Як навчитися економити: міфи та реальність

Купувати товари по-акції, ходити пішки, споживати менше продуктів - це точно ефективні методи економії? Не завжди просто почати відкладати певну суму, а тут такі обмеження. Насправді, все простіше, аніж здається. Отож, будемо розбиратися.

По-акції

Найпоширеніший міф економії - купувати товари по-акції. Не завжди продавці у магазинах ставлять дійсно менші ціни на такі позиції, навпаки, завищують вартість і видають звичайну ціну за акційну. А ми автоматично беремо такі продукти з виправданням: "ну воно ж по-акції!" Спрацьовує психологічний трюк, адже буває так, що ми беремо абсолютно непотрібні продукти по тій самій причині. Слідкуйте за цінами постійно і знайте орієнтовні ціни на товари, які користуються у вас популярністю, щоб не попастися на той самий "гачок".

Це модно

Чи є у вашому гардеробі речі, які ви ніколи не одягали або це ставалось не часто? Можливо, варто придивитись до покупки необхідних речей на сезон і відкинути подалі спонтанні витрати коштів. Старайтесь брати одяг та взуття, коли це справді необхідно, а не тому що "це модно" чи "нехай полежить до кращих часів". І не попадайтесь на прийом "розпродажів". Тут та сама ситуація, що й "по-акції", тому ставтесь до таких закупів відповідально.

Живемо один раз

Принцип "живемо один раз" тут зовсім недоречний. Якщо у вас з'явилось бажання на щось накопичити кошти, не варто при першій можливості вирачати їх на дрібниці. Якщо дуже важко не взяти щось із своїх накопичень, то можна зробити власну копилку: закрити банку кришкою для концервації і зробити в ній отвір, опісля чого поставити ціль, наприклад, на сто днів. І кожного дня закидати купюрю відповідно дню накопичення коштів.

Депозит - не для мене

Насправді, це дуже зручний спосіб грамотно відкладати гроші. Можна почати з невеликої суми, поступово збільшуючи. Звичайно, не забувайте про валюту, у якій буде вигідніше класти гроші на депозит. А якщо збільшити період накопичення, то може вийти досить непоганий результат. Так ви будете впевнені у надійності і матимете мотивацію назбирати більшу суму. Тому, якщо сумніви у цій функції не зникли - ознайомтесь із офіційною інформацією вашого банку.

Монополія - гра для дітей!

Авжеж, ми звикли, що ігри - це завжди дитячі забавки. Але не в цьому випадку. Імітація власного бізнесу, фінансові операції, купівля та продаж, витрати на себе і сім'ю - все це у грі. Таким чином можна не тільки навчитися розпоряджатися грошима і економити, але й зрозуміти як влаштований бізнес та як ним розпоряджатися. Тому зайва партія у "монополію", "щурячі перегони" та інші ігри пов'язані з грішми, точно не завадять. У такий спосіб, час буде потрачено весело, а головне з користю.

Економте та витрачайте з розумом!