Новини 

2021-2022 н.р. (вересень - грудень)

       "Толерантність у сучасному світі. Головні риси толерантної особистості." Саме під такою назвою був проведений практичним психологом закладу Сміщенко С. С.  Всеукраїнський позакласний захід, з учнями 9 класу, розроблений Міжнародним благодійним фондом Parimatch Foundation. 

       За час уроку діти виконали вправу "Факт про себе", в котрій кожен старався відкрити певні свої можливості та вміння. Створили модель толерантної людини. Виконали ряд вправ на розуміння дискримінації та вирішення питань, допомоги людям з різними можливостями. Розглянули та обговорили тематичне відео про ярлики. На закінчення кожен учень отримав цікавий вислів про добрі справи, гідну поведінку та толерантну людину, а також  закладки антистрес, адже арт-терапевтична робота допомагає урегулювати емоційний стан людини.

       Саме такі заняття допомагають учням розширити свої знання про толерантну людину, навчитися правильно вирішувати конфліктні ситуації, співпрацювати один з одним, стати повноцінно сформованою особистістю своєї держави.

#нфк_урок_толерантності

 "Толерантність - запорука людяності. Ми - різні, але ми - рівні. Важливість толерантної  поведінки у житті кожного." Саме під такою назвою був проведений практичним психологом закладу Сміщенко С. С.  Всеукраїнський позакласний захід, з учнями 7 класу, розроблений Міжнародним благодійним фондом Parimatch Foundation. 

       Під час заняття школярі активно співпрацювали виконуючи  різноманітні завдання. Обговорили та оформили "Дім толерантності", котрий показав ряд важливих рис толерантної людини. Виконали практичні вправи, де побували в ролі людини котра не може говорити, бачити, чути,  розглянули та обгрунтували важливість допомоги, підтримки один одного. Написали собі лист у майбутнє, про те, як вони можуть покращити світ. На закінчення кожен отримав цікаву цитату про толерантність, добро, допомогу.

    Саме такі заняття формують в учнів модель толерантної поведінки, виховують важливі риси  при вирішенні складних життєвих обставин, навчають співпрацювати в команді, як одне ціле і  допомагають дитині відчути свої можливості та показати значимість толерантності під час взаємодії з іншими.

#нфк_урок_толерантності

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

      Організовано та проведено в закладі ряд тематичних уроків, лекцій, занять з елементами тренінгу тощо. 

      Для залучення до кампанії учнів та педагогів закладу практичним психологом  Сміщенко С. С. було влаштовано акцію "Не залишаймо без уваги жодної дитини" під час якої діти мали можливість намалювати тематичні малюнки "Дитяче мистецтво проти насильства", разом з учнями 1-2 класу було організовано синю стрічку протидії насильству над дітьми. Учениці 9-го класу на перервах вручали листівки "Долучись до акції 16 днів проти насильства", як нагадування шкільній родині про важливість теми. З учнями 7-го класу було проведено заняття та в ході якого виготовлено плакат "Стоп насильство". Коридор закладу був  прикрашений синіми стрічками, котрі мали можливість прикріпити всі бажаючі,  в нагадування про негативне явище, як насильство над дітьми. 

        Саме такі комплексні заходи допомагають дітям розширити свої знання з конкретної теми, показати актуалізацію проблеми, привернути увагу кожного до важливих аспектів, виховуючи у підростаючого покоління правильну життєву позицію, толерантне відношення, розуміння важливості та значущості кожного з нас, розвивати себе як особистість.

 В рамках акції "16 днів проти насильства" практичним психологом закладу Сміщенко С. С. разом з учнями 7 класу було проведено заняття на тему "Ми різні - ми рівні. Мій вибір: життя без насильства".

     Під час уроку учні ознайомилися з основними та важливими датами, котрі включає в себе акція. Обговорили проблемні ситуації та варіанти виходу з них. Прослухали тематичні  притчі. Самим цікавим та захоплюючим завданням стало оформлення синьої стрічки з маленьких картинок "Ми за дитинство без насильства".

      Саме такі заняття допомагають дітям розширити свої знання з конкретної теми. Навчити правильно реагувати та вирішувати різноманітні життєві ситуації. Цінувати та приймати себе та оточуючих, співпрацювати як одне ціле, толерантного та відповідального  ставлення, розуміння того, що наш вибір сьогодні  є одним із важливих кроків достойного завтра.

