Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація та приниження. На жаль, і сьогодні це поширена проблема в українському суспільстві, і найгостріше вона постає саме в освітньому середовищі. Фізичне та емоційне насильство, булінг, цькування, ізоляція – це соціальні біди, які крадуть дитинство, роблять дітей передчасно дорослими, перекреслюють людське в людині. Також прояви насильства порушують права дитини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми не маємо закривати на це очі, ми мусимо зупинити його.

З метою привернення уваги учнів до цієї актуальної проблеми, профілактики правопорушень, злочинності в учнівському середовищі і виховання загальнолюдських моральних цінностей з 25 листопада по 9 грудня в Ряснянському ліцеї була проведена міжнародна акція «16 днів проти насильства"


QR-код «Дитинство без насильства» 

«Толерантність. Чи легко бути добрим, коли тобі погано?» 

Казкотерапія «Країна Теплого Пуху»

 Арт-об’єкт «Галявина добра» 

Варто знати

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
У світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Але коли насильство чиниться поруч із нами ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
• 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
 


З учнями 5-Б  класу було проведено заняття з елементами тренінгу« Життя без насильства» " Чи легко бути добрим, коли тобі погано?", з метою надання інформації про те, як можна захистити себе, свою гідність, і свої права, але розкрити питання нерозривної єдності прав і обов’язків, усвідомлення негативного впливу та специфіки агресивної поведінки та насилля через формування власної моделі поведінки.