Як користуватися посібником

Для забезпечення планомірного засвоєння навчального матеріалу студентам потрібно скористатися низкою порад.

1. Попередній етап.

1.1. Для початку роботи з посібником потрібно мати доступ до даного посібника, робочий зошит (40–60 аркушів) із зазначенням імені, прізвища та академічних атрибутів (група, курс тощо) його власника, розклад навчальних занять, бути читачем бібліотеки, де є необхідна література. Важливою умовою є доступ до мережі Інтернет. Разом з тим, основною запорукою успішного навчання буде справжнє бажання вчитися та оволодівати важливими знаннями, вміннями та навичками.

1.2. Ознайомлення зі змістом навчального посібника. Це дасть змогу орієнтуватися у послідовності викладу навчального матеріалу, змісті посібника, розміщенні окремих його складових частин.

1.3. Розгляд тематичного плану, в якому відображено розподіл навчального часу для вивчення тем модулів, вказані види навчальних занять і форми поточного та підсумкового контролю.

1.4. Попередній перегляд списку основної та додаткової літератури та інших рекомендованих джерел для того, щоб визначитися з можливістю їх використання.

2. Навчальний процес.

2.1. Відвідування лекційних та інших (за наявності) занять згідно з розкладом навчального процесу.

2.2. Ознайомлення зі змістом модуля та його анотацією.

2.3. Ознайомлення зі змістом і ключовими словами теми, добір інформації за списком рекомендованої літератури та інших джерел.

2.4. Вивчення теми за навчальними матеріалами посібника у запропонованій послідовності.

2.5. Опрацювання та конспектування матеріалів літературних та інших джерел.

2.6. Надання відповідей на запитання для самоперевірки.

2.7. Виконання письмового завдання, призначеного для самостійної роботи.

3. Підготовка до поточного контролю за модулем.

3.1. Перегляд змісту модуля («Зміст дидактичної одиниці») з метою виявлення незасвоєного навчального матеріалу.

3.2. Додаткове вивчення незасвоєного навчального матеріалу.

3.3. Ознайомлення зі структурою контрольної роботи.

3.4. Виконання тренувальних вправ з розв’язування тестових завдань, розрахункових і ситуаційних задач.

3.5. Відтворення в пам’яті основних положень, закономірностей і процесів, вивчених за навчальним матеріалом модуля.

3.6. Пошук додаткової ілюстративної інформації для наведення прикладів і моделювання ситуацій.

4. Підготовка до підсумкового контролю.

4.1. Ознайомлення зі списком питань, винесених на залік.

4.2. Повторення погано засвоєного навчального матеріалу.

4.3. Відтворення в пам’яті основних положень, закономірностей і процесів, вивчених за матеріалами навчальної дисципліни, та адаптація до них прикладів і моделей.

Порядок проведення поточного та підсумкового контролю

Контроль успішності студентів шляхом поточного та підсумкового оцінювання здійснюється відповідно до тематичного плану та графіків, у яких зазначено види і терміни контролю. Система рейтингових балів для різних видів контролю та порядок приведення їх у відповідність до національної (4-бальної) та європейської (ECTS).

Для обліку та реєстрації показників успішності використовується рейтингова відомість успішності студентів.

Кожний модуль містить бал оцінки поточної самостійної роботи студента, яку він веде у робочому зошиті з маркетингу, де відображаються результати виконання завдань, винесених на самостійну роботу. Рейтинговий бал за самостійну роботу виставляється як середнє арифметичне з усіх позитивних і негативних оцінок, визначених за 4-бальною шкалою та отриманих за проведену самостійну роботу за відповідним навчальним модулем.

Рейтинговими балами оцінюють активну роботу студента й на лекційних заняттях, якщо такі передбачені навчальною програмою.

Підсумкова контрольна робота, що є завершальним етапом вивчення матеріалу модуля, передбачає виконання тестових завдань; розв’язання ситуаційних і/або розрахункових задач; виконання завдань, спрямованих на відтворення знань про основні засади, категорії та процеси маркетингу.

Тестування здійснюють або у режимі комп’ютерної діагностики, або за допомогою роздрукованих завдань, занесених до контрольної роботи. Оцінювання результатів тестування здійснюють за власною методикою з приведенням підсумку до встановленої в рейтинговій шкалі суми балів.

Ситуаційні або розрахункові задачі включають до завдань контрольної роботи та оцінюють за правильністю виконання та надання результатів. Найвищий бал відповідає повній та обґрунтованій відповіді. У цьому разі ситуаційна задача передбачає можливість індивідуального рішення, оскільки для її розв’язання використовують навички ситуаційного і/або порівняльного аналізу, особисте бачення проблеми, стимулюють неординарне обґрунтоване рішення.

Завдання, спрямовані на відтворення теоретичних знань, долучають як окремі питання до контрольної роботи та оцінюють за правильністю трактування висунутих положень. Відповідь уважатиметься неповною, якщо студент не продемонструє особистого бачення проблеми, не змоделює відповідну ситуацію або не наведе певні приклади з практики діяльності підприємницьких структур або інших організацій.

Підсумковий контроль за модулем здійснюють тільки після вивчення навчального матеріалу даного модуля.

За пропуски навчальних занять (лекцій) з неповажних причин або несвоєчасне виконання завдань нараховують штрафні бали (2 бали за кожен пропуск), які віднімаються від сумарного рейтингового балу під час виведення підсумкової оцінки.

За згодою студента до відомості обліку успішності може бути внесена оцінка на підставі поточного рейтингового балу.