Головна  >  Сторінка музичного керівника

Сторінка музичного керівника

  Музичний керівник організовує і проводить змістовні, веселі і цікаві заходи разом з дітьми. Добре знає кожного з дітей, їх таланти і можливості, намагається допомогти дитині проявити свої творчі здібності. 

  На музичних заняттях знайомить дітей з класичними музичними творами та навчає дітей слухати музику, співати, танцювати, ритмічно рухатись та грати в музичі ігри. Привчає дітей бачити в навколишньому житті  яскраві кольори, чарівну музику. Свята та розваги, які проводяться з дітьми, свідчать про високий рівень групових та індивідуальних форм роботи. 

  Музичний керівник креативно підходить до виконання завдань Базового компоненту дошкільної освіти, творчо співпрацює при проведенні занять та розваг з вихователями, дає дітям можливість на кожному занятті виявити своє внутрішнє "я". Методи та прийоми, які використовує музичний керівник, дають змогу виявити обдарованих, здібних дітей та розкрити їхній творчий потенціал. 

Музичні свята та розваги в ДНЗ № 220 ‎(72 фото)‎

   Дитина творить словом, черпаючи в навколишньому світі матеріал для нових уявлень і роздумів. Тому музичне виховання є могутнім засобом, який сприяє всебічному і гармонійному розвитку особистості.

Народні ігри – як засіб музичного виховання. Розвиток духовності неможливо уявити без відчуття себе частинкою свого народу, його культури. Фольклор – одна з тих складових частин духовної культури, в якій найповніше виявлені її національні елементи, притаманні певному народові риси характеру. Фольклор – доступна для всіх без винятку форма вияву себе, свого світосприймання. Українська музична педагогіка вважає народне музичне мистецтво однією з важливих основ системи музичного виховання і навчання. 

   Через творчість свого народу діти краще розуміють мистецтво інших народів, гостріше сприймають і відчувають загальнолюдське. Із захопленням діти виконують твори дитячого фольклору : колискові, заклички, забавлянки, скоромовки. 

   Римована мова цих творів пробуджує у дітей образну фантазію, викликає інтерес до звуковидобування, до відтінків мовної інтонації. 

Більше музичних свят дивіться у розділі:   Фотогалереї

Екологічне виховання, музична розвага ‎(47 фото)‎

   Оволодіти рідною мовою з її барвистими відтінками допомагають дітям народні ігри. Їх проведення супроводжується вживанням різноманітної лексики, багатої на слова, які діти засвоюють у процесі ознайомлення з довкіллям. А до того ж, гру можна добирати відповідно до теми заняття. Наприклад, тему “Праця дорослих” доповнять ігри – пісні: “А ми просо сіяли” і “Шевчик”, “Соловейку, сватку, сватку”; до теми “Народні обряди та традиції” лучитимуться “Подоляночка”, “Горобейко” “І рву, і рву горішечки” тощо.

   У народних іграх часто зустрічаються слова - синоніми: впала, припала; живі, здорові - які збагачують словник дітей. Різноманітні вигуки: гей-гей, дрібу-дрібу, так-так; пестливі суфікси: голуб’ята, травичка, огірочки, морквиця – надають мові експресивності, емоційності. А який багатий ігровий фольклор на порівняння (личко немов скляночка), образні вирази (діти-квіти, весна красна), епітети (сизокрилая, молоденькая). 

   Показові для українських народних ігор різноманітні повтори. Деякі точно відтворюють окремі слова і словосполучення протягом усієї гри (“Ой так, ой так, ой так сіють мак”), в інших – у повторі щось змінюється.

   Дітям до вподоби сучасні українські пісні, які виходять із джерел народних. Вони співучі, ніжні, глибокі, мелодійні. Серед них пісні нашого земляка Євгена Боднаренка на слова Тамари Коломієць: “Хиталочка – гойдалочка”, “Променята”, “ Співаночка – весняночка”, “Від весни до зими”. 

   Безцінні надбання предків, що перейшли нам у спадок, – свята і обряди, пов’язані із зустріччю та проводами Нового Року. Це різноманітні щедрівки, колядки. До речі, давньою дитячою колядкою є “Спи, Ісусе, спи”, яку ми співаємо з дітьми на заняттях. Зимові свята супроводжуються водінням кози, ведмедя, рядженням у маски і перевдяганням. 

https://i.pinimg.com/originals/f5/43/be/f543beb9d93a2b0b83546a87dd20a126.gif

   Окрему групу складають веснянки, гаївки (“Ой весна, весна днем красна”, “Вербовая дощечка”), русальні пісні. Присвячувалися вони закінченню весни і початку літа. Їх співали під час так званих “ зелених свят”.

   Найбільш широким є жниварський пісенний цикл. Це своєрідний апофеоз землеробської праці селянина – трударя. За своїм походженням він такий же давній, як і праця хлібороба. Це підтверджує подібність жниварських пісень усіх слов’янських народів (пісня-гра “Синичко, синичко”).

Українська народна обрядовість і деякі пісенні мелодії були використані в операх П. Чайковського” “Черевички”, М. Римського-Корсакова “Ніч перед Різдвом”, М. Лисенка “Різдвяна ніч”. 

   Отже, збереження надбань українського - народу, його звичаїв, обрядів, фольклору, зокрема дитячого: колисанок, казок, лічилок - і їх використання в роботі з дітьми привчатиме дітей до української мови, її мелодійності, ритму, співучості і неповторності.

Використання музики можливо на таких заняттях: з розвитку мови; ознайомлення з природою; зображувальної діяльності.

   В навчальній діяльності використовуються дитячі пісеньки, мирилки, драматизація казок, у художній діяльності використовувується музика під час малювання, ліплення народної іграшки, а також під час читання художніх творів, ознайомлення з природними явищами, бесід з дітьми, на заняттях з розвитку мовлення, в ранковій та ритмічній гімнастиці, в різних побутових ситуаціях, у час дозвілля в групі, на прогулянці тощо.

Особливе місце в роботі з дітьми відводиться слуханню музики.

   Музичні твори допомагають дітям краще зрозуміти красу рідної природи. Систематичні спостереження разом з дітьми за природними явищами викликають у дітей хвилюючі переживання. Переймаючись красою і загадковістю природи, діти довго зберігають свої враження, чекають нових зустрічей з нею, створюють свій маленький світ гармонії і краси. В цьому завжди допоможуть художньо – поетичне слово і музика.

   Музична зала використовується для проведення щоденних занять, свят, розваг, дозвілля з музичного виховання, відповідно до розкладу занять та плану роботи закладу. Зала забезпечена дитячими музичними інструментами, музичним центром. Є різні види театру. 

*******

О, Музика! Яке це справді диво,

Вона підносить в сині небеса,

Ти невагомий і летиш щасливо,

А навкруги простори і краса.


І стільки щастя, радості легкої,

Любові, світла, ласки навкруги.

Краси Божественної, неземної,

Реальність враз втрачає береги...


А хвиля музики тебе несе, гойдає.

Відносить в загадковії світи.

І вабить душу, ніжно пригортає.

Частинкою її стаєш і ти...


(Н. Красоткіна)

Головна  >  Сторінка музичного керівника