Головна  >  Безпека дитини  >  Безпека під час занять зимовими видами спорту

Безпека під час занять зимовими видами спорту

1) Не кататися на санках лежачи, адже під час зіткнення з іншою дитиною (під час спуску з гірки) можна вдаритися головою або тулубом.

2) Правильно повертати й гальмувати. Міцно тримаючись за мотузку, і притискаючи колінами санки, відхилити тулуб назад і трохи в той бік, куди їх треба спрямувати. Загальмувати рух можна так: опустити на сніг п’яти і, натягуючи мотузку, відхилити тулуб назад, щоб трохи підняти передню частину санок. 

3) Чергувати катання з відпочинком. Катаючись на санках, діти втрачають багато енергії і не помічають втоми. Тому після кожного спуску вони мають зробити коротку паузу (1 – 1,5 хвилини) для відпочинку.

4) Дотримуватися черги й не заважати іншим. Підніматися на гірку слід повільно, не бігти, не обганяти решту дітей. Підніматися на гірку лише по спеціально зробленій для цього доріжці.

5) Стежити за «перевезеннями». Діти дошкільного віку люблять катат по рівній місцевості свої товаришів. Пильнуйте, щоб дитини возила лише одну дитину, а не кількох, і щоб кожні 3 – 5 хвилин вони мінялися ролями.

6) Скріплювати лижі для перенесення. Скріплені лижі переносять на плечі. Під час руху з лижами, розміщеними «під рукою», діти мають крокувати на відстані 2 – 3 метри одне від одного.

7) Уміло користуватися палицями. Пересуваючись на лижах, палиці ставлять по черзі у сніг під гострим кутом, біля носка висунутої вперед ноги. Ковзають то на одній, то на другій лижі, різко відштовхуючись ногами й палицями. Тулуб трохи нахиляють уперед, ноги дещо згинають.

8) Тримати рівновагу. Під час спускання не слід дуже нахиляти тулуб уперед і розводити широко ноги, бо це погіршує рівновагу. Також неправильним є спускатися на прямих ногах, та виносити палиці поперед себе.

9) Зручно й тепло одягатися. Під час катання на ковзанах, одяг має бути теплий, легкий, не сковувати рухи. Дітям, які лише починають вчитися кататися, можна одягнути легку шубку. Ковзанярі-початківці рухаються дуже повільно, тому швидко мерзнуть.

10) Тренуватися. Перед виходом на лід дошкільники навчаються ходити на ковзанах по підлозі. Згодом слід навчати дітей кататися на утрамбованій сніговій доріжці, підтримуючи за руку, щоб вони впевненіше почувалися.

11) Підтримувати «поставу ковзаняра». Тулуб трохи нахилити вперед, руки опустити вниз у сторони й зігнути в ліктях, голову тримати прямо. Ступні ніг розташувати паралельно, на ширині 10 – 15 см. Відштовхуватися від льоду слід всім лезом ковзанів, а не лише носками.

12) Вправно гальмувати. Під час гальмування упором, варто однією ногою продовжувати ковзати по прямій, а другу повертати носком усередину. Ногу, що ковзає, зігнути, а тулуб трохи змістити назад. Гальмувати варто одночасно обома ковзанами.

Головна  >  Безпека дитини  >  Безпека під час занять зимовими видами спорту