Новини 

2022-2023 н.р. (вересень-грудень)

 "Творимо і розвиваємось" саме під такою назвою практичним психологом закладу Сміщенко С. С. було проведено заняття з учнями 1 класу.

       Під час уроку діти з допомогою лего вчилися орієнтуватися у просторі, в поняттях "право-ліво", розрізняти кольори, форми та послідовність виконання роботи. Вправа "Мій настрій": тримаючи різнокольорове лего в руках, школярі показували та розповідали про свій настрій. Завдання "Познайомся з цеглинкою"  розвинуло швидку реакцію, слухову та зорову пам'ять, сприймання, тактильні відчуття.  Виконавши руханку учні відволіклись та переключились на подальшу роботу. Особливо цікавою та творчою роботою виявилося розфарбувати та вирізати ялинку. По завершенні з кожної виконаної роботи склали одну велику ялинку.

          Саме такі заняття розвивають творчі та пізнавальні здібності, поглиблюють процеси саморозвитку, оригінальність та гнучкість мислення, увагу, уяву, фантазію, комунікативні навички та групову взаємодію, створюючи сприятливий психологічний клімат.

            Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" , метою якої є привернення уваги до проблеми подолання насильства, жорстокого поводження з людьми, протидії торгівлі людьми.

         Для залучення до акції учнів та педагогів закладу практичним психологом Сміщенко С. С. було організовано вже вкотре акцію "Не залишаймо без уваги жодної дитини". Діти та вчителі  прикріплювали тематичні сині стрічки, малювали малюнки. Разом з першим класом було оформлено синю стрічку протидії насильству над дітьми. 

       Саме такі комплексні заходи допомагають учасникам освітнього процесу зрозуміти актуальність проблеми, виховувати у підростаючого покоління правильну життеву позицію, толерантне ставлення, співпереживання,  взаєморозуміння, доброту, відповідальність.

Гідність — це мудрість 

тримати себе в руках.

Василь Сухомлинський 

   "Гідність у дії! Будьмо достойними людьми"саме під такою назвою практичним психологом закладу Сміщенко С. С. було проведено заняття з елементами тренінгу з учнями 3 класу.

Під час уроку учні згадали, що таке гідність та гідні вчинки, як вчиняти правильно та яким чином запобігати неприємним ситуаціям.

       Вправа "Комплімент" допомогла кожному передати приємний та хороший настрій. Гра "Картопля" стала захоплюючим та цікавим моментом, під час якого діти зрозуміли, що всі люди схожі, але різні. Та кожен повинен старатися більше дізнатися про людину, її можливості, вміння перед тим як робити висновки. На закінчення намалювали малюнок на тему: "Мої слова про гідність".

       Саме такі заняття допомогають виховувати в учнів толерантне ставлення, вміння допомагати та співпереживати. Розвивають відчуття справедливості, розуміння та співпраці як одного колективу.

В рамках акції 16 днів проти насилля практичним психологом закладу Сміщенко С. С.разом з учнями 2 класу було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: "Ні насильстві! Ми за безпеку та розуміння!"

        Під час уроку школярі ознайомилися з основними поняттями про насильство. Обговорили можливі прояви та вияви некоректної поведінки. Шукали вирішення складних ситуаціях. 

       Цікавою стала вправа "Скажи комплімент", де діти мали можливість подарувати приємні слова однокласникам. Особлива увага була до обговорення життєвих притч. Також окремою та важливою для кожного  стало виконання малюнка "Ми проти насилля! Ми за спокій та мир".

       Саме такі заняття допомагають учням ширше поглянути на суспільні проблеми, вчитися шукати вихід з різних ситуацій, співпрацювати, співпереживати, дружити, розуміти один одного.


"Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють"  

Джон Стюарт Мілль

         Практичним психологом закладу Сміщенко С. С. разом з учнями 1 класу було проведено тематичну виставку малюнків до дня гідності "Як я розумію слово "гідність". 

         Діти з захопленням та зацікавленістю попрацювали над даною темою, яка стала актуальною в сьогоденні.

         Таким чином учні мали можливість розширити свої знання та розуміння щодо Дня гідності, гідних вчинків, як бути гідною людиною. Навчалися бути добрими, щирими, толерантними, розуміти та співпереживати.

       Людина, яка дійшла до усвідомлення своєї гідності, чинить по-людськи тому, що їй так чинити природніше, легше, властивіше, приємніше, розумніше. Герцен Олександр Іванович

#gdignity i #gdignityUkraine

#EdCamp_Ukraine

Толерантність — це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями. Кофі Аннан, Генеральний секретар ООН (1997-2006), лауреат Нобелівської премії миру

       У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля  розвитку толерантних відносин між учасниками навчально-виховного процесу щороку наш навчальний заклад приєднується до світової спільноти та проводить заходи присвячені цьому дню.

Практичним психологом закладу разом з учнями 4 класу було проведено заняття з елементами тренінгу на тему " Ми різні, але ми рівні! Толерантності навчатися - починай з себе!"