      2 грудня в Жашківському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів √5 в рамках акції "16 днів проти насильства"  пройшов захід на тему "Єдність прав та обов'язків. Насильство  - аспекти, проблеми, відповідальність, шляхи уникнення" за участі інспектора СЮПВП Уманського РУПТУНП в Черкаській області Бакал Т. М., заступника начальника відділу "Жашківського бюро правової допомоги" Уманського МЦ  з надання БВПД Лавренюк А., провідним фахівцем із соціальної роботи "Центру соціальної служби" Тарасюк С. М. , практичним психологом закладу Сміщенко С. С. та соціальним педагогом закладу Грибом В. П. 

        Під час заняття учні розширили знання про дану акцію, розглянули види та коло насильства, відповідальність та шляхи вирішення і уникнення проблеми. Обговорювали ситуації та вихід з  складних життєвих обставин.  Отримали пам'ятки та інформаційні буклети.

     Самі такі заходи є запорукою  створення безпечних і комфортних умов навчання без насильства та дискримінації. Адже організація бесід і зустрічей учнів  з правоохоронцями є традиційною формою  роботи у закладі, вона  дозволяє учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки і не допускати її  в майбутньому.  Адже краще попередити будь яку неприємну ситуацію, а ніж потім її вирішувати.

В рамках "16 днів проти насильства" та освітньої кампанії #Stop_sexтинг  з метою захисту  дітей від  насильства в Інтернеті, практичним психологом Жашківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів √5 Сміщенко С. С. було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: "Я знаю, як спілкуватись в Інтернеті #Не_ведусь" з учнями 6-го класу. Адже у сучасному суспільстві інтернет є невід'ємною частиною кожного, діти вже не уявляють своє життя без соціальних мереж.

     Під час уроку учні обговорювали життя та стосунки в інтернеті, своїх онлайн друзів. Виконали з цікавістю тест "Білборда". Оформили "Щит захисту дитини" 

     Такі заняття формують навички безпечного спілкування та безпечної поведінки в інтернеті, можливі ризики спілкування з незнайомцями та загалом спілкування, формують уявлення про інформацію, котрою варто ділитися в мережі, а також ознайомилися  з особами та установами, до яких можна звернутися за допомогою

 Найголовніше в житті людини – зберегти свою людську гідність всупереч усьому. Тому що людина без гідності – неповноцінна людина, а народ без гідності – це вже не народ. Саме тому практичним психологом закладу Сміщенко С. С. разом з учнями 2 класу було проведено заняття з елементами тренінгу на тему "Моє гідне майбутнє. Гідність у моїй історії". 

      Однією з цікавих та захоплюючих робіт на уроці стала розмальовка "Яка твоя гідність", котра і допомогла більш глибше зрозуміти та розкрити значення слова гідність. Учні активно обговорювали та розповідали про власні вчинки, записували та доповнювали сказане. 

    Саме починаючи з дитячого віку одна із  важливих частин виховання є показати та привити вміння, а також важливість того, що потрібно рости та стати гідною людиною, гідним та незалежним громадянином своєї країни,  вчитися розрізняти відповідальність та правильність вчинків, виховувати повагу один до одного, адже закон гідних - творити добро і не сваритися, як сказав Лао-цзи.

#gdignity #gdignityUkraine #EdCamp_Ukraine

 "Гідність у дії. Будьмо достойними людьми" саме під такою назвою учні 7-го класу, разом з практичним психологом Жашківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів√5 Сміщенко С. С. долучилися до проєкту Усесвітній День Гідності. Метою якого є – подвигати молодь до почуття власної гідності у своїх повсякденних діях.

      Адже "Гідність — це мудрість тримати себе в руках", як сказав В. Сухомлинський. Саме тому ця тема є досить актуальною для кожного, а особливо для школярів.

     Під час уроку цікавими стали перегляд тематичних відео, активно та захопливо учні написали листа собі у майбутнє, виконали вправу "Вгадай хто я", обговорювали свої маленькі та великі гідні вчинки.

     Такі заняття розвивають у дітей відчуття відповідальності, формують розуміння гідної особистості, виховують повагу до інших та до себе, адже кожна людина має право на гідне життя та майбутнє.


#gdignity #gdignityUkraine #EdCamp_Ukraine

      Учні нашого закладу Андронов В. та Савчук І. разом з практичним психологом  Сміщенко С. С.  взяли участь у VI Всеукраїнському конкурсі фото- та відеоробіт в рамках національного проєкту «Безпечна країна».

