ОХОРОНА ПРАЦІ

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».

У 2021 році Міжнародна організація праці присвячує День охорони праці залученню потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я (далі – БЗР), що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. У доповіді до Всесвітнього дня охорони праці висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

Це свято започаткувала Міжнародна організація праці (МОП), яка вирішила розширити масштаби своєї діяльності з просування ідеї охорони праці в сучасному суспільстві. Одним з головних аспектів цієї роботи є розробка заходів щодо зниження рівня смертності на виробництві.

Святкування дня охорони праці вперше відбувалося в 2003 році, але ще в 1989 році американські і канадські робочі відзначали День пам'яті на честь загиблих на робочому місці. Після цього подібні заходи організовувалися по всьому світу.

З часом цей день об'єднав усіх, хто прагне зробити роботу людини більш безпечною для її здоров'я та життя. В офіційних заходах, присвячених цьому святу, зазвичай беруть участь керівники великих компаній, промислових гігантів, громадських організацій і т.д.

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

У 2021 році Міжнародна організація праці у цей день акцентує увагу на важливості зміцнення системи безпеки та здоров’я (далі БЗР), включно зі службами безпеки та охорони здоров’я як на національному рівні, так і на рівні підприємств. Саме тому Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем БЗР та спрямований на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

За даними Міжнародної організації праці, щорічно в світі фіксують близько 340 млн нещасних випадків на виробництві та 160 млн жертв професійних захворювань. Щороку з цих же причин гине 2,3 млн людей. «Слово і діло» пропонує подивитися, скільки випадків виробничого травматизму було в Україні за останні 4 роки, і в яких галузях економіки найнебезпечніше працювати зараз.

У 2017 році в Україні 4 тисячі 965 людей постраждали внаслідок виробничого травматизму, 332 з них загинули. За рік Фонд соціального страхування виплатив 6,1 млрд грн компенсації – це в середньому 2 тис. 385 грн на місяць на одного потерпілого або члена його сім'ї.

За 2018 рік було 4 тисячі 805 випадків травматизму на виробництві, 350 – летальні. Фонд соцстраху за рік виплатив 7,8 млрд грн, в середньому 3 тис. 126 грн на місяць на людину.

У 2019 кількість нещасних випадків на виробництві трохи знизилася – 4 тисячі 394, зате стало більше смертельних – 410. Фонд соціального страхування виплатив 8,5 млн грн, середньомісячний розмір виплати на людину – 3 тис. 411 грн.

У минулому році було різке збільшення випадків виробничого травматизму – 6 тисяч 646, з них 393 – смертельні. Обсяг виплат Фонду соцстрахування склав 9,4 млрд грн. Більшу частину цієї суми склали щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності – 8 млрд 836,5 млн грн. На щомісячні страхові виплати сім'ям, які втратили годувальників, пішло 334 млн грн, на допомогу з тимчасової непрацездатності через нещасний випадок або професійне захворювання – 138,1 млн грн.

Безпека З посмішкою

Виховна година: "Безпечне та здорове майбутнє праці"

2021 Безпечне та здорове майбутнє праці.docx

Конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»