87. Уявлення про звичайні дроби
Конспект учителя
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 81. Уявлення про звичайні дроби.
Мета: ввести поняття звичайного дробу і дробового числа; повторити відомості про звичайні дроби, одержані в початковій школі; навчити учнів читати та записувати дроби, вивчити означення чисельника і знаменника дробу;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні мають поняття про звичайні дроби, читають та записують дроби, знають означення чисельника і знаменника дробу;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-12. Теоретичний блок
Слайд 13-16. Виконай завдання.
Слайд 17. Рухлива вправа для очей.
Слайд 18-20. Розв’яжи задачу.
Слайд 21. Інтерактивна вправа.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
88. Поняття звичайного дробу
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 82. Поняття звичайного дробу.
Мета: повторити поняття звичайного дробу і дробового числа; навчити позначати звичайні дроби на одиничному відрізку знаходити частину площі фігури;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні мають поняття про звичайні дроби, читають та записують дроби, знають означення чисельника і знаменника дробу, позначають дроби на одиничному відрізку, знаходять частину площі фігури;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8-10. Повторення
Слайд 11. Математичний диктант
Слайд 12. Теоретичний блок
Слайд 13-16. Виконай завдання.
Слайд 17. Рухлива вправа для очей.
Слайд 18-21. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
89. Знаходення дробу від числа
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 83. Знаходження дробу від числа.
Мета: домогтися засвоєння правила знаходження дробу від числа; сформувати вміння виконувати вправи і розв'язувати задачі, у яких передбачено знаходження дробу від числа;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні знають правило знаходження дробу від числа, розв'язують вправи і задачі, у яких передбачено знаходження дробу від числа;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8. Теоретичний блок.
Слайд 9. Виконай завдання.
Слайд 10-11. Розв’яжи задачу.
Слайд 12-13. Виконай завдання.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-17. Розв’яжи задачу.
Слайд 18. Інтерактивне завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
90. Знаходення числа за його дробом
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 84. Знаходження числа за його дробом
Мета: домогтися засвоєння правила знаходження числа за його дробом; сформувати вміння виконувати вправи і розв'язувати задачі, у яких передбачено знаходження числа за його дробом;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні знають правило знаходження числа за його дробом, розв'язують вправи і задачі, у яких передбачено знаходження числа за його дробом;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8. Теоретичний блок.
Слайд 9. Виконай завдання.
Слайд 10-11. Розв’яжи задачу.
Слайд 12-13. Виконай завдання.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-17. Розв’яжи задачу.
Слайд 18. Інтерактивне завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
91. Розв'язування задач і вправ
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 84. Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота.
Мета: узагальнення засвоєння правил знаходження дробу від числа та числа за значенням його дробу; виконання вправи і задачі, у яких передбачено знаходження дробу від числа та числа за його дробом;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні знають правило знаходження числа за його дробом та дробу від числа, розв'язують вправи і задачі;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-12. Розв’яжи задачу.
Слайд 13. Рухлива вправа для очей.
Слайд 14-15. Виконай самостійну роботу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 16.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 17. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 18. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
92. Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 86. Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів.
Мета: Вивчити правила: порівняння звичайних дробів з однаковими знаменниками; порівняння звичайних дробів з 1; порівняння звичайних дробів з однаковими чисельниками; порівняння звичайних дробів на координатному промені. Навчитися використовувати вивчені правила під час розв’язування вправ.
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні знають правила порівняння звичайних дробів з однаковими знаменниками, порівняння звичайних дробів з 1, порівняння звичайних дробів з однаковими чисельниками; порівняння звичайних дробів на координатному промені. Вміють використовувати ці правила при розв’язуванні завдань.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-12. Теоретичний блок.
Слайд 13-14. Виконай завдання.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-21. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
93. Розв'язування вправ і задач
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 87. Розв’язування задач і вправ.
Мета: повторити правила: порівняння звичайних дробів з однаковими знаменниками; порівняння звичайних дробів з 1; порівняння звичайних дробів з однаковими чисельниками; порівняння звичайних дробів на координатному промені; використовувати вивчені правила під час розв’язування вправ.
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні знають правила порівняння звичайних дробів з однаковими знаменниками, порівняння звичайних дробів з 1, порівняння звичайних дробів з однаковими чисельниками; порівняння звичайних дробів на координатному промені. Вміють використовувати ці правила при розв’язуванні завдань.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8. Повторимо.
Слайд 9. Виконай завдання.
Слайд 10. Розв’яжи задачу.
Слайд 11-13. Виконай завдання.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-18. Виконай завдання.
Слайд 19. Інтерактивне завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
94. Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 88. Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками.
