14. Означення натурального числа. Натуральний ряд чисел
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 14. Означення натурального числа. Натуральний ряд чисел.
Мета: узагальнити і поглибити знання учнів про натуральні числа; розглянути властивості натурального ряду чисел; сформувати вміння розпізнавати натуральні числа, наводити приклади натуральних чисел, виконувати арифметичні дії з натуральними числами;
Очікувані результати: учні вільно розпізнають натуральні числа, наводять приклади, виконують арифметичні дії з натуральними числами, знаходять порядок числа у натуральному ряді чисел.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 6. Виконай усно.
Слайд 7-8. Робота з підручником.
Слайд 9. Історичний екскурс.
Слайд 10-12. Виконай письмово вправи.
Слайд 13. Рухлива вправа для очей.
Слайд 14. Розв’яжи задачу.
Слайд 15. Виконай завдання.
Слайд 16. Гра «Хто перший?»
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 17.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 18. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 19. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
15. Найменше натуральне число. Число нуль.
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 15. Найменше натуральне число. Число нуль. Розв’язування задач і вправ.
Мета: узагальнити і поглибити знання учнів про натуральні числа; сформувати поняття числа нуль; навчитися застосовувати властивості дій над числами, для спрощення обчислень; виконувати арифметичні дії з натуральними числами;
Очікувані результати: учні вільно розпізнають натуральні числа, наводять приклади, знають властивості числа «нуль»; виконують арифметичні дії з натуральними числами, розв’язують задачі.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 6. Виконай усно.
Слайд 7. Виконай завдання.
Слайд 8-9. Теоретичний блок.
Слайд 10. Історичний екскурс.
Слайд 11. Інтерактивна вправа.
Слайд 12-14. Робота з підручником.
Слайд 15. Виконай письмово завдання.
Слайд 16. Рухлива вправа для очей.
Слайд 17. Розв’яжи задачу.
Слайд 18. Гра «Морський бій»
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Інтерактивна вправа
Завдання для самоопрацювання
16. Цифри. Десятковий запис натуральних чисел
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 16. Цифри. Десятковий запис натуральних чисел
Мета: закріпити знання учнів про правила запису і читання натуральних чисел у десятковій системі числення; розглянути запис натурального числа у вигляді суми розрядних доданків і відпрацювати навички учнів записувати числа у такому вигляді;
Очікувані результати: учні вільно читають і записують натуральні числа у десятковій системі числення; записують числа у вигляді суми розрядних доданків.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-9. Теоретичний блок.
Слайд 10. Виконай усно.
Слайд 11. Робота з підручником.
Слайд 12. Історичний екскурс.
Слайд 13. Робота з підручником.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-16. Робота з підручником.
Слайд 17-18. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 19.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 20. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
17. Розв'язування вправ і задач
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 17. Розв’язування задач і вправ
Мета: повторити, систематизувати і поглибити знання учнів про десяткову систему числення; повторити поняття класу та розряду числа; відпрацювати навички дотримування правил читання і запису натуральних чисел у десятковій системі та запису натурального числа у вигляді суми розрядних доданків;
Очікувані результати: учні вільно читають і записують натуральні числа у десятковій системі числення; записують числа у вигляді суми розрядних доданків; виконують обчислення та розв’язують задачі з теми.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Теоретичний блок.
Слайд 8. Історичний екскурс.
Слайд 9-12. Робота з підручником.
Слайд 13. Рухлива вправа для очей.
Слайд 14-17. Виконай завдання.
Слайд 18. Цікаво знати.
Слайд 19. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 20.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 21. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.
Тест 3. "Цифри. Десятковий запис натурального числа"
Завдання для самоопрацювання
18. Відрізок. Довина відрізка. Вимірювання відрізків
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 18. Відрізок. Довжина відрізка. Вимірювання відрізка
Мета: сформувати в учнів розуміння поняття відрізка та ламаної, ознайомити з позначенням відрізка, навчити знаходити довжину відрізка, зображувати відрізок і знаходити на рисунках відрізок заданої довжини; розвивати графічну техніку, пам’ять; виховувати акуратність.
Очікувані результати: учні розуміють, що таке відрізок, вимірюють та знаходять довжину відрізка, зображують відрізок і знаходять на рисунках відрізок заданої довжини.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Практичне завдання.
Слайд 8. Повторення.
Слайд 9-13. Теоретичний блок.
