Дресируємо мишу

Post date: Jun 8, 2014 8:41:20 PM

Переважну більшість команд комп'ютеру користувач віддає за допомогою миші. Тож ознайомимось з тим, як нею керувати і як зробити її слухняною, тобто налаштувати її під власні потреби й уподобання.

Детально про різновиди комп'ютерних мишей описано в цій статті, тож перш за все, пропонуємо ознайомитися з нею.

Зверніть увагу на переваги й недоліки кожної "породи" мишей:

Тип миші

механічна

оптико-механічна

оптична

бездротова

Переваги

досить проста в будові, а тому дешева

використовує оптичні датчики руху кульки, працює точніше

1) не має внутрішньої кульки, тому менше забруднюється і не така чутлива до поверхні, по якій рухається;

2) сучасні лазерні мишки можуть працювати навіть на глянцевій поверхні;

3) наявність USB-з'єднання дозволяє "гаряче", тобто при увімкненому комп'ютері, приєднання та від'єднання мишки від комп'ютера

Недоліки

1) практично не працює без килимка; якщо немає належного зчеплювання з поверхнею, по якій вона рухається, то кулька мишки просто проковзує і тому руху курсора не відбувається;

2) кулька, рухаючись по килимку, збирає на себе і намотує на внутрішні валики величезну кількість пилу, тому таку мишку доводиться часто розбирати і чистити

3) мишку, що підключається до PS/2 порта (і клавіатуру теж!) не можна висмикувати з системного блока при увімкненому комп'ютері

PS/2: зелений - миша, фіолетовий - клавіатура

ті самі, що й у механічної миші

коштує дорожче, ніж механічна мишка

найдорожча відносно інших видів мишей, вимагає заміни батарейок або підзарядки акумуляторів

USB-штекер

користувач має більше свободи у розміщенні мишки відносно комп'ютера - проводи не заважають на робочому столі, сама мишка може взаємодіяти з комп'ютером на відстані близько 2 метрів, а мишка з радіозв'язком і більше

І ще одна мишина чудасія існує поки що лише у вигляді концепту - левітуюча миша.

Та якою б не була Ваша мишка, головним критерієм у її виборі має бути зручність для руки. Якщо мишка "не по руці" тоді у користувача з часом може розвинутися т.зв. тунельний синдром. З цієї причини маленька мишка категорично не годиться для тривалої роботи за комп'ютером. То ж купуючи мишку обов'язково слід потримати її у руці і впевнитися, що руці з цією мишкою комфортно.

Ну а тримати мишку слід так:

вказівний палець лежить на лівій кнопці, середній - на правій, великий, безіменний і мізинець підтримують мишку по боках. Зрозуміло, що ліворукі люди роблять те саме з точністю до навпаки. Прокручування коліщатка, як правило виконується вказівним пальцем. При цьому рука повинна повністю, бажано аж до ліктя, лежати на столі і бути зігнутою під прямим кутом, а мишка має бути на одній лінії з передпліччям руки.

Незважаючи на різні технічні особливості мишок їх призначення одне і те ж: показати комп'ютеру з чим потрібно виконати дію і яку саме дію.

Ліва кнопка мишки призначена для вказування комп'ютеру на об'єкт, з яким потрібно виконати ту чи іншу дію. Для того, щоб вибрати певний об'єкт (файл, папку, вікно, кнопку вікна тощо), слід підвести курсор миші до цього об'єкта і один раз натиснути на ліву кнопку. Таке натискання називається "клік" (click - клацання). Клік лівою кнопкою мишки інколи ще позначають абревіатурою ЛКМ (ліва кнопка миші).

Окрім кліку використовується ще й подвійний клік (два швидких натискання підряд) лівою кнопкою. Подвійний або дабл-клік (double-click) використовується для запуску певної програми або відкривання файлу чи папки, на які вказує курсор.

Якщо біля коліщатка Вашої мишки є маленька кнопочка, тоді подвійний клік буде виконано при натисканні на цю кнопочку. Досить зручно.

Якщо зробити на значку файлу два кліки але з невеликою паузою, тоді його назва буде підсвічена, що дозволить її змінити.

Відкривати файли можна і одним ЛКМ, а виділяти їх - простим наведенням вказівника. Щоб налаштувати таке, відкриваємо будь-яку папку і на вкладці "Вигляд" знаходимо кнопку "Параметри". Клікаємо лівою кнопкою по стрілочці під нею і вибираємо цією ж таки лівою кнопкою єдиний пункт "Змінити параметри папок і пошуку":

Клікніть на зображенні, щоб збільшити

У вікні, що з'явилось відмічаємо пункт "Відкривати одним клацанням, виділяти вказівником"

Підтверджуємо зміну натискаючи кнопку ОК.

Все. Тепер для відкриття файлу чи папки достатньо зробити один клік, а про дабл-клік можна забути.

Права кнопка миші (ПКМ) викликає т.зв. контекстне меню - список усіх команд, доступних в даний момент. Подвійного кліку правою кнопкою миші не існує. Така дія просто відкриває контекстне меню двічі от і все. Списки команд у цих меню можуть бути різні. Поекспериментуйте з контекстними меню, виконуючи ПКМ на робочому столі комп'ютера, в якій-небудь папці, на якому-небудь файлі, на веб-сторінці, яку зараз читаєте. Як-то кажуть, "Відчуйте різницю!"

Запам'ятайте: список команд викликається правою кнопкою миші, а сама команда вибирається кліком в меню лівою кнопкою.

Коліщатко виконує лише одну функцію - прокручування того, що Ви бачите на моніторі вгору-вниз. Існують мишки з двома коліщатками. В таких мишках друге коліщатко відповідає за прокручування вправо-вліво. Ще одна корисна особливість коліщатка полягає в тому, що клік коліщатком на гіперпосиланні (підведіть курсор до словосполучення "тунельний синдром" вище по тексту - оце воно і є) відкриває це гіперпосилання в новій вкладці браузера.

Налаштувати мишу, підігнати її, що називається, під себе нескладно.

Перш за все Вам потрібно потрапити в Панель керування (Пуск → Панель керування) і знайти там пункт "Миша"

Клікніть на зображенні, щоб збільшити

Всі подальші налаштування можете підібрати для себе експериментальним шляхом:

Клікніть на зображенні, щоб збільшити

От, власне, і все, що потрібно знати про мишу. Налаштовуйте її і нехай вона у Вас буде слухняною.