          Під час заняття учні поновили свої знання по толерантності, прослухали притчу "Дружна родина". Виконали руханку. Одним із цікавих стало творче завдання, де діти в групах прописували риси толерантної людини, ввічливі слова, правила толерантної людини. Вправа "Неповторні листочки" показала школярам, що ми всі різні та працюємо, реагуємо по своєму і це добре. А також розглянули формулу толерантності. 

           Проведений захід дав можливість школярам ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ.

          16 листопада світ відзначає Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою в 1995 році на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО.

Бути людяними, вміти слухати, сприймати та розуміти, пробачати та цінувати, підтримувати та поважати один одного, – саме цьому ми намагаємося навчати наших учнів.

       Під час корекційно-розвиткових занять учні обговорили основні принципи толерантної людини, правила толерантної особи тощо. Розгадали тематичні ребуси, пояснювали вислови,викреслювали зайві слова, що не відносяться до толерантності.

         Саме у ігровій формі дітям було донесено  основні ідеї толерантного ставлення до навколишнього світу, познайомилися з законами доброти, честі, справедливості, розкрили свої творчі здібності.

Всесвітній день доброти!

        З ученицею 1 класу практичним психологом закладу Сміщенко С. С. було проведено корекційно-розвиткове заняття на тему: "Добро починається з тебе".

       Під час якого разом з дівчинкою  з'ясовували поняття "добра", ознайомила з традиціями доброчинності. Розвивали почуття доброзичливості та співпереживання.

         На занятті було виконано вправу "Асоціація", "Мішечок добрих слів". Одним із цікавих завдань стало скласти пазл "Серце добра" та виконання листівки "Твори добро". 

         Саме такі заняття допомагають формувати у учнів цінності, вміння аналізувати, давати оцінку, вибирати правильну позицію.

"Людина живе мить у часі. 

Залишайтеся після себе хороший слід,

 щоб пам'ятали Вас і Ваші добрі 

справи хоч кілька поколінь..."     

                                         О. А. Захаренко

      "Даруй добро! Це так просто!" саме під такою назвою практичним психологом закладу Сміщенко С. С. разом з учнями 2 класу пройшло заняття з елементами тренінгу.

         Міжнародний день доброти, який відзначається щорічно 13 листопада – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин.

      Під час заняття учні визначали й окреслювали суть категорій добра і зла. Формували чуйність, доброзичливість. Виховували бажання зростати добрими, справедливими.

      Школярі розповідали про свої добрі справи,  слова. Складали прислів'я про добро. Згадували правила доброти. Особливо цікавим виявилося завдання "Подаруй сердечко добрій людині", де учні мали можливість прописати чим людина добра та подарувати серце. Виконали цікаву руханку.

        Саме такі завдання розширюють поняття учнів про доброту і красу людської душі; розвивають почуття відповідальності за свої вчинки, бажання творити добро та бути милосердними; виховувати поняття гідності, чуйності, доброти, любові до ближнього.

Дітей вчить те, що їх оточує. 

                                            Марія Монтессорі

        Коли робота в радість. Так приємно бачити та розуміти, що діткам подобається займатися та разом працювати. Їх зацікавлені оченята та радісна посмішка виправдовує всі негаразди та важкі будні. 

        Ми активно попрацювали на дозвіллі. Виконали завдання "Склади героя". Саме це   в свою чергу, позитивно позначається на роботі головного мозку малюка, що сприяє розвитку логічного, просторового та стратегічного мислення, уяви та уваги. Виконали в техніці оригамі "Кораблика". Саме ця техніка активно розвиває здатність працювати руками під контролем свідомості, таким чином у них удосконалюється дрібна моторика рук, точні рухи пальців, відбувається розвиток окоміру, моторики рук, комбіноване та просторове мислення, почуття форми. 

      Також писали про свої почуття, емоції, переживання.

      Саме така робота має величезне значення в розвитку конструктивного мислення дітей, їх творчої уяви, художнього смаку. Допомагає розкрити себе, свої вміння та можливості. Відволікає від буденної рутини та переключає на позитивний настрій.

   "Разом веселіше" саме під такою назвою було проведено заняття з елементами тренінгу практичним  психологом закладу Сміщенко С. С.  з учнями 1 класу .  

      Під час уроку діти активно включились у виконання завдань. Однією з цікавих вправ стала "Поміняйся місцями", де учні мали можливість зрозуміти чим вони схожі та, що у них спільне. Завдання "Наша картина" допомогла розвинути невербальну комунікацію, адже діти повинні були не розмовляючи, спільно зобразити малюнок. Однією з цікавих моментів для кожного класу є руханка, котру школярі завжди виконують з задоволенням. Вправа "Я унікальний"  зацікавила учнів пошуком своїх індивідуальних вмінь та особливостей, таким чином вони вчилися розвивавати впевненість та підвищували свою самооцінку. На закінчення кожен  отримав закладку-антистрес для покращення настрою.

     Саме такі заняття формують позитивний образ "Я", допомагають встановити  взаємини з оточенням, згуртуватися,  усвідомити дитиною свої позитивні риси характеру, розвинути уважність, впевненість та спостережливість.

