачу.
Слайд 13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-17. Розв’яжи задачу.
Слайд 18 Завдання «Знайди числа».
Слайд 19 Самостійна робота.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
7. Величини довжини, маса, місткість, час. Дії з величинами
конспект для вчителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 7. Величини: довжина, маса, місткість, час. Дії з величинами. Розв’язування вправ.
Мета: повторити поняття про величини та залежності між ними, найуживаніші величини та одиниці їх вимірювання; вдосконалити вміння та навички виконувати дії з величинами ; використовувати отриманні знання при виконанні вправ і розв’язуванні задач.
Очікувані результати: учні вільно виконують дії з величинами.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Завдання виконати дії.
Слайд 8-9. Завдання «Цікаво знати».
Слайд 10. Обчисли у стовпчик.
Слайд 11. Завдання виконати дії..
Слайд 13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16. Завдання виконати дії.
Слайд 17. Інтерактивна вправа.
Слайд 18 Гра «Хвилинка».
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
8. Числові та буквені вирази
конспект для вчителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 8. Числові і буквені вирази.
Мета: повторити поняття «числові вирази» та «буквені вирази»; навчити розпізнавати числові і буквені вирази, читати їх; виробити вміння знаходити значення виразів за умови різних значень змінної.
Очікувані результати: учні вільно виконують арифметичні дії, розпізнають числові і буквені вирази; знаходять значення числових виразів.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8-9. Cкладіть вираз.
Слайд 10. Виконай самостійно.
Слайд 11- 12. Розв’яжи задачу.
Слайд 13. Рухлива вправа для очей.
Слайд 14. Заповни таблицю.
Слайд 15. Виконай дії.
Слайд 16. Що означають вирази?
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 17.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 18. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 19. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
9. Геометричні фігури на площині: точка, відрізок, промінь, пряма, кут, ламана
конспект для вчителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 9. Геометричні фігури на площині: точка, відрізок, промінь, пряма, кут, ламана.
Мета: повторити поняття найпростіших фігур у геометрії, домагатися свідомого засвоєння термінології, що описує взаємне розташування точок та прямих на площині; виробити вміння позначати точки та прямі на рисунку, описувати ситуацію, що зображена на рисунку та, навпаки, за описом ситуації виконувати відповідні рисунки, користуючись найпростішим креслярським приладдям. Розв’язувати найпростіші геометричні задачі, використовуючи набуті знання.
Очікувані результати: учні вільно розрізняють геометричні фігури, знаходять довжини відрізків і ламаних; розпізнають кути за градусною мірою; розв’язують найпростіші геометричні задачі.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8-9. Тестові завдання.
Слайд 10. Завдання «Так/ні».
Слайд 11- 13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Виконати завдання.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 18. Розв’яжи задачу.
Слайд 19. Виконай завдання.
Слайд 20. Розподіли по стовпчикам.
Слайд 21-22. Розв’яжи задачу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 23.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 24. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 25. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
10. Геометричні фігури на площині: квадрат, прямокутник, многокутник, коло, круг
конспект для вчителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 10. Геометричні фігури на площині: трикутник, квадрат, прямокутник, многокутник, коло, круг.
Мета: повторити поняття основних фігур у геометрії, домагатися свідомого засвоєння термінології, повторити поняття периметру і площі; розв’язувати найпростіші геометричні задачі, використовуючи набуті знання.
Очікувані результати: учні вільно розрізняють геометричні фігури, знаходять периметр і площу основних фігур; розв’язують найпростіші геометричні задачі.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 6-7. Теоретичний блок.
Слайд 8. Розв’яжи задачу.
Слайд 9. Теоретичний блок.
Слайд 10. Розв’яжи задачу.
Слайд 11. Теоретичний блок.
Слайд 12-13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Теоретичний блок.
Слайд 15-16. Розв’яжи задачу.
Слайд 17. Рухлива вправа для очей.
Слайд 18-19. Теоретичний блок.
Слайд 20. Виконай завдання із взаємоперевіркою.
Слайд 21. Виконай завдання «Так/ні».
Слайд 22. Розв’яжи задачу.
Слайд 23-24. Виконай завдання «Вірю- не вірю».
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 25.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 26. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 27. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
11. Розв'язування сюжетних задач
конспект для вчителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 11. Розв’язування сюжетних задач і вправ. Самостійна робота.
Мета: формування в учнів загального вміння працювати над задачею, розв'язувати задачі різних видів із життєвим сюжетом; вдосконалити навички арифметичних обчислень;
Очікувані результати: учні вільно розв’язують сюжетні задачі різних типів.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Теоретичний блок.
Слайд 8. Математичний диктант.
Слайд 9-13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-18. Розв’яжи задачу.
Слайд 19. Виконай самостійну роботу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20-21.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 22. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 23. Завдання для домашньої роботи.
Математичний диктант
Завдання для самоопрацювання
Тест 1. "Повторення математика за курс початкової школи"
12. Узагальнення і систематизація знань
конспект для вчителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 12-13. Узагальнення і систематизація знань. Повторення вивченого у початковій школі.
Мета: повторити і систематизувати знання і вміння учнів отримані в початковій школі; сформувати вміння працювати самостійно, розв'язувати рівняння та задачі різних видів; вдосконалити навички арифметичних обчислень;
Очікувані результати: учні вільно розв’язують рівняння, задачі різних типів, приклади, виконують дії з іменованими числами.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Виконай усно.
Слайд 8. Обчисли.
Слайд 9. Розв’яжи рівняння.
Слайд 10. Інтерактивна вправа.
Слайд 11. Розв’яжи задачу.
Слайд 12-13. Виконай завдання.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-16. Розв’яжи задачу.
Слайд 17. Математичний диктант.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 18.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 19. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 20. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
13. Діагностувальна робота №1 "Повторення вивченого у початковій школі"
Тест 2. Діагностувальна робота № 1 "Повторення вивченого у початкової школи"