Корисна заміна дорогим продуктам

Мабуть, кожен із нас стикався із ситуацією, коли хочеться купити щось корисне, але ціна говорить про інше. Так що ж з цим робити? Чи можливо знайти цим корисним і дорогим продуктам заміну? Будемо шукати відповідь разом.

Кленовий сироп VS мед

Найчастіше, кленовим сиропом заміняють цукор. Його використовують для м'яса, риби, молочних коктейлів, каш, десертів та інших страв. А сьогодні поливати кленовим сиропом млинці чи панкейки стало модним. Він і справді містить в собі мікроелементи та вітаміни, проте і коштує не дешево. Тому дуже часто на полицях магазинів нам продають не корисні, добре зроблені підробки. Чи є привід ризикувати своїм здоров'ям заради цього?

Мед - продукт, який пройшов крізь віки. У своєму складі містить вітаміни групи B, K, E, C, макро- та мікроелементи. Купляти його краще домашнім, щоб бути впевненим у натуральності. Щодо сиропу, то його везуть з Канади і ми не можемо знати про те, як він був вироблений. Але якому продукту надати перевагу - ваш вибір.

Насіння чіа VS кунжут

Насіння чіа стало дуже популярним і модним продуктом. Воно містить в своєму складі омега-3 та омега-6, клітковину, залізо, кальцій, магній, калій, натрій та інші корисні мікроелементи. Також чіа вбиває шкідливі бактерії та знижує рівень цукру в крові. Але ціна також не дуже радує. Тому можна знайти заміну цьому чудодійному насінню.

Кунжут, яким так часто посипають булочки в магазинах, містить в своєму складі низький вміст вуглеводів, але високий вміст білків і корисних жирів, що сприяє підримці рівня цукру в крові. На рівні з чіа, кунжут знижує рівень холостерину і кров'яний тиск. Не варто смажити це насіння, так воно втратить свої здібності. Для кращого ефекту кунжут можна замочити або подрібнити.

Цукрова тростина VS цукровий буряк

Тростинний цукор вважають корисною заміною білому. На відміну від білого, тростинний цукор і справді зберігає в собі вітаміни та клітковину. Також у ньому більше мінеральних речовин - кальцію, калію, заліза, магнію, фосфору. Все це експерти пов'язують з тим, що такий цукор не рафінують. Але всі цінні елементи у ньому містяться у незначній кількості і не роблять його нешкідливим.

Цукор із буряка нічим не поступається тростинному. І сам буряк вирощується у нашій країні, тому знайти підробку буде складно, на відміну від тростини, яку везуть з тропіків. Тому якому цукру віддати перевагу - вирішуйте самі.

Лохина VS смородина

Лохина має дуже багатий хімічний склад та низькокалорійна. Ягода корисна для серця, зору та нервової системи. Але ціни на неї в магазинах іноді відлякують. А вирощувати її також можуть не всі. Тому порівняємо лохину із смородиною.

Смородина містить в рази більше вітаміну C, кальцію, магнію, натрію, фосфору, калію та інших елементів. За вмістом заліза вона переганяє навіть яблука та гранат. А ще у ягоді багато клітковини, яка допомагає роботі кишечника. Також її антиоксиданти сповільнюють старіння, покращують вигляд шкіри, нормалізують артеріальний тиск.

Кіноа VS нут

Кіноа збагачена клітковиною, стимулює травлення, очищає кишечник та підтримує його роботу. Крупа не містить глютену і може замінити навіть м'ясо. Тому її так цінують вегетеріанці. Та чи варто переплачувати за цей продукт?

Нут нічим не поступається кіноа. Він також містить багато клітковини, вітамінів та корисних кислот. Вміст білка навіть трохи більший аніж у кіноа. Також він пришвидшує метаболізм, покращує травлення. Корисний при цукровому діабеті. Із нуту можна приготувати суп, кашу, салат та інші страви.

Авокадо VS гарбузове насіння

Авокадо - популярний продукт серед фанітів правильного харчування. Окрім жирних кислот, авокадо містить в собі багато вітамінів групи B, вітамін E, велику кількість калію. Але навіть цьому продукту є заміна.

Гарбузове насіння містить не менше потрібних жирних кислот. А завдяки вітамінам A та E, шкіра зберігає свою еластичність і молодість. Ну а кількість цинку у складі допомагає боротися з раковими клітинами. 50 грам авокадо може замінити 30 грам гарбузового насіння. Тому обрати не дорогий продукт і отримати не меншу, а навіть більшу користь - можливо.

Сьомга VS скумбрія

У своєму складі сьомга містить різні макро- та мікроелементи,корисні кислоти, вітаміни. Але основна її цінність полягає у наявності в ній омега-3 жирних кислот. І у цьому цій рибі зовсім не поступається скумбрія. Дешевша за ціною але не менш корисна та смачна.

У своєму складі скумбрія містить також багато йоду, магнію, цинку, вітаміни A, D та інші. Вона регулює рівень гормонів, зміцнює імунітет. Власне, має всі властивості, що і червона риба та й коштує в рази дешевше.

Харчуватись корисно та недорого - можливо. Проте, використовуйте заміни з розумом і будьте здоровими!