УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

        З метою демократизації суспільства в школі було створено орган учнівського самоврядування, який став справжньою школою формування соціальної активності та соціальної відповідальності, громадянського виховання школярів, формування ініціативної особистості, здатної приймати нестандартні рішення.

Педагогічний колектив школи розуміє, що участь школярів в учнівському самоврядуванні – це важливий шлях і умова формування в молодого покоління відповідальності, ініціативи, творчості, залучення до демократичних перетворень, що відбуваються у суспільстві. Особлива увага надається можливостям забезпечення кожному учневі престижної позиції, успіху у справах, широких контактів з однолітками.

     Учнівське самоврядування школи – це дієвий структурний підрозділ, який відкриває широкі можливості для самореалізації учнів, орієнтує їх на досягнення соціально корисної мети, забезпечує соціальний захист прав дітей, відвертає увагу від асоціальних форм поведінки, заповнює позаурочний простір цікавими та змістовними справами.

Основні завдання учнівського самоврядування:

1.       формувати і розвивати соціально активну, гуманістично спрямовану особистість;

2.          виховувати громадянську позицію, національну самосвідомість;

3.       формувати в учнів високі моральні якості, уміння співпрацювати на правах рівності, гласності, демократизму.

Учнівське самоврядування сьогодні – це не лише принцип організації учнівського колективу, а й орган керівництва колективом, який стимулює громадянське і моральне виховання особистості. Воно сприяє процесу вдосконалення управління школою, оскільки передача окремих організаційних функцій учням забезпечує розв’язання складних навчально-виховних проблем.