Проєкт спрямований на висвітлення основних складових безпеки життя, протидії таким явищам, як порушення правил безпеки на транспорті та дорозі, булінгу та іншим видам насильства, забруднення навколишнього середовища, порушення пожежної безпеки, тощо. 

    Для привернення уваги до проблеми булінгу (цькування), кібербулінгу,пропаганду створення безпечного середовища. Профілактику негативних явищ, формуванню безпечної поведінки людини у складних життєвих ситуаціях, було оформлено та подано на конкурс відео на тему: "Ми проти булінгу - ми за безпечне життя!" 

      Таким чином учні нашого закладу отримали за спільну роботу сертифікати учасника VI Всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт в рамках національного проєкту «Безпечна країна». 

       Дякуємо організаторам конкурсу за можливість показати іншим, що все можна вирішити, покращити світ навкого себе та приверненути увагу підростаючого покоління до життєво важливих тем сьогодення.

     "Майбутнє починається сьогодні. Моя сім'я сьогодні і завтра" саме під такою назвою проходять ряд  занять з елементами тренінгу. Адже сім'я є важливою та невід'ємною частиною кожного.  

      Учні 9 класу активно працюють та цікавляться аспектами та розумінням значення сім'ї сьогодні, та сім'ї в майбутньому. Ставлять питання, обговорюють, дискусують, замислюються над різними життєвими ситуаціями, загалом формують значення сім'ї, створювали свою власну модель відносин у майбутній родині. 

      Саме такі заняття допомагають дітям розширити уявлення про сім’ю як чинник здоров’я, про те, що сім’ї бувають різними, що члени родини дбають одне про одного у різний спосіб, а також виокремлювали головне для свого майбутнього.

Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідань, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

        Практичним психологом закладу Сміщенко С. С. разом з класоводом Андріяш І. В. було проведено заняття на тему: "Толерантність починається з мене. Ми різні - ми рівні". Учні 3 класу активно виконували подані завдання. Особливо цікавим стало виконання роботи "Ланцюжок толерантності". Де діти працювали над поданими питаннями, заповнюючи сорочку різнобарвними, тематичними написами. Вправа "Ми різні - ми рівні" стала актуальною тим, що школярі мали змогу зрозуміти унікальність кожного та разом з тим спільне, що об'єднує нас. Прослухавши притчу діти мали можливість задуматися про свої вчинки, зробити висновок як  наші слова та дії впливають на людей навколо. Важливою частиною стало завдання "Добрі слова", де згадували та промовляли різноманітні добрі, теплі та приємні слова, котрі вони знають та говорять своїм рідним.

       Саме такі заняття формують  уявлення про толерантність, риси толерантної людини. Розвивають вміння співпраці, подільчивості, розуміння. Допомагають розвивати вміння спілкуватися та виховувати толерантне ставлення до інших.

  В рамках Тижня медіа та інформаційної грамотності, за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Жашківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5  долучився до  Національного уроку з медіаграмотності.

       Практичним психологом закладу Сміщенко С. С. разом з учнями 7-го класу було проведено заняття з елементами тренінгу на тему "Розвиток медіаграмотності учнів. Правда чи фейк. Як розпізнати фейк". 

       Для більшості сучасних людей медіа є набагато більшим, ніж просто пізнання навколишнього світу. Це і є для них світ, їх реальність, адже дітям подобається працювати з новими технологіями. 

   Таким чином учні з цікавістю  та захопленням працювали під час уроку.  Переглядали тематичне відео про фейкову та правдиву інформацію, виконували завдання на знаходження правди. Особливою частиною виявилась робота з "Фейкотестом", де школярі не тільки показали рівень розуміння поданої інформації, але і поглибили свої знання. Актуальною стала робота з розробки пам'ятки "Як розпізнати фейк". На закінчення кожен мав можливість написати, що нового почули та що саме запам'яталось, зацікавило. 

     Такі заняття допомагають дітям замислюватися над тим, що вони дивляться, бачать, читають. Вчитися перевіряти та критично сприймати інформацію. Загалом  розвивати уміння ідентифікувати фейки та протистояти їхнім негативним впливам.  

  #BreakTheFake

        Практичним психологом закладу Сміщенко С. С. було  проведено заняття з елементами тренінгу на тему "Ми і наш клас. Ми рівні - ми різні" з учнями 5 класу. 

