"ОБЕРЕЖНО: НЕБЕЗПЕКА!"

Комунальний заклад

«Балашівська гімназія Кропивницької міської ради »


Т И Ж Д Е Н Ь

Тиждень  знань безпеки життєдіяльності, тиждень безпеки дитини та Дня цивільного захисту

на тему «Обережно: небезпека!» 



м. Кропивницький

наказ Про організацію та проведення Тижня БЖ.docx

Сьогодні, як ніколи, зростає роль освіти у підготовці здобувачів освіти до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація погіршується. Життєво необхідно озброїти учнів знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного здоров’я, формувати у здобувачів освіти свідоме розуміння цінності власного життя та здоров’я, виховувати в них свідому, осмислену позицію щодо безпеки життєдіяльності. Тому виховання здорового покоління  зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєними алгоритмами дій в умовах надзвичайних ситуацій, одне з пріоритетних завдань, яке стоїть перед освітою.


1 кл. Виховна година "Вибухонебезпечні предмети. Раптовий обстріл"    ЗАВАНТАЖИТИ 

1 кл. Класний  керівник Кудря Л.Г. 

Учні переглянули : 

- мультфільм про вибухові знахідки;

- відео "Вибухонебезпечні пристрої";

- відео "Раптовий обстріл"

Малюнки учнів 1 класу : 

Паламарчук Богдан

Ковальов Денис.

Зборчий Микита

Кожухар Софія

Дерюшев  Арсеній

Мироненко Олексій

Малишев Олександр

Куган Михайло

Синьоок Васіліса

Городецька Дар'я

Бойсак Анна

Волочай Дмитро

Гордієнко Артур

2 кл. Виховна година   «Вберегтися і вижити»                          ЗАВАНТАЖИТИ 

Класний керівник Джоган Н.П.

Вікторина «Безпека вдома і надворі» 

3 кл. Вікторина "Безпека життєдіяльності" 

3 кл. Класний  керівник Лігостова Л.Б.

4-А кл. Виховна година «Обережно, вибухонебезпечні предмети!» ЗАВАНТАЖИТИ 

4-А кл. Класний  керівник Чумаченко А.М.

Савчук Поліна, 4-А клас

Савчук Поліна 

Семперович Єва, 4 кл.

Семперович Єва

Загоруйко Дар‘я

Носенко Вікторія

Драч Ольга 

Носенко Вікторія

 Носенко Іван

Коваленко Єлизавета

4- Б кл. Година спілкування "Обережно небезпека:  уникаю, запобігаю, дію"

4-Б кл. Класний  керівник Паливода О.М.

5 кл. Заняття «Супергерої безпеки».

5 кл. Класний  керівник Петух Н.О.

В рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності на тему «Обережно: небезпека!» 25 квітня з учнями 5 класу було проведено заняття «Супергерої безпеки».

На занятті учні мали можливість ознайомитись з небезпеками у військових умовах, також ознайомились з вибухонебезпечними об’єктами по ілюстраціях в презентації. Обговорили, що потрібно робити якщо виявлено невідомий об’єкт та куди звертатись. Крім того обговорили як працює система оповіщення, та що потрібно робити, якщо вона спрацювала. Розглянули різні небезпеки та дії в разі їх виникнення. Також виконали декілька вправ для зняття нервового напруження в умовах постійного стресу. 

Отже, під час заняття діти мали змогу отримати необхідні знання, які забезпечуть надійну безпеку та спокій  в умовах небезпеки.

Супергерої безпеки №1.pptx

6 клас. Година спілкування з теми: "Обережно: небезпечні предмети"

Обережно небезпечні предемти.pptx

6 кл. Класний  керівник Васильєва І.Д.

       Учні 6 класу дізналися багато цікавого про вибухонебезпечні предмети та правильну поведінку при виявлення таких. 

проект интернет.ppt

8 кл. Класний  керівник Пономаренко Н.В.

9 кл. «Безпечна поведінка під час війни» 

9 кл. Класний  керівник Зороляк А.О.

2022 9 кл. Зороляк А.О.

29 квітня 2022 р. ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Хімічна зброя – це боєприпаси, які містять токсини або хімічні речовини, що атакують організм людини.

Вона створена людиною і може спричинити смерть через асфіксію (задуху), опіки тощо.

Хімічна зброя може бути у вигляді газу, порошку чи у рідкій формі.

Отрута потрапляє в організм людини через дихання або через шкіру та/чи слизові оболонки. Інший варіант – через зараження ґрунту. Тоді конкретна місцевість стане непридатною для проживання або цю територію небезпечно перетинати. 

Як розпізнати хімічну атаку?

По-перше, це сигнал хімічної атаки.

В теорії сигнал хімічної тривоги має дещо відрізнятися від сигналу "Повітряна тривога". Це чергування довгого і короткого звуку сирени.

Крім того, сповіщення про хімічну тривогу дублюють по телевізору, радіо, в офіційних телеграм-спільнотах ДСНС, військових адміністрацій, місцевих рад, ЗМІ тощо. Вона може бути оголошена після сигналу про повітряну тривогу і початку бомбардування.