  "Ми одна шкільна родина!" саме під такою назвою було проведено заняття з елементами тренінгу  практичним психологом закладу Сміщенко С. С. разом з учнями 2 класу. 

        Під час уроку діти вчилися співпрацювати та спілкуватися, обговорили та зрозуміли, що таке дружба та її важливість, дарували компліменти один одному. Особливо зацікавила вправа "Малюнок на спині" де школярі пальчиками передавали один одному зображення,  розвиваючи комунікативні навички, згуртованість, командну роботу. 

Завдання "Друг" навчило позитивно висловлюватися про іншу людину, знаходити хороші та приємні слова, говорити компліменти загалом. Вправа "Правила спілкування" допомогла  програючи сценки,  випрацювати вміння правильно висвітлювати свої думки, дякувати, відповідати та говорити ввічливо. 

Активним відпочинком була руханка "Світлофор" саме вона допомогла дітям відпочити та переключитися на подальше виконання поставлених завдань.

Родзинкою заняття стало виготовлення в техніці оригамі закладки для книги. Під час цього завдання учні розвивали моторику рук, увагу, пам'ять, а по закінченні мали можливість подарувати один виріб другові або рідним.

      Саме такі заняття допомагають учням  удосконалювати навички спілкування, толерантності, співпраці та співпереживання, формувати вміння позитивно мислити та говорити, відповідально ставитися до виконання, поставлених завдань та цілей. 

Хай літають завжди журавлі,

Колоски видзвонюють налиті,

Ми за те, щоб мир був на землі

Для усіх людей на цілім світі.

         Мир.... Для кожного це слово несе своє значення сьогодні. Кожен його розуміє та бачить по - своєму, але так як ніколи ближче та глибше розуміє його суть.

День миру-особливе свято для України, адже ми зараз боремося за мир своїми руками. Це свято відзначається щорічно 21 вересня. Він був заснований ООН для того, щоб підкреслити важливість миру між усіма країнами і безглуздість війни, яка несе розруху за собою.

       Сьогодні учні 5 класу разом з практичним психологом закладу Сміщенко С. С. та класним керівником Братченко У. В. провели заняття з елементами тренінгу на тему: "Збереження миру – обов’язок кожного".

       Під час уроку учні висловлювали свої думки про мир. Розповідали, що для них є мир. Дізналися про дату заснування цього свята. Розглянули тематичні відео. Виконали руханку про укриття.  Одним із цікавих та активних завдань стало скласти голуба миру в техніці орігамі.  На закінчення говорили добрі та теплі слова, бажали миру та злагоди один одному прикріплювали своїх голубів, як символ віри у мир та перемогу. Отримали розфарбовки на пам'ять. 

        Саме такі заняття допомогають учнями розвивати вміння співпереживати, толерантно та відповідально відноситись одне до одного, розширюють знання та вміння, щодо важливих життєвих позицій. Адже найбільше у світі щастя – це мир.


        Також у нас у ліцеї пройшов флешмоб на тему : "Діти України за мир на планеті". Учні та педагоги закладу мали можливість долучитися, задуматися, прописати, що для кожного з нас є мир. 

       Від малого до дорослого всі виконували  спільну роботу.  Адже кожен з нас в слово мир вкладає свою незламну часточку душі. 

   Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх. Адже найбільше у світі щастя – це, коли люди живуть мирно, дружно та спокійно.

Сьогоднішня ситуація в Україні змушує всіх нас переосмислити особисті,  суспільні цінності та пріоритети.

    Школярі та педагоги нашого ліцею відгукнулися на ініціативу підтримати українських захисників та долучилися до написання листів нашим героям. Саме листами, малюнками, віршами, учні мають змогу  надати підтримку нашим військовослужбовцям, які щодня жертвують собою заради нас, наших родин і нашого майбутнього.

     Таким чином учні 4 класу разом з практичним психологом закладу Сміщенко С. С. та класоводом Андріяш І. В. провели заняття з елементами тренінгу, під час якого діти писали листи захисникам. Також учні розфарбовували тематичні малюнки, виготовляли голуба в техніці орігамі, котрого кожна дитина мала можливість вкласти до листа, як символ віри у мир та перемогу. 

      Школярі 5 класу разом з класним керівником Братченко У. В. також написали слова вдячності, даючи  надію, що їхні старання забезпечити нашу свободу й цілісність нашої держави не лишаються поза увагою, а також  намалювали  тематичні малюнки. 

      Таким чином вихованці ліцею написали зворушливі листи, щоб підняти бойовий дух солдатам, що захищають країну, підбадьорити їх, та побажати повертатися живими  до рідних домівок.

      Діти переконані, що їхні листи   стануть для наших героїв своєрідними оберегами на передовій, адже в кожен із них вони вклали часточку свого серця. Усі листи та малюнки були передані волонтерами нашим захисникам на передову. 

      Саме такі заходи допомагають учням відчути свою значимість та побачити ту важливу часточку, що вони можуть вкласти у майбутнє своєї країни. Виховують любов до рідних, сім'ї, Батьківщини. Розвивають толерантне відношення до інших, вміння висловлювати свою думку, розуміти першочерговість та важливість різних життєвих ситуацій, співпереживати.