     У процесі навчання  дитина проходить через певні кризові етапи, кожний із яких має свою специфіку, свої проблеми, що потребують особливої уваги педагогів, батьків та психологічної служби закладу.

      Одним із цих етапів є перехід учнів від  початкової ланки у середню.П’ятий клас – це кінець дитинства, період, що є попередником  підліткового віку. У цей час діти відкриті і довірливо ставляться до дорослих та чекають їх підтримки. Це відкриває  можливості для виховних впливів. 

     Під час заняття учні вчилися активно співпрацювати з однокласниками, розвивати уявлення про новий соціальний статус п'ятикласника . Цікавим стало завдання де учні згадували, що запам'яталось з молодших класів та, що нового з'явилось у 5 класі. Активно обговорювали значення слів "Особистість", "Самооцінка", "Агресивність" та інші. Кожен мав змогу під час уроку розповісти про свій настрій, захоплення, хоббі.

     Саме такі заняття сприяють зниженню тривожності, підвищують емоційну стійкість та психологічну готовність до навчання у 5 класі, згуртовують колектив, формують толерантну поведінку та навички взаємодії з іншими людьми.

Презентация булінг.pptx

Виступ на педагогічній раді на тему "Профілактика булінгу – запорука

формування безпечного освітнього простору"

Якщо ти байдужий до страждань інших, 

ти не заслуговуєш називатися людиною. (Сааді)


Практичним психологом закладу Сміщенко С. С. разм з учнмями 3-го класу було проведено заняття з елементами тренінгу на тему "Ми дружний клас. Ми одна сім'я". 

       Під час уроку учні визначали, що таке дружба, як кожен розуміє дружні відносини. Обговорили якості справжнього друга. Виконали вправу "Вгадай емоцію" під час якої діти співпрацювали та вчилися розуміти один одного. Формулювали та обговорювали правила для дівчаток та хлопчиків. Виконали свою улюблену руханку.

       Таким чином школярі вчилися дружби, толерантності,  взаємодопомоги, ввічливого ставлення до оточуючих, розширили знання про створення взаєморозуміння у колективі, а також уміння висловлювати та ділитися своїми думками, знаходити вихід з проблемних ситуацій.

          11 жовтня практичним психологом закладу Сміщенко С. С. були проведені заходи, присвячені  Всесвітньому дню психічного здоров’я , який відзначається з 1992 року за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров’я. Метою дня психічного здоров'я є – запобігання поширенню депресивних станів, різних  залежностей, розумових відхилень тощо.           

 Саме тому для початку хорошого дня педагогам було організовано куточок хорошого настрою, де кожен міг взяти собі закладку-розфарбовку, для зняття емоційної напруги та переключення уваги, а також вибрати цитату дня. В коридорі були прикріплені оголошення "Візьми для себе чого не вистачає" та "Візьми собі частинку щастя". У 1-му класі вручено мотиваційні закладки для кожного школяра.

      З учнями 9-го класу було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: " Важливість психічного здоров'я. Емоції та їх дія на життя людини". Адже позитивний настрій є одним із важливих компонентів в житті. Саме оптимізм  не дозволяє впасти в депресію, нервувати через негатив, які руйнують імунітет, погіршують самопочуття, впливають на внутрішні відчуття, від яких залежить здоров’я.

    Під час уроку учні визначали, що для кожного є психічне здоров'я та свій ідеальний спосіб дбати про нього. Поглибили знання про кольори, їх використання, сприйняття. Виконали вправу "Ланцюжок почуттів", під час якої розвивали вміння передавати емоції мімікую та жестами. На закінчення заняття діти отримали цитати дня. 

    Саме такі, комплексні заходи допомагають учням вчитися толерантності, співпереживання, взаєморозуміння. Розвивати себе як особистість, позитивно мислити, активно співпрацювати. Адже здорове тіло - продукт здорового розуму. 

          Практичним психологом закладу Сміщенко С. С. разом з учнями 7-го класу було проведено заняття з елементами тренінгу на тему "Як відрізнити конфлікт від булінгу". Під час уроку діти ознайомилися та навчилися розрізняти  поняття конфлікт та булінг. Роглянули шляхи вирішення складних ситуацій. Випрацьовували варіанти правильної поведінки під час булінгу.

