Карантин

Вже більше року як тема коронавіруса цікавить користувачів соцмереж, телеглядачів, радіослухачів, читачів онлайн-виданнь, газет та журналів. І вона постійно обростає з усіх боків новими фактами, чутками, галузиться як дерево про нові штампи віруса, вакцини, чіпізацію. Як залишитися при здоровому глузді тільки вчитися критично відноситися до будь якої інформації.

Інтернет величезний інформаційний ресурс. Тут вже наші проблеми, як ми використовуєте цю можливість. Кожна зміна ситуації одразу стає відомою мільярдам користувачів інтернету, з одного боку, є плюсом, бо ми не можемо пожалітися на брак інформації. Та, з іншого боку, це негативно впливає на психологічний стан людей, які постійно стежать за новинами, передозовуються інформацією, відтак панікують. А звідси — легко піддаються маніпуляціям і втрачають здатність критично мислити. Або ж суто українська реакція коли не довіряють офіційній інформації. Наприклад люди кажуть: «Нам все одно правди не скажуть». Читай між рядків: «Ми би хотіли, щоб ви нас заспокоїли, але що би ви не сказали, ми все одно не повіримо». Та справа не лише в користувачах інтернету. Медіа також піддаються загальній паніці і часто користуються ненадійними джерелами, вдаються до провокаційних заголовків та інших маніпуляцій. Тож необхідно навчитися перевіряти інформацію, критично її осмислювати, а головне навчитися розуміти, приймати власні психологічні стани для самодопомоги.

Якщо ви досі читаєте мій пост ви вже втомилися та хочете перепочити та мати час відновитися. Ми живемо у світі, сповненому різних загроз, що чекає нас за рогом невідомо. Ми ж не хвилюємося постійно. Бо зазвичай нам ніхто про ті загрози не нагадує і ми про них не думаємо.

А ми не вміємо трошки боятися. Якщо своєчасно не зміг відновити свою увагу, стримати себе паніки не уникнути. Тай людей які вже мали досвід панічних станів вони розвиваються швидше. Тож щоб завжди бути у ресурсі відпочіваємо чи працюємо на свіжому повітрі. Фізична робота допомагають вивільнити з вашого кровообігу зайві гормони стресу. Але не перестарайтеся, щоб не заробити якісь травми чи загострення хронічних хвороб. Ще потрібно нормально висипатися: виснажений організм набагато легше розгойдати емоційно та й страждає імунітет. І звичайно знайдіть час для насолоди душі, пригадайте, що приносило вам насолоду в дитинцві, чого ви вже давно не робили у дорослому віці, можливо згадаєте про хоббі у юності чи підліткову мрію. Тож сон, робота, природа і хоббі - це антистресові пігулки.