Як правильно сортувати сміття

Відповідно до закону «Про відходи» з 1 січня 2018 року всі українці мають сортувати сміття. Проте, на сьогодні, дуже малий відсоток людей відповідально викидає сміття і сортує відходи: пластик, папір, скло, метал, органіка та інше. Та з чого ж розпочати і як не заплутатися у правильному сортуванні? Будемо розбиратися разом.

По-перше, розділяйте відповідні відходи у різні контейнери: пластик, скло, папір, органіка, метал. Це найпоширеніші види сміття. Всі ці 5 видів відходів потрібно якомога більше ущільнювати і ощивати від зайвої їжі, етикеток та інших додаткових наліпок. Що важливо: пластикові кришки збирайте ОКРЕМО.

По-друге, потрібно розібратися у тому, яке сміття викидати у відповідні контейнери. Нажаль, 95% всього сміття попадає на сміттєзвалище і лише 5% ідуть на переробку, тому розподільних сміттєвих баків небагато. Але все ж, куди яке сміття викидати?

Папір

Входить до категорії: газети, журнали, зошити, папір для нотаток, конверти, книжки без обкладинки, рекламні листівки, картонні ящики, паперові пакети.

Не можна класти: паперовий посуд, чеки, серветки, упаковки від цигарок, мокрий або брудний папір та картон, фольгу, копіювальний папір, шпалери, плівку, фотографії.

Підготовка: компактно скласти, сформувати окремий пакунок.

УВАГА: Tetra Pak належить до категорії «ПЛАСТИК»!

Пластик

Входить до категорії: упаковки від продуктів харчування, косметики, побутової хімії. Проте, тут є одне АЛЕ: пластик має 7 видів, а переробляти можна 1,2,4,5,6 види.

Не можна класти: упаковки від цукерок, одноразові контейнери з магазинів і посуд, непрозорі ПЕТ-пляшки, пляшки з-під олії, зубні щітки, пінопласт, трубочки для напоїв, пластикові упаковки від шоколаду або макаронів та круп, поліетиленові та целафанові пакети, упаковки без маркування, або ж там стоїть цифра 3 чи 7, тоді таке сміття потрібно викидати у загальний контейнер.

Підготовка: подивитися на упаковку, де зазначений номер пластику (трикутник з цифрою і літерими внизу). Обов'язково вимити тару, компактно зім'яти.

Пластикові кришки складати ОКРЕМО!

Органіка

Входить до категорії: рибні та м'ясні відходи, овочі, хліб, лушпиння, напівфабрикати, кондитерські вироби, квіти, рослини, деревина.

Не можна класти: соуси та рідкі відходи, олію, молоко, плівку, метал, скло, недопалки та інші відходи, які не розкладаються.

Підготовка: збирати органіку в окремий контейнер.

Метал

Входить до категорії: консервні та алюмінієві бляшанки, залізні кришки, інші металеві предмети.

Не можна класти: брудну, неочищену тару.

Підготовка: добре ощистити тару від їжі та інших речовин, щільно спресувати.

Скло

Входить до категорії: пляшки та банки від напоїв, ліків, косметики, бите скло (складати окремо в скляну банку з кришкою!)

Не можна класти: жаростійке та ударостійке скло, порцеляну, віконне та листове скло, лампочки.

Підготовка: ретельно промити водою, висушити.

Небезпечні відходи

Входить до категорії: ртутні термометри, батарейки, люмінесцентні лампи, ліки, фарби, масла та масляні фільтри, клей, розчинники, хімікіти, пестициди, побутова техніка, навушники, праски, телефони, ноутбуки.

Не можна класти: пошкоджені чи розбиті ртутні термометри, які потрібно щільно закрити окремо у банці з водою.

Підготовка: обов'язково віддати у пункт збору небезпечних відходів.

Залишкові відходи

Усе, що залишилося опісля сортування - це залишкові відходи, які відправляються на сміттєзвалище. Зазвичай, це серветки, засоби гігієни, зубні щітки, бритви, скотч, чеки, зламані речі, упаковки без маркування та інше.

І по-третє, не забувайте, що чистота планети залежить від нас. Не потрібно чекати, поки це зробить хтось інший. Давайте жити на чистій планеті відповідальних людей!