Комунальний заклад

«Балашівська гімназія Кропивницької міської ради »

Т И Ж Д Е Н Ь

знань безпеки життєдіяльності на тему:

«Дарма не бійся, але стережися!» 

(психологічна підтримка та дії у надзвичайних ситуаціях під час воєнного стану)    

08.04.2024 - 12.04.2024

м. Кропивницький

2024  квітень «Дарма не бійся, але стережися!» (психологічна підтримка та дії у надзвичайних ситуаціях під час воєнного

1 клас. Година спілкування:«Про свою безпеку дбаємо, Патрону допомагаємо!» 

У 1 класі проведено годину спілкування з мінної безпеки. Здобувачі освіти разом пером Патроном повторили основні правила безпеки  у воєнний  час, вчилися знаходити  небезпечні предмети та правила поведінки, розгадувати загадки, також провели фізкультхвилинку з песом Патроном.   ЗАВАНТАЖИТИ

2 клас. Виховна година  "Увага, вибухонебезпечні предмети!" Здобувачі освіти 2 класу на виховній годині "Увага! Вибухонебезпечні предмети!" повторили правила мінної безпеки для дітей. 

3 клас. Виховна година  "Обережно, вибухонебезпечні предмети. Мінна безпека." 

Виховна година "Обережно! Вибухонебезпечні предмети. Мінна безпека".

Діти ознайомилися з різними видами вибухонебезпечних предметів, дотриманням правил при їх виявленні, переглянули презентації "Обережно! Небезпека! Вибухонебезпечні предмети ", "Мінна безпека. Пожежна безпека ", провели гру "Так чи ні!"

Запам'ятали, якщо побачили підозрілий предмет потрібно зупинитись, не чіпати, зателефонувати за номером 101. ЗАВАНТАЖИТИ 

4 клас.  Година спілкування  «Вберегтися і вижити» В рамках проведення Тижня знань  безпеки життєдіяльності "Дарма не бійся , але стережися" (психологічна підтримка у надзвичайних ситуаціях під час воєнного стану) з учнями 4 класу було проведено годину спілкування "Вберегтися і вижити". Під час заходу діти повторили правила поведінки при небезпечних знахідках, що покласти до тривожної валізки, як поводитися при евакуації. Виконали руханку "Тряска"

Навчаючись певним правилам безпеки життєдіяльності для закладання фундаменту знань на своє майбутнє.

5 клас. 

Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів

6-Б клас 

8 клас

ГПД  Година спілкування " Як правильно поводитися вдома, в школі та на вулиці під час війни". Вправа "Повітряна куля".  Робота з картками сили Світлани Ройз

Під час години спілкування вихованці ГПД не лише у цікавій ігровій формі пригадали правила безпечної поведінки під час війни, а й навчилися цікавим технікам релаксації та відновлення. А бадьора руханка підняла всім настрій та нагадала правила поведінки під час повітряної тривоги.

Практичне заняття спільно з інструкторами Національної Гвардії "Перша домедична допомога в умовах війни"             В рамках Тижня безпеки життєдіяльності  Урок з надання домедичної допомоги в тактичних умовах для учнів Балашівської гімназії провели військовослужбовці Національної гвардії, інструктори з бойової підготовки Олег та Євгеній.

Нацгвардійці показали учням засоби надання першої медичної допомоги, навчали користуватися кровоспинними засобами, такими як турнікет, бандаж, гемостатик. Також бійці Нацгвардії, які брали безпосередню участь у бойових діях у складі Сил оборони із відсічі збройної агресії російської федерації, показали методи евакуації та винесення  поранених з поля бою. Алгоритм дій надання допомоги, продемонстрований учням нацгвардійцями, відповідає стандартам НАТО.  Учні мали змогу попрактикуватись з надання першої медичної допомоги у тактичних умовах.

          Адміністрація КЗ "Балашівська гімназія" висловлює свою вдячність, військовослужбовцям, інструкторам з бойової підготовки  Олегу та Євгенію,    Командиру стрілецького батальйону військової частини 3011 Івану Олеговичу та прес- офіцеру Національної Гвардії  пані Олені за планомірну і систематичну роботу у національно - патріотичному вихованні учнів і учениць нашого закладу.