Слайд 14. Інтерактивна вправа.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-19. Робота з підручником.
Слайд 20. Теоретичний блок.
Слайд 21-22. Виконай завдання.
Слайд 23. Цікаво знати.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 24.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 25. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 26. Завдання для домашньої роботи.
Інтерактивна вправа
Завдання для самоопрацювання
19. Площина. Пряма. Промінь
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 19. Площина. Пряма. Промінь
Мета: сформувати в учнів розуміння понять прямої, площини, променя, вчити зображувати прямі та промені за допомогою лінійки; розвивати креслярські навички, пам’ять; виховувати акуратність, посидючість.
Очікувані результати: учні мають уяву про пряму, площину, промені, вміють зображувати прямі та промені за допомогою лінійки, називають прямі, промені, відрізки на рисунку.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-9. Теоретичний блок.
Слайд 10-11. Виконай усно.
Слайд 12-13. Робота з підручником.
Слайд 14. Рухлива вправа для очей.
Слайд 15-17. Робота з підручником.
Слайд 18-19. Вправи для повторення
Слайд 20-21. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 22.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
20. Розв'язування вправ і задач
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 20. Розв’язування задач і вправ
Мета: закріпити знання, здобуті на попередніх уроках, про властивості відрізка, прямої, площини і променя. Розвивати просторову уяву учнів; розвивати креслярські навички, пам’ять; виховувати акуратність, посидючість.
Очікувані результати: учні мають уяву про пряму, площину, промінь, відрізок вміють зображувати та позначати прямі, відрізки та промені; називають прямі, промені, відрізки на рисунку, розв’язують задачі.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7-11. Теоретичний блок. Повторення
Слайд 12-13. Виконай завдання.
Слайд 14. Виконай усно.
Слайд 15. Рухлива вправа для очей.
Слайд 16-17. Задачі за готовими малюнками.
Слайд 18-19. Робота з підручником.
Слайд 20-22. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 23.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 24. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 25. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
21. Шкала. Координатний промінь
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 21. Шкала. Координатний промінь
Мета: сформувати в учнів розуміння поняття координатного променя та шкали, вчити позначати натуральні числа на координатному промені; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати інтерес до математики, дисциплінованість.
Очікувані результати: учні вміють зображувати на координатному промені натуральні числа, розуміють, що таке координатний промінь, шкала, ціна поділки, наводять приклади приладів, які мають шкали різної форми.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 7. Теоретичний блок.
Слайд 8. Виконай усно.
Слайд 9-12. Теоретичний блок.
Слайд 13-15. Виконай усно.
Слайд 16. Робота з підручником.
Слайд 17. Виконай завдання.
Слайд 18. Рухлива вправа для очей.
Слайд 19-22. Робота з підручником.
Слайд 23. Виконай завдання.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 24-25.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 26. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 27. Завдання для домашньої роботи.
Завдання для самоопрацювання
22. Порівняння натуральних чисел з опорою на координатний промінь. Відстань між двома точками промені
Конспект учителя
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автори А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір)
Урок № 22. Порівняння натуральних чисел з опорою на координатний промінь. Відстань між двома точками на координатному промені.
Мета: сформувати в учнів розуміння поняття нерівності, домогтися засвоєння правила порівняння натуральних чисел, вчити розв’язувати вправи, що передбачають порівняння чисел, застосовуючи координатний промінь; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати цікавість до математики, працелюбність.
Очікувані результати: учні знають, які записи називають нерівностями та подвійними нерівностями, знають правила порівняння натуральних чисел, вміють застосовувати його під час розв’язування вправ.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
1. ОК (організація класу)
2. МНД (мотивація навчальної діяльності)
3. АОЗ (актуалізація опорних знань)
4. ПВМ (повторення вивченого матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8. Інтерактивна вправа.
Слайд 9-13. Теоретичний блок.
Слайд 14-15. Робота з підручником.
Слайд 16. Рухлива вправа для очей.
Слайд 17-20. Робота з підручником.
Слайд 21-24. Виконай усно.
5. ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 25.
6. Підсумок
7. Рефлексія
Слайд 26. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 27. Завдання для домашньої роботи.
Інтерактивна вправа
Завдання для самоопрацювання
23. Діагностувальна робота №2 "Натуральні числа"
Конспект учителя
Тест 4. Діагностувальна робота № 2 "Натуральні числа"
24. Аналіз виконання роботи