Головна  >  Педагогічний колектив

Педагогічний колектив

Дошкільний заклад слід сприймати як важливу ланку виховання та навчання

   Керуючись Законами України "Про дошкільну освіту", Базовим компонентом дошкільної освіти - Державним стандартом дошкільної освіти України, додатковою програмою "Дитина в дошкільні роки", організація всього навчально-виховного процесу в дошкільному закладі спрямована на творчий пошук сучасних форм навчально-виховної роботи, створення необхідних умов для повноцінного фізичного і психічного розвитку кожної дитини.

    Робота з фізичного виховання здійснюється з урахуванням стану здоров’я дітей, вимог програми. Педагоги вдало використовують методи, прийоми, способи організації дітей при проведенні фізкультурних занять, спортивних заходів. Використовують традиційні і нетрадиційні методи та прийоми навчання. Функції фізичної культури реалізуються на основі індивідуального диференційованого підходу.

     Разом з завданням фізичного, морального, розумового, естетичного виховання в групах успішно вирішуються завдання трудового виховання дітей. У дітей виховується позитивне ставлення до праці, вони працюють старанно, творчо, радіють успіхам товаришів, допомагають один одному, люблять  майструвати, вишивати.

    Відповідно до Закону  України "Про мови" належну увагу приділяємо вивченню рідної мови,  формуванню мовленнєвої культури, навичок  і поведінки мовленнєвого спілкування. В групах створено відповідне ігрове розвивальне середовище.

    Вихователі груп працюють над проблемою розвитку комунікативного мовлення дітей через усі види діяльності, шляхом розвитку інтелектуально-логічного мислення і через використання сучасних інноваційних технологій.

   Свою діяльність педагоги спрямовують на розвиток розумових здібностей дітей, їх пізнавальну та практичну діяльність, на розширення уявлень про навколишній світ.

   Відтворювати діяльність дорослих діти навчаються у сюжетно-рольових іграх. Вихователі вчать дітей образно мислити, фантазувати, створювати моделі моральних взаємин людей, вислуховувати друзів, враховувати їхні задуми та бажання.


   Навчально-виховна робота дошкільного закладу спрямована на всебічний розвиток дітей. Одним з напрямків є екологічне виховання. Дитина безпосередньо пов’язана з природою, в якій всі процеси розвитку знаходяться у гармонії, тому найкращим середовищем для розвитку та виховання є природа.

  Вихователі формують у дітей уявлення про природу, вчать розуміти значення для живих істот сонця, повітря, води, землі.  Дають дітям перші уявлення про природоохоронну діяльність людей, виховують здатність помічати та милуватися красою природи, вчать доглядати за рослинами і турбуватися про тварин.

   На цьому етапі розвитку дітей зростають вимоги до дошкільників з боку дорослих у зв’язку з необхідністю підготовки до шкільного навчання. Особливу увагу приділяють дітям 5-ти річного віку, враховуючі вимоги Базового компоненту дошкільної освіти. 

   В ДНЗ створено позитивний психологічний  мікроклімат для виховання доброзичливих відносин з оточуючими людьми, дружніх товариських взаємостосунків з однолітками. Приділяється увага вихованню у дітей навичок самостійності, організованості та відповідальності, які необхідні для успішного навчання дітей у школі. Діти добре засвоюють математичні поняття, вміють складати приклади, задачі та розв’язувати їх.

    Матеріально-технічна база ДНЗ відповідає вимогам Закону України "Про дошкільну освіту", Санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу. Державні санітарні правила і норми ДСанПІН 5.5.2.008-01.

   За проектом кожне групове приміщення відповідає умовам для проведення щоденної навчально-виховної  роботи з дітьми до чинних програм розкладу занять та режиму роботи закладу, для організованої та самостійної діяльності дітей, для організації харчування та денного відпочинку, для співпраці з батьками.

   Групи естетично оформлені, затишні, впорядковані меблями відповідно віку дітей. Ігрові осередки обладнані в достатній кількості навчальним та ігровим матеріалом. У кожній віковій групі педагоги намагаються дотримуватися вимог Типового переліку забезпечення іграшками та посібниками.


Дитсадок - веселий дім!

Тут робота є усім.

Тут майструють, тут будують.

 Лисові хвоста малюють,

З пластиліну ліплять вовка.

Швидко шиють нитка й голка...


А тому батьки і мами,

І сестрички із братами,

І бабусі, й дідусі –

Дитсадочок люблять всі !


  (П. Король)

Головна  >  Педагогічний колектив