   Щира вдячність нашим Захисникам і Захисницям за  мужність і невтомну службу! Нехай ваші кроки завжди будуть міцними, а серця наповнені вірою в перемогу!  ЗАВАНТАЖИТИ 

Психологічна допомога та підтримка під час війни

Війна виснажує нас фізично та психологічно. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день бойових дій у рідній країні пережити надзвичайно складно. У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психологічне. 

Психологія воєнного часу

Під час воєнних дій війна оселяється всередині кожного з нас. Настрій людей у цей непростий час дуже важливий, адже від нього залежать настрої в тилу та підтримка наших захисників.

Під час війни настрій населення постійно змінюється – від оптимізму та натхнення до страху та паніки. Коли стається щось жахливе, люди діють по програмі виживання. Вони діють швидко та планують своє життя лише на кілька годин. Після того, як шок проходить та повертаються базові емоції, людина може піти у страх та відчай, або ж відчути сильну ейфорію.

Втім, ейфорія не може тривати довго, адже ресурси психіки обмежені, тому настрій поступово починає погіршуватися. Якщо ви знаєте про коливання настрою та циклічність цих коливань, вам простіше буде переживати емоційні ями, під час яких особливо гостро відчувається страх та відча

Як допомогти собі?

Щоб допомагати своїм близьким та країні, важливо самому залишатися в ресурсі. Щоб зберігати життєву енергію, вам необхідно:

Як допомогти та підтримати дітей

Психологічна підтримка дітей у воєнний час надзвичайно важлива, адже дітям необхідно відчувати себе у безпеці. Щоб підтримувати їх, керуйтеся наступними порадами.

Говоріть з дитиною

Обговорюйте з дітьми їхні почуття, спостерігайте за поведінкою та реакцією на страшні події. Постійно нагадуйте, що вони під вашим захистом. До того ж, вас захищають найсміливіші воїни. Якщо є можливість, нехай дитина робить щось руками – ліпить, малює або складає конструктор.

Будьте поруч

Надавайте дітям підтримку, у тому числі у вигляді обіймів. Намагайтеся робити щось разом, приділяйте їм більше часу, ніж раніше.

Контролюйте себе

Коли дорослі втрачають самоконтроль, це дуже впливає на дітей. Вони можуть злякатися та замкнутися. Більшість дорослих зараз відчувають страх, біль, злість та утому. Намагайтеся тримати себе в руках. Хоча б, коли діти поруч з вами.

Не забувайте про режим

Намагайтеся, наскільки це можливо, дотримуватися режиму та пам’ятати про сімейні ритуали. Вкладайте дитину спати в той самий час, як вкладалися раніше. Не забувайте про повноцінні прийоми їжі. Навіть, якщо ви знаходитеся у бомбосховищі, читайте дітям казки перед сном, якщо робили це раніше.

Не забувайте про ігри

Найкраща терапія під час складних життєвих обставин – це ігри. Давайте дитині можливість гратися, дивитися мультфільми, бігати та стрибати. Дозвольте дітям брати з собою в укриття улюблену іграшку.

Підтримуйте один одного

Постійно підтримуйте дітей. Говоріть, які вони хоробрі, як добре вони справляються з ситуацією, як вправно допомагають дорослим. Обов’язково розповідайте про перемоги ЗСУ, щоб діти вірили в світле майбутнє.

Очікування

Розчарування, страх та відчай виникають тоді, коли не здійснюються очікування. Психологи радять не очікувати, що війна завершиться швидко. Найкраще для психіки – звикнути до нових реалій. Якщо ж постійно чекати швидкого завершення цього жаху, можна впасти у відчай.

Найкраще, що можуть зробити українці, - вірити в перемогу, але не чекати її, а працювати і жити далі.

Щоб підготуватися до можливих втрат, треба на декілька хвилин уявити найгірше, що може трапитися. Уявіть свої емоції та подумайте, що будете робити в цьому випадку. Навчитися приймати жахливе не так просто, однак це допоможе в майбутньому пережити ці втрати.

Спеціалісти закликають: «Продовжуйте жити!».

Заведіть традиції та виконуйте щоденні рутинні справи. Це допомагає справлятися зі стресом та відволікатися від того, що відбувається у країні.