Мета: домогтися засвоєння правил додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками; сформувати вміння виконувати додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками; сформувати вміння розв’язувати вправи, які передбачають додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні знають правила додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками, вміють виконувати додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками; застосовують набуті знання для розв’язування завдань.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Теоретичний блок.
Слайд 9-10. Виконай завдання.
Слайд 11-12. Розв’яжи задачу.
Слайд 13. Виконай завдання.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-16. Розв’яжи задачу.
Слайд 17. Інтерактивне завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 18.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 19. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 20. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
95. Застосування властивостей додавання
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 89. Застосування властивостей додавання.
Мета: домогтися засвоєння властивостей додавання звичайних дробів з однаковими знаменниками; сформувати вміння розв’язувати вправи, які передбачають застосування властивостей додавання звичайних дробів з однаковими знаменниками;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні застосовують властивості додавання звичайних дробів з однаковими знаменниками, вміють виконувати додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками; застосовують набуті знання для розв’язування завдань.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8. Виконай завдання.
Слайд 9-10. Теоретичний блок.
Слайд 11-13. Виконай завдання.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15. Виконай завдання.
Слайд 16-17. Розв’яжи задачу.
Слайд 18. Розв’яжи цікаву задачу.
Слайд 19-20. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 21.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 22. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 23. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
96. Розв'язування задач і вправ
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 90. Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота.
Мета: вдосконалити вміння додавати та віднімати звичайні дроби з однаковими знаменниками; розв’язувати вправи, які передбачають застосування властивостей додавання звичайних дробів з однаковими знаменниками;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні додавання і віднімають звичайні дроби з однаковими знаменниками, застосовують набуті знання для розв’язування завдань, рівнянь і задач.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Повторимо.
Слайд 9-11. Виконай завдання.
Слайд 12-13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15. Виконай завдання.
Слайд 16-17. Розв’яжи задачу.
Слайд 18. Розв’яжи цікаву задачу.
Слайд 19-20. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 21.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 22. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 23. Завдання для домашньої роботи.
Тест 20. "Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками"
Завдання для самоопрацювання
97. Дроби і ділення натуральних чисел
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 91. Дроби і ділення натуральних чисел.
Мета: Показати зв'язок між діленням натуральних чисел і звичайними дробами, виробити навички записування частки та натуральних чисел у вигляді дробу з довільним наперед указаним знаменником або чисельником;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розуміють зв'язок між діленням натуральних чисел і звичайними дробами, записують частки та натуральні числа у вигляді дробу з довільним наперед указаним знаменником або чисельником; застосовують набуті знання для розв’язування завдань, рівнянь і задач.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-10. Теоретичний блок.
Слайд 11-12. Виконай завдання.
Слайд 13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-18. Виконай завдання.
Слайд 19-20. Розв’яжи задачу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 21.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 22. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 23. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
98. Розв'язування задач і вправ
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 92. Розв’язування задач і вправ.
Мета: Систематизувати і узагальнити знання учнів з тем знаходження дробу від числа та числа за значенням його дробу, додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками; застосовувати набуті знання для розв’язування задач, вправ і рівнянь;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розуміють як знаходити дріб від числа та число за значенням його дробу, додавають та віднімають звичайні дроби з однаковими знаменниками; застосовують набуті знання для розв’язування завдань, рівнянь і задач.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-10. Виконай завдання.
Слайд 11-13. Розв’яжи задачу.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15. Розв’яжи задачу.
Слайд 16-17. Розв’яжи цікаву задачу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 18.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 19. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 20. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
99. Доповнення правильного дробу до числа 1
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 93. Доповнення правильного дробу до числа 1.
Мета: сформувати поняття доповнення правильного дробу до одиниці; сформувати вміння розв’язувати задачі, які передбачають використання цього поняття;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розуміють як з доповнювати правильний дріб до одиниці, застосовують набуті знання для розв’язування завдань, рівнянь і задач.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Теоретичний блок.
Слайд 9-13. Виконай завдання.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15. Розв’яжи задачу.
Слайд 16-17. Виконай завдання.
Слайд 18. Розв’яжи цікаву задачу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
100. Віднімання дробу від натурального числа
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 94. Віднімання дробу від натурального числа.
Мета: відпрацювати і вдосконалити навички розв'язання завдань, що передбачають виконання дії віднімання дробу від натурального числа.
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розуміють як віднімати правильний дріб від натурального числа, застосовують набуті знання для розв’язування завдань, рівнянь і задач.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Перевір себе.
Слайд 8-9. Розв’яжи задачу.
Слайд 10-11. Теоретичний блок.
Слайд 12-13. Виконай завдання.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-20. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 21.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 22. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 23. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
101. Мішані числа
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 95. Мішані числа.
