Дистанційне навчання

Проект вчителя Мирненської ЗОШ І-ІІІст.

 Похиль Наталії Дмитрівни

 Я рада Вас вітати!

           Щоб не витрачати час і  не переривати освітній процес, продовжуємо навчання дистанційно.  Тут ви зможете переглядати завдання з трудового навчання, образотворчого мистецтва, мистецтва та технології. Для цього використовуємо Інтернет та його можливості й ресурси.  

       Шановні учні , на уроках трудового ви вже навчились створювати чудові вироби власноруч. Ви справжні майстри і показуєте  гарний результат.  У вас є прекрасна нагода більше часу приділити творчості. Бажаю успіхів!!!

З повагою Наталія Похиль

Інструкція щодо користування  сайтом

1. В лівому боковому або верхньому  меню обрати потрібний предмет, натиснути.

2. Обрати клас, натиснути.

3. Обрати потрібний урок ( звертайте увагу на дату)натиснути.

4.  Для вибору уроку за темою, необхідно прокрутити коліщатком комп’ютерної миші.

5.  Для перегляду конкретного дистанційного уроку навести вказівником миші, натиснути.

Шановні учні!  Час нікого не чекає. Використовуйте кожну мить.

Буду щиро вдячна) за розуміння.


Дії у разі виникнення надзвичайної ситуації

1. У разі загрози ураження стрілецькою зброєю:

2. У разі загрози чи ведення бойових дій:

3. Якщо стався вибух:

4. Під час повітряної небезпеки:

– відключити живлення, закрити воду і газ;

5. Під час масових заворушень:

6. Якщо Вас захопили у заручники і Вашому життю є загроза:

7. При проведенні тимчасової евакуації цивільного населення з небезпечної зони:

8. Допомога у разі бомбардування фосфорними бомбами:

1. Не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі або на одязі.

2. Якщо є змога, занурте пошкоджену частину тіла у воду. Рясно поливайте або змочуйте водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.

3. Обережно зніміть одяг, краще прямо у воді або продовжуючи поливати водою. Використовуйте пінцет або щось, чим можна зняти фосфор і обпалені частини одягу.

4. У разі потрапляння в очі: негайно промити очі великою кількістю прохолодної води (+20°С) протягом щонайменше 15 хвилин.

5. Обробити рани содовим розчином: 1 чайна ложка на 1 склянку води.

6. Уникайте застосування будь-яких мазей на ліпідній або масляній основі, які можуть збільшити поглинання білого фосфору. У жодному разі не використовуйте вату!

7. Не використовуйте перекис водню! Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору.

8. Якщо потерпілий у свідомості, дайте йому будь-яке знеболювальне, корвалол. Оскільки рахувати краплі не буде часу – половину чайної ложки.

9. Дайте потерпілому будь-який сорбент: активоване вугілля, ентеросорбент, харчову глину, атоксил. Не слід викликати блювоту у постраждалого.


9. Уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати.

До вибухонебезпечних предметів належать:

Зазвичай, при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат дорослі негайно викликають фахівців, які огороджують район і знешкоджують небезпечні знахідки. Інша справа – діти. Природна цікавість спонукає їх до небезпечний експериментів. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, до школи. Тому так важливо пояснити учням наслідки подібних дій, навчити правилам поведінки у таких ситуаціях.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

Необхідно негайно повідомити поліцію або дорослих про знахідку!

Земля таїть багато небезпечних знахідок, на які можна натрапити під час прогулянок лісом, походів і стати їх жертвами, навіть, не підозрюючи про це. Ніхто не може гарантувати, що у землі під багаттям, розкладеним на лісовій галявині, немає снарядів часів війни.

Під час прогулянок в лісі або в туристичному поході:

Практично всі вибухові речовини чутливі до механічних дій і нагрівання. Поводження з ними вимагає граничної уваги і обережності.

Слід пам’ятати, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці- сапери, допущені до цього виду робіт.

Однією з серйозних загроз сучасного суспільства є тероризм. Майже щоденно здійснюються терористичні акти, унаслідок яких гинуть люди. Більшість цих злочинів здійснюються з використанням вибухових пристроїв. Нерідко це саморобні, нестандартні пристрої, що їх складно виявити, знешкодити або ліквідувати. Злочинці зазвичай поміщають їх в звичайні портфелі, сумки, банки, пакунки і потім залишають у багатолюдних місцях. У такому разі важко відрізнити сумку з вибухівкою від такої ж сумки, залишеної забудькуватим пасажиром у громадському транспорті. Часто такі міни-пастки мають досить привабливий вигляд. Відомі випадки застосування їх у авторучках, мобільних телефонах, гаманцях, дитячих іграшках.

