STOP SEXTING

Сексуальне насилля онлайн – один з викликів, який стоїть перед батьками та педагогами особливо під час дистанційного навчання. Адже зкідки знати батькам, що дитина робить у інтернеті з ким спілкується у соціальних мережах, телефоні? Можна поставити батьківський контроль, та це тільки поки дитина не досягла підліткового віку, а у 13-14 такий контроль може заважати спілкуванню дітей та батьків. А діти можуть стикатись із сексуальним насилля в Інтернеті у формах секстингу, кібергрумінгу та сексторшену.

Секстинг – це надсилання інтимних фото чи відео з використанням сучасних засобів зв’язку. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та цькувань дитини у школі.

Кібергрумінг — це процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки з дитиною з метою сексуального насильства над нею у реальному житті чи онлайн. Вони можуть змушувати дітей виконувати певні сексуальні дії перед камерою. Злочинці свідомо будують своє спілкування з дитиною так, аби викликати в неї теплі почуття та довіру, показати, що вона цінна та унікальна. Вони можуть прикидатися однолітками дитини, пропонувати роботу моделлю, дарувати подарунки тощо.

Сексторшен – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів або грошей.

Тому вихід тільки вчити дітей безпечно користуватися Інтернетом, вчити як безпечно спілкуватися у Інтарнеті та у житті, будувати довірливі стосунки зі своїми дітьми, щоб вони небоялися ваших емоцій, осуду, гніву коли щось станеться. Щоб діти могли несоромлячісь запитати у вас чи і отримати правдиву відповідь на своє "незручне" запитання, а не стали шукати інформацію на сумнівних сайтах, у однолітків або не обізнаних у питанні людей.

Звертаємо увагу: якщо дитина стала жертвою секстингу, кібергрумінгу чи сексторшену, необхідно звернутися до поліції.

( Інформація з сайту МОН України)

Що робити батькам та як захистити дитину.

Ви можете поставити батьківський контроль, але це можливо, мабуть, тільки до підліткового віку. Тому єдиний вихід будувати довірливі відносини з власними дітьми, розповідати їм про можливі ризики та вчити безпечної поведінки, та способам протидіяти насильству. Наприклад: Український фонд «Благополуччя дітей» та Офіс Ради Європи в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України запрошують освітян і батьків сміливо подивитися в очі проблемі сексуального насильства над дітьми і навчитися їй протидіяти на сторінці віртуальної Школи безпеки ТЯМ.

Батьки також можуть долучитися до кампанії:

  1. Відвідати сторінку Школи безпеки ТЯМ, фейсбук сторінку фонду , Сторінку уважних батьків та та дізнатися більше про ризики сексуального насильства.

  2. Поговорити з дітьми про правила безпеки, скориставшись допомогою котиків ТЯМ


5-6-клас_презентація (1).pptx
urok2019 (2).pptx