Урок 23

Мистецтво 9 клас

Добрий день, шановні учні.

Українська мультиплікація 

Дата уроку 24 лютого 2023 року.

Завдання на урок:

1.Перегляньте уважно навчальний матеріал.

2.Опрацюйте  матеріал уроку, що доступний у підручнику с.157-159.

3.У зошиті зробіть конспект до уроку.  

4.Творча робота ( у зошиті) : 

-складіть ТОП-5  найкращих українських мультфільмів;

- підготувати повідомлення про один з українських мультфільмів.


Українській анімації нараховується вже майже 90 років. У 1927 р. на Одеській кіностудії були зняті перші українські мультиплікаційні фільми. Перше міжнародне визнання — головний приз на фестивалі дитячих фільмів у Чехословаччині — отримав «Ведмедик і той, що живе в річці» (реж. Алла Грачова).

       Візитною карткою української анімації став комедійний «козацький серіал» режисера Володимира Дахна, який складається з 9 короткометражних фільмів, створених на студії «Київнаукфільм»: «Як козаки куліш варили», «Як козаки у футбол грали», «Як козаки мушкетерам допомагали», «Як козаки інопланетян зустрічали» та ін. Головні мультгерої втілюють риси українського характеру: спритність, винахідливість, патріотизм.

Водночас козаки уособлюють певні типи: Око — рішучий малий, Грай — високий хитрун, Тур — добродушний велетень. Музику до фільмів створювали композитори М. Скорик, Б. Буєвський, В. Губа, І. Поклад. В окремих стрічках використовували українські народні пісні, традиційну вишивку. Серіал мав феноменальний успіх, став класикою жанру і не старіє й досі. 


  Сьогодні можна з упевненністю сказати: майбутнє у вітчизняного кіно є! Аудиторія українського кіно в 2019 р. збільшилась удвічі. Українські фільми вперше мають повноцінний прем’єрний сезон: коли щотижня чи що дватижні нова стрічка виходить в прокат. Ці події стають національного масштабу, тобто відбуваються одночасно в багатьох містах. Величезний інтерес ЗМІ і простих людей. Це говорить про те, що українське кіно починає визначати порядок денний, а не бути десь там між погодою і спортом в новинах. Українське кіно перестало бути глибокою безперспективною переферією, воно стає переважним напрямком не тільки вітчизняного, а і європейського мистецтва. 

«Сходинка творчості».

 Виконання творчого завдання (в зошиті)

Дайте відповідь на питання у зошиті:

«Алея  кінозірок» українського кіно. Пофантазуйте! Якою б могла бути така алея? Укладіть перелік номінацій та прізвищ кіномитців, які, на вашу думку, заслуговують такої пошани. (до 10 учасників)