Hétvégi kenutúra a Szigetközben

A tervezett program: Érkezés pénteken délután/este/éjjel Cikolaszigetre, a szállásra vagy szombaton reggel 9-ig a Dunakiliti Vadvíz kempingbe.SzombatReggel felautózunk Dunakilitire, a Vadvíz kempingbe, majd megoldjuk a járművek logisztikáját, hogy a túra végeztével minden autó a szállásra juthasson. A túra a kempingtől indul, 4 fős kenukkal. Szükség esetén egy rövid evezés oktatással kezdünk, majd nekivágunk a napi távnak, ami a csapat habitusától függően 15 és 20 km közötti hosszúságú. Ebéd előtt bekukkantunk az átereszen keresztül a Csalánosi-ágba, majd eldönthetitek, hogy az izgalmas, kanyargós-sodrós, vagy egy csendes-nyugodt ágon közelítsük meg az ebédelő helyet.

Kikötünk egy kellemes füves placc mellett, ahol padok is szolgálják az ebéd kényelmét, a kb. 200 m távolságban lévő kiskocsmában pedig az szomjas túrázók felfrissíthetik magukat. A délutáni evezés során lesz alkalmunk a kenukkal összekapaszkodva lassan sodortatni magunkat, és evezünk kicsit gyorsabb vizeken is. Késő délután érkezünk a szálláshely közelében lévő kikötőbe, és a hajók kiöblítése után közösen állunk neki a vacsora elkészítésének. Este tábortűz és jókedv...Igény esetén rövid esti vagy hajnali evezést is megszervezhetünk.VasárnapNem zavarjuk a pihenni vágyókat, ezért délelőtt 10.00 órakor találkozunk a vízparton. A program egy rövid, mindössze 6 km-es evezés, aminek során felkeressük a Denkpáli hallépcsőt, ahol lesz alkalom fürdésre és heverészésre is. (Nem, nem lesznek lépcsőn lépegető halak!)Kb. 14:00 órára érünk vissza szállás melletti partszakaszra, ahonnan közös hajótakarítást követően hazaindulunk. Étkezések:

Alapvetően önellátás, szombaton esete közös vacsorafőzés (szakács kerestetik...). Szombat reggelire és ebédre elkészített szendvics javasolt. Célszerű valami tápláló rágcsálni valót is hozni az evezésekre.

Kérem, hogy senki ne készüljön arra, hogy helyben tud vásárolni.

Büfé lesz: Dunakilitin a kempingben szombaton induláskor, szombaton az ebéd megállójában, és a szálláson.

Vasárnap evezés közben sem büfé, sem vízvételi lehetőség nincs.

Szállás: http://www.szigetkozkemping.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=75A honlapon látjátok, hogy választható szállás különböző ár- és elhelyezési színvonalon. Azt tudni érdemes, hogy a faház és a turistaszállás emeletes ágyon történő elhelyezést jelent.Én a faházas megoldást javaslom, mert az a kempinges részen van. Itt vannak tűzrakó helyek, ami hangulatos estét ígér... Meg ez az egész van a legközelebb a vízitúrás feelinghez.A többség akarata alapján egységes megoldás kellene. Én nem foglalok állás, mert a Szigetközben nem alszom tető alatt. Nyáron biztosan... :)A szállásfoglalást összesítés után én elintézem.

(Nagyon) ajánlott felszerelések:

A túrákra min. 2 l ivóvíz kötelező!

A vacsorához: tányér kanál, bögre

Evezéshez magatokkal hozni: szúnyogriasztó, naptej, napvédő sapka, esőkabát, polár pulcsi (ha nincs kánikula), napszemüveg, naptól védő, könnyen száradó ruházat.

Olyan lábbeli, amivel lehet vízbe lépni. A lábujjközi papucs evezéshez nem megfelelő! Kínai gumi klumpa igen.

A szemüvegeket érdemes zsinórral rögzíteni, mert borulásnál egyébként elveszhet.

Az iratok és telefonok vízhatlan tárolása a túra során megoldható akkor is, ha nincs saját vízhatlan zsákod/hordód.

A hétvége költsége:

A kenuk bérlése és szállítása, valamint a közösen főzendő vacsora alapanyagának beszerzése kb. 4000.- Ft fejenként. (létszámfüggő)

Szállás pedig a választott szállástípusnak megfelelő.

Járvás Tamás

(ezúttal:) túravezető

Néhány kép kedvcsinálónak, video formátumban, mindkettő ugyanaz:

.mp4-ben:

https://drive.google.com/file/d/1g2OMPFjy-mH_itsRu0Vubi4g9cKIxlpZ/view?usp=sharing

.wmv-ben:

https://drive.google.com/file/d/1H8bZYs8K0rAOq9IcGrtg1xbP778BCPe0/view?usp=sharing