Мета: сформувати поняття мішаного числа, його цілої і дробової частин; сформувати вміння виділяти цілу частину з неправильного дробу, записувати мішане число у вигляді неправильного дробу;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розуміють поняття мішаного числа, його цілої і дробової частини, виділяти цілу частину з неправильного дробу, вміють записувати мішане число у вигляді неправильного дробу застосовують набуті знання для розв’язування завдань і задач.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-13. Теоретичний блок.
Слайд 14-15. Виконай завдання.
Слайд 16. Рухлива вправа для очей.
Слайд 17-18. Виконай завдання.
Слайд 19. Розв’яжи задачу.
Слайд 20. Виконай завдання.
Слайд 21. Інтерактивне завдання
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
102. Перетворення мішаного числа у неправильний дріб і навпаки
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 96. Перетворення мішаного числа у неправильний дріб і навпаки.
Мета: повторити поняття мішаного числа, його цілої і дробової частин; відпрацювати вміння виділяти цілу частину з неправильного дробу, записувати мішане число у вигляді неправильного дробу;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розуміють поняття мішаного числа, його цілої і дробової частини, виділяти цілу частину з неправильного дробу, вміють записувати мішане число у вигляді неправильного дробу застосовують набуті знання для розв’язування завдань і задач.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Повтори.
Слайд 9. Виконай завдання.
Слайд 10. Розвяжи задачу.
Слайд 11-13. Виконай завдання.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15. Розвяжи задачу.
Слайд 16-17. Виконай завдання.
Слайд 18. Інтерактивне завдання
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
103. Додавання і віднімання мішаних чисел
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 97. Додавання і віднімання мішаних чисел.
Мета: сформувати вміння виконувати додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; формувати вміння виконувати віднімання мішаних чисел;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють виконувати додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; вміють виконувати віднімання мішаних чисел застосовують набуті знання для розв’язування завдань і задач.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Повтори.
Слайд 8-10. Теоретичний блок.
Слайд 11-15. Виконай завдання.
Слайд 16. Рухлива вправа для очей.
Слайд 17-18. Виконай завдання.
Слайд 19-20. Розв’яжи задачу.
Слайд 21. Розв’яжи цікаву задачу.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
104. Розв'язування задач, рівнянь і вправ із дробами
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 98. Розв’язування задач, рівнянь і вправ із дробами
Мета: відпрацювати вміння виконувати додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками та вміння виконувати віднімання мішаних чисел; застосовувати набуті знання при розв’язуванні завдань, рівнянь і задач
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють виконувати додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; вміють виконувати віднімання та додавання мішаних чисел застосовують набуті знання для розв’язування завдань, рівнянь і задач.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Повтори.
Слайд 9-11. Виконай завдання.
Слайд 12. Цікаво знати.
Слайд 13. Рухлива вправа для очей.
Слайд 14-16. Розв’яжи задачу.
Слайд 17. Розв’яжи цікаву задачу.
Слайд 18. Інтерактивна вправа.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
105. Розв'язування задач, рівнянь і вправ із дробами. Самостійна робота
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 99. Розв’язування задач, рівнянь і вправ із дробами. Самостійна робота.
Мета: відпрацювати вміння виконувати додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками та вміння виконувати віднімання мішаних чисел; застосовувати набуті знання при розв’язуванні завдань, рівнянь і задач
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні вміють виконувати додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; вміють виконувати віднімання та додавання мішаних чисел застосовують набуті знання для розв’язування завдань, рівнянь і задач.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-8. Виконай завдання.
Слайд 9-11. Розв’яжи задачу.
Слайд 12. Розв’яжи цікаву задачу.
Слайд 13. Рухлива вправа для очей.
Слайд 14-15. Завдання для самостійної роботи.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 16.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 17. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 18. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
106. Узагальнення і систематизації знань
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 95. Мішані числа.
Мета: сформувати поняття мішаного числа, його цілої і дробової частин; сформувати вміння виділяти цілу частину з неправильного дробу, записувати мішане число у вигляді неправильного дробу;
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, творчі здібності учнів; розвивати самостійність вміння аналізувати умову задачі та хід розв’язання, закріпити обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, техніку усної лічби, пам’ять; виховувати посидючість, акуратність.
Очікувані результати: учні розуміють поняття мішаного числа, його цілої і дробової частини, виділяти цілу частину з неправильного дробу, вміють записувати мішане число у вигляді неправильного дробу застосовують набуті знання для розв’язування завдань і задач.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-13. Теоретичний блок.
Слайд 14-15. Виконай завдання.
Слайд 16. Рухлива вправа для очей.
Слайд 17-18. Виконай завдання.
Слайд 19. Розв’яжи задачу.
Слайд 20. Виконай завдання.
Слайд 21. Інтерактивне завдання
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
107. Діагностувальна робота № 7 "Звичайні дроби та дії з ними"
Тест 24. Діагностувальна робота "Звичайні дроби та дії над ними" (