Активне навчання

Як домогтися того, щоб ефективніше навчатися? Ось наприклад як краще запамёятовувати? Щойно вивчений матеріал необхідно повторювати, але повторювати правильно. Зазвичай, ми відкриваємо підручник і перечитуємо параграф ще раз. Але пасивне перечитування не є повторенням. Щоб активізувати роботу мозку, необхідно спершу переказати зміст прочитаного своїми словами і якщо виявлені прогалини у знаннях, прочитати його знову.

ЯК КРАЩЕ ЗАПАМ'ЯТАТИ НАВЧАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ ПАРАГРАФУ

  1. Практикуйте пояснення іншим

Із почутого на уроці запам’ятається близько 5%; із прочитаного у книзі, – не більше 10%; а щоб матеріал дійсно зафіксувався якнайкраще, необхідно пояснити його зміст своїми словами комусь іншому.

Під час навчання інших відбувається упорядкування та переосмислення будь-яких відомостей. Із короткочасної у довготривалу пам’ять у такий спосіб переходить близько 90% від загального об'єму інформації.

  1. Використовуйте мнемотехніку

Мнемотехніка – методи запам'ятовування та техніки пам'яті великих об'ємів інформації шляхом створення абстрактних образів та асоціацій.



  1. Повторюйте вивчене

Періодично «повторюйте» у голові інформацію, яку необхідно запам'ятати: під час дороги до школи, на перерві, під час обіду, прогулянки, перед сном. Згідно закону повторення, щоб будь-які відомості перейшли з короткочасної у довгострокову пам’ять, їх необхідно осмислено повторити не менше 4 разів. Вперше – одразу після прослуховування/прочитання, вдруге – через 20 хвилин після першого повторення, втретє – через 8 годин, вчетверте – через добу після попереднього.

  1. Вивчайте вранці – повторюйте ввечері

Ефективність навчання та запам'ятовування напряму залежить від особистих біоритмів людини. Психологи рекомендують думати над складними завданнями, які ніяк не вдається розв'язати, перед сном, коли на зміну сфокусованому мисленню приходить розсіяне. Після сну з більшою вірогідністю завдання вдасться вирішити.