30 квітня

ДИТИНА І ВУЛИЦЯ

Правила дорожнього руху знай – життя зберігай!

Карантин - не привід забувати про безпеку. Патрульні поліцейські підготували відео з безпеки дорожнього руху. У ньому нагадування про найпопулярніші дорожні знаки та основні правила поведінки дітей Онлайн -урок з безпеки дорожнього руху ЗАВАНТАЖИТИ



  • Правила дорожнього руху для дітей. ПДР для малят. Вивчаємо ПДР. Мультфільм про ПДР Правила на дорозі ЗАВАНТАЖИТИ

"МИ ЗА БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ"

Пам`ятка батькам з попередження всіх видів дитячого травматизму

П а м ’я т к а

Юний друже! На канікулах буде багато вільного часу, ти будеш відпочивати, гуляти з друзями на подвір’ї, тобі буде весело й цікаво, але будь завжди обережним, ніколи не втрачай уваги та пам’ятай:

Нікому чужому або незнайомому не відчиняй двері.

На телефонні дзвінки з питанням, чи є та коли повернуться з роботи батьки, відповідай, що вони зайняті, та запитай, кому й куди передзвонити.

Не запрошуй додому малознайомих хлопчиків і дівчаток під жодним приводом.

Не хвалися перед людьми тим, що у вашій квартирі (будинку) є дорогі речі.

Не носи із собою великі суми грошей, а якщо випадково такі гроші є в кишені – не хвалися цим.

Не лякайся, якщо, перебуваючи в квартирі (будинку), почуєш, що хтось намагається відчинити вхідні двері, а голосно запитай: «Хто там?»

Якщо двері продовжують відчиняти чужі – буде правильним за телефоном «102» викликати міліцію, точно вказати адресу та з балкона чи з вікна гукати сусідів або перехожих на допомогу.

Виконуй правила протипожежної безпеки при експлуатації побутових електроприладів.

Виходячи з дому, не забувай перевірити, щоб усі електропобутові прилади були вимкнені, зачини балкон, кватирки, особливо якщо живеш на нижніх поверхах.

Не залишай у дверях записок, бо це привертає увагу сторонніх людей.

Будь уважним із ключами від квартири – не геби, не залишай у поштовій скриньці та в інших місцях.

На вулиці будь уважним. Переходь дорогу в місцях, позначених знаком «Пішохідний перехід», тільки на зелене світло, уважно подивися спочатку ліворуч, потім праворуч, переконайся в тому, що всі транспортні засоби зупинилися. Пам’ятай, що автомобіль по вулицях міста їде зі швидкістю 60 км/год, тому водій не завжди може попередити біду, якщо ти порушиш правила вуличного руху.

Будь обережним, переходячи трамвайні та залізничні колії.

Не стій близько біля автомобіля, що зупинився.

Не сідай до незнайомих в автомобіль, щоб покататися, якщо навіть дуже хочеш або запізнюєшся.

Якщо незнайомці запросили тебе послухати музику, подивитись фільм, погратися із собакою (може бути будь-яка пропозиція) – не поспішай погоджуватися, перш ніж це зробити, спитай у батьків або вчителів.

Не заходь до ліфта без батьків із незнайомими людьми.

Не розмовляй на вулиці з п’яними, навіть знайомими людьми, бо п’яна людина сильно змінюється, її вчинки можуть бути непередбачуваними та жорстокими.

Якщо відчуваєш, що тебе переслідують, зайди до магазину або до іншої установи. Можеш попросити працівника цієї установи провести тебе додому.

Знай, що все нове, незнайоме приховує в собі небезпеку. Незнайомі предмети, пакети, банки тощо не можна відкривати, нюхати, брати до рук, кидати у вогонь, бо в них можуть бути отруйні речовини. При знаходженні маловідомих предметів терміново повідом дорослих або відповідні організації; у жодному разі не намагайся самостійно знешкодити ці предмети.

Не збирай незнайомі гриби, плоди тап ягоди, не вживай їх !!!

У разі потреби телефонуй:

«101» - пожежна безпека;

«102» - міліція;

«103» - швидка допомога;

«104» - газова служба.

Будь уважним! Бережи себе сам! По допомогу звертайся до батьків та вчителів – вони твої перші помічники та порадники.