ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ

Екологічне виховання.

Вчителі розуміють важливість і необхідність екологічного виховання, тому в позакласній роботі намагаються формувати бережливе ставлення учнів до природного середовища.

Традиційними для нашої школи стали акції «За чисте довкілля» та «Школа – мій рідний дім», операції «Листя» та «Посади дерево», екологічні акції "День зустрічі птахів».

Виховання здійснюємо в загально-виховному процесі навчально-виховної роботи із залученням до неї не тільки учнів, а їхніх батьків. Так, в рамках Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів» школярі, з допомогою батьків, що надає нашій роботі системності, створюють «пташині містечка» для підгодівлі птахів взимку, виготовляють шпаківні для їх гніздувань навесні та активно беруть участь в святі зустрічі птахів. Така спільна праця дозволяє значно підвищити педагогічну результативність подібної діяльності учнів, потребує від учителя й учнів постійного пошуку, надихає на дію, підтримує бажання працювати, сприяє формуванню в учнів екологічно активної позиції, прагненню діяти для збереження довкілля задля сталого розвитку суспільства та позитивного сприйняття майбутнього.

Другий рік поспіль 4 жовтня 2019 року наша гімназія долучилась до проведення «Всеукраїнського уроку доброти» (про гуманне та відповідальне ставлення до тварин) і отримали посвідчення «Учасники рекорду України «Наймасовіший урок добра в навчальних закладах, проведений впродовж одного дня». А також отримали грамоту Благодійної організації «Благодійний Фонд «Щаслива Лапа» за небайдужість до проблем безпритульних тварин та активну підтримку діяльності фонду «Happy Paw».

Під час проведення працівниками установи «Щаслива лапа» у травні 2020 року профілактичних бесід з питань поводження з безпритульними тваринами учні 2-6 класів вчилися правильно вести себе з тваринами на вулиці, перейнялися гуманним ставленням до них.

Поводиться робота з учнями відносно ефективного використання ресурсів, вони з великим задоволенням виготовляють еко-листівки, еко - торби, створюючи красиве і корисне з речей, що втратили своє призначення. Також діти залучаються до збору макулатури, пластикових кришечок та пляшок з метою вторинного використання та акції з утилізації батарейок. Під час проведення таких форм роботи у школярів формуються поняття та уявлення про довкілля, відчуття особистої причетності до збереження природних багатств, екологічної культури.

Протягом навчального року класні керівники проводять з учнями наступні заходи: виховні години: «Я – частина природи», «Моє довкілля», «Збережемо Землю», «Моя земля – земля моїх батьків»; усні журнали «Червона Книга України», «Екологічні проблеми нашого села»; інтелектуальні ігри «Ми в гостях у природи», «Екологічний дивосвіт», «Дзвони Чорнобиля».

Проведені заходи сприяють формуванню любові до оточуючої природи, вихованню духовної та екологічної особистості, гармонії стосунків з природою.