По-друге, кожній хімічній атаці буде передувати якийсь обстріл. Снаряди, які будуть вибухати, не будуть призводити до серйозних руйнувань. Адже їх головна мета - не знищити будівлю, людей, а розповсюдити отруйну речовину.

Третє. На цей момент звертали увагу багато людей при використанні нервово-паралітичних речовин - масова швидка загибель дрібних тварин (птахів, комах). Через невисоку масу тіла вони першими швидко гинуть і падають.

Четвертий фактор, який, швидше за все, побачать люди під час хімічної атаки, — це масовий вияв симптомів ураження нервово-паралітичними речовинами. По-перше, це міоз, коли у людей надмірне звуження зіниці ока. Це є основним першим симптомом при ураженні фосфоро-органічними речовинами. По-друге, це посмикування м’язів на відкритих ділянках тіла, куди потрапили навіть найдрібніші крапельки отруйної речовини.

Іншими симптомами при легкому ураженні можуть бути слабкість, нудота, блювота, сльозотеча, слинотеча та рясне потовиділення. Якщо ураження сильне, то це втрата свідомості, судоми, конвульсії, параліч і, власне, смерть.

Як захиститися від дії отруйних речовин?

Звісно, якщо у вас є протигаз, це вже велика ймовірність вижити. У будь-якому разі, якщо сигнал тривоги про хімічну атаку застав вас на вулиці, то, насамперед, треба знайти укриття.

В ідеалі - це спеціалізоване бомбосховище, яке має системи фільтрації, або станція метро, адже вони достатньо ізольовані від зовнішнього середовища.

Але, повторимося, це якщо в ідеалі. Також більш-менш ефективним сховищем може стати ваш будинок/квартира. Особливо, якщо в них є металопластикові вікна.

Це перше. По-друге, приміщення потрібно додатково максимально герметизувати - закрити щільно вікна, двері, заклеїти всі шпарини, закрити вентиляційні отвори, щоб максимально знизити циркуляцію повітря. І не використовувати роботу кондиціонера. У жодному разі!

Якщо хімічна тривога чи атака застала вас на вулиці, то на вашому одязі можуть бути мікроскопічні краплі цієї речовини. Перед тим як зайти в будинок, цей одяг треба залишити за його межами, подалі від вашого входу. Ті ділянки тіла, які контактували з навколишнім середовищем, треба ретельно вимити з милом і великою кількістю води.

Якщо через хімічну атаку виникли проблеми з зором, промийте очі водою протягом 10-15 хвилин.

Важливий момент: коли ви знаходитеся в укритті (квартирі, будинку), вмикайте усі можливі канали інформації та слухайте подальші вказівки від ДСНС, про можливу евакуацію. Не забувайте попередити своїх друзів, знайомих про небезпеку.

Якщо вас застала атака на відкритій місцевості, а ваш дім - далеко, то будь-яке приміщення все одно буде кращим захистом, ніж вулиця. Під час вибуху таких боєприпасів утворюється аерозоль і він буде розповсюджуватися повітрям.

Якщо ви на момент атаки знаходитесь в автомобілі, то потрібно щільно закрити вікна, не користуватися кондиціонером і якомога швидше покинути зону ураження.

Що використовувати: протигази, маски, марлеві пов’язки?

Не покладайтеся на аматорські рекомендації: ані маски, ані респіратори, навіть просочені будь-якими реагентами, не захищають від БОР. Якщо є протигаз — це дуже добре, в такому разі його треба одягнути.

Через який час після хімічної атаки загроза зникає?

Це легкі речовини. Вони можуть досить швидко випаруватися, якщо дуже спекотно, але в такому разі вони мають досить сильну уражаючу дію, тому що буде дуже велика щільність випарів, а тому ураження через органи дихання буде максимальне.

Шкідливим повітря буде від декількох годин до навіть декількох місяців, якщо атака здійснена взимку. Водночас взимку випаровування буде ускладнене і тоді через органи дихання вони будуть уражати найменше. Тоді найбільше треба уникати контакту з краплями, які осіли на предметах.

Загалом треба чекати саме розпоряджень від ДСНС. Наприклад, якщо буде проводитися евакуація, то потрібен буде якомога щільніший одяг, який максимально закриває ваше тіло. Бажано, щоб були ще рукавички, окуляри, можливо, лижна маска, плащ-дощовик з клейонки.

Якщо ви будете використовувати ваш дім, як укриття, також бажано заздалегідь зробити запас їжі і води, щоб перечекати певний час.


Що робити, якщо людина поряд з вами не показує ознак життя?

У такому випадку штучне дихання методом рот в рот – категорично неприпустиме.

Штучна вентиляція легень прийомами домедичної допомоги може бути недоцільна при отруєннях, наприклад, при набряку легень.

Єдиний варіант для цивільного в цьому випадку – звертатися до співробітників ДСНС, медиків. У них мають бути спеціальні протоколи дій на такі випадки.

Бережіть себе!

Хіміки наголошують, що в ЖОДНОМУ разі не можна принюхуватись до речовини 

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІ

Безпечна поведінка.pptx