Тому бездоглядні предмети в транспорті, кінотеатрі, магазині, на вокзалі тощо вимагають особливої уваги.

Є декілька ознак, що дозволяють припустити, що маємо справу з вибуховим пристроєм.

Слід звертати увагу на:

Якщо знайдений предмет видається підозрілим, потрібно повідомити про нього працівників поліції чи ДСНС.

Якщо знайдено забуту річ у громадському транспорті, доречно опитати людей, які знаходяться поряд. Бажано встановити, кому річ належить або хто міг її залишити. Якщо господаря встановити не вдається, потрібно негайно повідомити про знахідку водія (кондуктора).

У разі знаходження підозрілого предмета у під’їзді будинку, потрібно опитати сусідів, можливо, він належить їм. У разі неможливості встановити власника — негайно повідомити про знахідку до найближчого відділення міліції, до військкомату, органів місцевого самоврядування, підрозділу ДСНС за телефоном «101».

Якщо підозрілий предмет знайдено в установі, потрібно негайно повідомити про знахідку адміністрацію.

У разі знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій й здійснюється евакуація:

Якщо будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:

Опинившись поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб розгледіти або допомогти рятівникам. Найкраще, що можна зробити – залишити небезпечне місце. До того ж, варто знати, що зловмисники часто встановлюють вибухові пристрої парами, щоб, через деякий час після вибуху першої з них, пролунав другий вибух. Зловмисники розраховують на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, у тому числі й представники силових структур, і при повторному вибуху жертв буде набагато більше.

Отож:

Для поштової кореспонденції з пластиковою міною характерна надмірна товщина, пружність, вага не менше 50 г і ретельна упаковка. На конверті можуть бути різні плями, проколи, можливий специфічний запах. Повинно насторожити настирне бажання вручити лист неодмінно в руки адресата і надписи на кшалт: «розкрити тільки особисто», «особисто в руки»,«секретно» і т.п. Підозрілий лист не можна відкривати, згинати, нагрівати або опускати у воду.



«Обережно! Крига!»: варто пригадати правила поведінки на льоду прямо зараз

Нестабільна зимова погода, пов’язана з різкими температурними перепадами, цього року змушує бути вкрай обережними під час перебування на водоймах, вкритих кригою. Тож, не зайвим буде пригадати основні правила поведінки на льоду, що повинні убезпечити й дітей, і дорослих.


Розібратися в «тонкощах» правильної поведінки на крижаних водоймах в районах області допомагають працівники превенції поліції Полтавщини та служби з надзвичайних ситуацій. Найбільшу увагу приділяють школярам та рибалкам.


Про що розповідають правоохоронці? Насамперед про небезпечні фактори, яких потрібно уникати! А також про алгоритм дій, якого слід дотримуватися на льоду.


СЕРЕД ЗАБОРОН:

•    виходити на кригу біля берега. Лід не встигає добре промерзнути через слабкі морози –  можуть виникнути промоїни, тріщини й розриви

•    виходити на кригу з товстим шаром снігу. Під снігом крига завжди тонша! Тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.

•    збиратися на льоду великими групами в одному місці. При переході по кризі необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду!

•    грати на тонкій кризі та з’їжджати на лижах або на санчатах з крутого берега на кригу. Через різке навантаження крига може тріснути

• виходити на лід у стані сп’яніння 


ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг та виходити на кригу, товщина і міцність якої вам невідомі! Найбільш небезпечними є перша та остання крига. Такий лід тонкий, неміцний та не витримує маси навіть маленької дитини.

 

ЯК СЛІД ПОВОДИТИСЯ НА КРИЗІ?

•    Виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди. Перші кроки треба робити не відриваючи ноги від льоду.

•    Із собою потрібно мати лижі, мотузку, палицю та інші знаряддя, що можуть допомогти у критичній ситуації.

•    Переходити річку можна тільки у встановлених місцях, з товщиною льоду не менше за 15-20 см.

•    Кататися на ковзанах можна лише у перевірених та обладнаних для цього місцях.

УВАГА! Якщо лід почав тріщати або з’явилися характерні розколини, потрібно негайно повернутися на берег. АЛЕ (!) повільно, не відриваючи ніг від льоду.


Це основні поради, що допоможуть уникнути проблем! Бажаємо вам і вашим рідним завжди обирати безпечний «шлях».