Істероїд

Розвиток особистості відбувається під впливом навколишнього середовища. Тож інколи у особистості виявляються схильність до певної поведінки. Яксраві прояви поведінки які проявляються тривалий період в психології називаються акцентуаціями. Деякі сучасні психологи називають їх типами поведінки. Гармонійно розвинена особистість не має акцентуацій характеру, та все ж таки тяготіє до одної чи декілька типів поведінки. Зі свого досвіду можу сказати, що акцентуації починають проявлятися вже у підлітковому віці і їх видно без тестування. Все ж таки акцентуації характеру не є клеймом на все життя і піддаються корекції. Змінювати поведінку можно завдяки самоспостереження, саморегуляції та самовиховання і звичайно більш суттєві та швидкі результати можно очікувати співпрацюючі з психологом.

Цей тип акцентуації проявляється з раннього дитинства. Малюк не боїться незнайомих дорослих, не боїться проявляти себе, навіть полюбляє бути у центрі уваги. Головне для нього - захоплення оточуючих. Якщо всі забули про нього, він неодмінно спробує ще і ще раз звернути на себе загальну увагу. У разі невдачі він просто зробить шкоду. Його починають лаяти, він закочує істерику, але він домігся свого - загальної уваги, нехай навіть такою ціною.

Домінуючі риси характеру: прагнення бути постійно в центрі уваги, безмежний егоцентризм, необхідність що ним захоплювалися, шанували, поклонялися.

Привабливі риси характеру: заповзятливість, ініціативність, комунікабельність і цілеспрямованість, винахідливість і активність, виражені організаторські здібності, самостійність, готовність взяти на себе керівництво, енергійність, хоча він швидко видихається після виплеску енергії.

Відразливі риси характеру: здатність до інтриг і демагогії, брехливість і лицемірство, задерикуватість і відчайдушність, необдуманий ризик (але тільки в присутності глядачів), похвальба неіснуючими успіхами, облік тільки власних бажань, явно завищена самооцінка, образливість, коли зачіпають його особисто.

"Слабка ланка": нездатність переносити удари по власному его, викриття його вигадок, а тим більше їх висміювання, що може призвести до гострих афектних реакцій, включаючи зображення суїцидних спроб.

Особливості спілкування і дружби: істероид постійно потребує глядачів. Це основна форма його життя - життя на людей і для людей. Але він спілкується, як правило, тільки з тими, хто явно чи неявно висловлює своє захоплення їм, боготворить його здібності і талант. Якщо таких людей мало, істероид докладає чимало зусиль, щоб цей коло шанувальників став значно ширше. Істероїди прагнуть дружити з дуже відомими людьми, щоб частина їх слави діставалася і їм, або з людьми, в чомусь програють їм, щоб ще більше відтінити свої здібності.

Ставлення до навчання і роботи: в школу він ходить не вчитися, а спілкуватися, саме від цього він отримує основне задоволення. Щоб привернути увагу, йому доводиться не просто добре вчитися, а вчитися краще за всіх, дивувати вчителів своїми здібностями до різних предметів. Найчастіше истероид - обдарований, талановитий чоловік, тому йому легко даються багато професій, але найкраще йому працюється самостійно, поза колективом, поза обов'язкових рамок.

інформація з сайту https://stud.com.ua