        Учнів зацікавила вправа "Я ображаюсь, коли...", адже вона надала можливість кожному поділитися своїми внутрішніми переживаннями, образами. Вправа "Кошик образ" ознайомила учасників зі способами подолання особистих образ. Актуальною стала притча "З будь-якої ситуації є вихід", котра ще раз нагадала учням, що не потрібно впадати у відчай і здаватися і тоді можна буде знайти вихід з будь якої ситуації. Також було переглянуто тематичне відео, де дітям ще раз нагадали , що саме є булінгом, до кого можна звернутися, з ким можна поділитися.

         Саме такі заняття є першим методом профілактики виникнення та подолання негативних явищ. Під час такого  уроку діти граючись та виконуючи практичні вправи  краще засвоюють поданий матеріал та вчаться організовувати навколо себе сприятливу, доброзичливу атмосферу для особистого росту та психологічного комфорту.

          Практичним психологом закладу Сміщенко С. С. спільно з соціальним педагогом Грибом В. П. та класоводом 4-го класу Щукою І. О. було проведено спільне заняття з елементами тренінгу на тему: "Скажи булінгу НІ! ".

         Під час уроку учні поновили знання щодо булінгу, сформували навички безпечної поведінки для себе та оточуючих, вчилися підтримувати та відповідати за свої вчинки.

        Цікавою та актуальною стала гра "Це булінг", під час якої діти вчилися розрізняти ситуації булінгу, конфлікту та жарту. Практична вправа "Зім'ятий папірець" допоміг зрозуміти важливість нами сказаних слів та виконаних справ, котрі можуть повпливати на людину. Також було розглянуто тематичне відео "Чорний кіт", після перегляду якого учні обговорили показану ситуацію.

        Загалом такі заняття допомагають з раннього віку виховувати та розвивати у дитини розуміння відповідальності, співпереживанню, доброзичливості, подільчивості та вміння правильно приймати рішення у різних життєвих ситуаціях.

Мир - це не все,  але все без миру - ніщо. 

Віллі Брандт

        21 вересня за ініціативою ООН громадськість відзначає Міжнародний день миру. Адже для сьогодення у сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія.

       Саме тому практичним психологом закладу Сміщенко С. С.  та класним керівником Стефанською А. Ю. з  учнями  5-го класу було проведено заняття з елементами тренінгу на тему "Мир у нашому серці" 

       Діти активно та позитивно працювали над завданнями, розглянули інформаційне відео про дане свято. Особливо сподобалась вправа "Мир - це...", де учні  з захопленням обговорювали та прописували розуміння слова "мир" та прикріплювали на дошці , сворюючи землю миру.  Незвичним та актуальним стали тематичні  пазли. Виконання фізкультхвилинки допомогло дітям розвантажитись та переключитися до нової роботи. На завершення було складено "Голуб миру" в техніці орігамі , котрий діти подарують своїм рідним та дорогим людям. 

   Такі заняття допомагають розвивати пам'ять, увагу та моторику рук, рости як особистість, випрацьовувати навички співпраці, спілкування, висловлення. 

      Розвиток учня є важливою та першочерговою задачою працівників освіти. Допомагати школяреві розвиватися та рости психологічно, збагачуватися духовно. Саме тому з дитинства потрібно прививати та навчати, розкривати потенціал кожної дитини, допомогти розібратися у  важливих та неважливих  життєвих позиціях.  

          17 вересня практичним психологом закладу Сміщенко С. С. та соціальним педагогом Грибом В. П. було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: "Протидія булінгу. Правила безпечної поведінки"  в рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу. Учні 6-го класу ознайомилися з важливою інформацією  та аспектами по булінгу, активно вели бесіду, ставили питання. Одним з цікавих та захопливих моментів стала робота з лепбуком , де учні мали можливість закріпити свої знання по темі, вчитися співпрацювати в групі, розвивати навички комунікації, відповідально ставитися до спільної роботи. На закінчення було проведено вправу "Рука допомоги", під час якої діти обгрунтували думки щодо правильної поведінки при  булінгу (як жертва та учасник), до кого звертатися, як загалом реагувати у складних ситуація.

      Саме такі заняття є профілактичними для школярів, вони формують свідоме сприйняття себе та оточуючих, також  допомагають у подальшому навчитися запобігати конфліктних ситуацій, знаходити вихід та не боятися звернутися за підтримкою та допомогою до інших.