Головна  >  Безпека дитини  >  На море всією сім'єю

На море всією сім'єю

   Молоді, здорові, спортивні батьки, як правило, ніколи не стоять перед вибором: везти чи з собою на море малюка. Навіть дітей до року вони сміливо вантажать в літак і 10 - 12 годин парять над хмарами, щоб приземлитися десь у тропічному раю на березі океану. 

   Ніхто не візьметься заперечувати цілющого впливу моря на дитячий організм. Морські купання благотворно діють на ендокринну, нервову, кровоносну системи, позбавляють малюка від надмірної сухості і лущення шкіри. 

  Ходьба босоніж по гальці і піску масажує активні точки стоп, підвищуючи імунітет і поліпшуючи роботу внутрішніх органів. Збір черепашок на березі, ігри з камінчиками розвивають дрібну моторику рук, що сприяє інтелектуальному розвитку дитини.

   Щоб відпочинок став дійсно корисним, не варто їхати на морські курорти з дитиною менше, ніж на 3 - 4 тижні, так як потрібно час на акліматизацію. У перший тиждень після приїзду діти зазвичай хворіють, те ж саме вони роблять і після повернення додому. Різка зміна звичного клімату лягає непосильним тягарем на імунну систему.

   Крім того, психологи вважають, що вивозити дитину на морські курорти не варто раніше 3 років. Малюки 2 - 3 років часто стають примхливими і неслухняним, так як вступають в перший період становлення характеру. Потрібно багато терпіння і витримки від батьків, щоб відпочинок проходив більш-менш спокійно. Крім того, нові місця можуть не надати особливого враження або викликати надмірне збудження юного туриста.

   Не варто бігти відразу ж по приїзді до моря і примушувати малюка негайно зайти в воду. Нехай дитина огляду, пограє на березі в пісочок, походить на мілководді. Перше купання оптимально триває 1 - 3 хвилини, але з часом доводиться до 10 - 15 хвилин. Температура води не нижче 21 градус C за умови досить високої температури повітря.

   Приймати сонячні ванни корисніше всього вранці з 7 до 10 годин і після 5 годин вечора. Оскільки шкіра дитини дуже тонка, а захисна функція її розвинена слабо, є небезпека отримати сонячний опік. У дітей це може супроводжуватися підвищенням температури, нудотою, ознобом.

   Щоб уникнути сонячних опіків, обов'язково використання спеціальних дитячих кремів з високим сонцезахисним фактором (SPF).

   У пляжній сумці для малюка завжди повинна бути пляшечка з водою, так як зневоднення організму неприпустимо. Пити потрібно часто, маленькими ковтками, щоб рясним питтям не підсилити потовиділення, яке призведе до втрати цінних мінеральних речовин.

   Екскурсії в зоопарки, океанаріуми, аквапарки найбільш цікаві дітям в 3 - 5 років. Це вік допитливих "чомучок", активно пізнають світ, хоча утримувати їх увагу на одній темі вдається дуже недовго. Тому в музеї, наприклад, не варто затримуватися довше години, якою б цікавою не здавалася експозиція.

   Чи робити дитині щеплення, вирушаючи за тридев'ять земель?

   Подорожі в країни Африки і Латинської Америки вимагають обов'язкової вакцинації. А ось при відвідуванні Європи, Туреччини, Таїланду можна обійтися без щеплень.  

Головна  >  Безпека дитини  >  На море всією сім'єю