Як ми можемо зберегти природу

Кожен день ми виконуємо якісь речі, які впливають на нашу екологію. Найчастіше, це стається несвідомо. Але чи вірно ми вчинили? Чи не повпливає наш вибір на погіршення стану природи? Ось яке запитання ми маємо собі поставити. Так як же ж нашими повсякденними звичками зберегти природу? Будемо розбиратись разом.

Не спалювати листя, шини, пластик і т.д.

Спалювання цих речовин дуже погано впливає на екологію та людей. Зокрема: забруднення повітря, зниження родючості ґрунту, шкода здоров'ю, зміна клімату. Тому варто добре подумати перед тим як зробити вибір: спалити сміття чи віддати на переробку.

Сортувати сміття

Один з найкращих способів допомогти зберегти планету. Здавалось, така дрібничка, але якщо це буде робити кожен, то нам вдасться ділитися чистотою планети ще не із одним поколінням. Про те, як правильно сортувати сміття ви можете дізнатися за цим посиланням.

Віддати перевагу електроенергії

По-перше, це використання елекроенергії замість газу - електрочайники, електроплити, духовки та ін. І ще один пункт - електромобілі. Хоч це зараз і не дуже поширено в Україні, проте такий крок є надзвичайно важливим для збереження довкілля.

Еко-пакети

Кожен похід в магазин закінчується покупкою пластикового пакету і торбинок. Так чому ж не взяти із собою еко-торбинку і не складати все туди? Це зручно, екологічно та економно, адже не потрібно кожного разу брати новий пакет. А якщо ви проявите бажання замінити інші пластикові ємкості, то скляні банки та багаторазові контейнери - ідеальний атрибут для походу в магазин.

Альтернативні джерела енергії

Уже велика кількість людей переходить на альтернативні джерела егергії. Тут в нагоді стає сонце, вітер, вода та ін. Власне, це все природні явища, які в спеціальних установках перетворюються в теплову або електричну енергію. Тому це чудовий спосіб без шкоди для екології отримувати необхідні ресурси.

Насаджування дерев

А ось ще один природній спосіб очищення повітря. З інтенсивним виробленням меблів та паперу такого ресурсу стало надзвичайно мало. Тому, варто відповідально ставитись до речей, які виготовляються з дерева і також залучатись до озеленення планети. Одне невелике дерево - великий крок до порятунку екології.

Здача макулатури

Ще один пункт, який стосується дерев. Таким чином ми зможемо не просто використовувати деревні ресурси, але й робити з них переробні продукти - туалетний папір, картон, крафт-пакети і т.д. Тому таке використання паперу буде набагато кращим, адже його можна використовувати ще не один раз.

Душ замість ванни

Ще один невеликий крок до збереження екології. Як відомо, щоб набрати ванну потрібно не мало води. Тому такий спосіб зекономити ресурси є ідеальним. А ще закручувати кран, набирати для посуду та чищення зубів потрібну кількість води, спускати воду в туалеті за потреби. Тобто, відповідально ставитись до використання водних ресурсів.

Предмети багаторазового використання

Одноразовий пластиковий посуд, склянки, виделки, ложки і т.д. Все це надзвичайно шкодить екології. Звичайно, це не стосується паперового посуду. Варто замінити такі речі на багаторазові. Це і зекономить ваш бюджет, і планеті не зашкодить, та й використовувати такі предмети набагато приємніше.

Ходіння пішки

Ще один метод допомогти зберегти природу, який приносить лише позитивні наслідки. Підтримка здоров'я, свіже повітря, екологічність. Що може бути кращим? Тому, якщо є час та можливість - обирайте саме такий спосіб аби дістатися пункту призначення.

І пам'ятайте - чистота планети починається з нашого усвідомлення!