Новини 

2019-2020 н. р

(січень-червень) 

7 квітня Всесвітній день здоров’я

Всесвітня організація охорони здоров’я була створена на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я. Наприклад, тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року - Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло - «Здоров’я для всіх».

У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

Міжнародний святковий день, спрямований на залучення широкої громадської уваги до цих проблем і питань - Всесвітній день здоров’я, відзначається щорічно 7-го квітня. Це свято увійшло в традицію, за даними проекту DilovaMova.com, з середини минулого століття. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято (WHA/A.2RES.35). До 1950-го року цей день відзначався 22-го липня, в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім День закріпився за нинішньою датою.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І переважно це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я  бажаю всім його надійного зберігання.

              Активно та позитивно пройшло заняття з елементами тренінгу на тему «Мистецтво давати визначення. Вчимося виділяти головне». Учні 5-го класу наполегливо та зацікавлено виконували кожне подане завдання. Діти вчилися працювати у групі, спілкуватися між собою та обговорювати поставлені цілі, висловлювати свої думки. 

           Незвичними стали для школярів вправи на ознаки предметів та розповідь з «забороненим словом». Актуальною та улюбленою частиною завжди залишається фізкультхвилинка, де діти мають змогу перепочити та переключити увагу на іншу роботу.

          Саме завдяки таким комплексним заняттям з активними та навчальними завданнями діти з легкістю розвивають мислення, пам’ять та вміння правильно спілкуватися, домовлятися, дружити, налагоджувати здорові стосунки з однолітками.

          В рамках креативного тижня учителем зарубіжної літератури Задорожньою В. В.   та практичним психологом закладу Сміщенко С. С. було проведено інтегрований урок з 7 класом на тему: "Дитячі відносини та основний конфлікт у творі О. Гріна "Пурпурові вітрила".

         Під час заняття учні розширювали свої знання по твору, виконували різноманітні завдання, визначали соціальні проблеми, вивчали особливості Асоль, проводили паралель з проблемами сьогодення у суспільстві, вчилися правильно вести себе у складних життєвих ситуаціях. 

        Корисним моментом для кожної дитини стало завдання "Долоньки допомоги". Саме тут вони знайшли відповіді на питання, як можна допомогти іншим та собі, до кого звертатися при психологічному булінгу. 

       З цікавістю та задоволенням в кінці заняття діти поділилися враженнями та приємними словами один з одним. 

      Такі уроки дають змогу школярам відчути суміжність та потрібність різних предметів, а також по новому поглянути на вивчення окремих дисциплін.

      11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Запровадили його мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо дітьми та молоддю. День безпечного Інтернету відзначають щороку. Люди об’єднуються, щоб посприяти позитивним змінам, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та поваги у мережі.

       Учні 8-го класу, разом з практичним психологом закладу Сміщенко С. С. долучились до Дня безпечного інтернету та провели заняття з елементами тренінгу «Ключові моменти спілкування в мережі інтернет. Кібербулінг - проблема сьогодення».

    Під час виконання різноманітних завдань діти розглянули та обговорили плюси та мінуси інтернету, оновили свої знання про кібербулінг, пройшли тест «Інтернет: жертва, свідок, агресор». Цікавим моментом було опрацювання вправи «Факт чи міф?», коли при поданих твердження вирішувалась правдивість чи абсурдність поданої ситуації. 

      Діти вчилися правильно користуватися особистими обліковими записами, соціальними мережами, розпізнавати прояви кібербулінгу та  інтернету загалом. Таким чином кожен з учнів взяв для себе корисну інформацію, котра знадобиться в майбутньому.

Долучившись до проведення Всеукраїнського Дня Гідності, який щорічно проводиться з 21 листопада по 9 грудня. Наші учні 7 та 10 класу разом з учителями Іванько Ганною Василівною та Сміщенко Світланою Станіславівною нагороджені сертифікатами. Дякуємо команді EdCamp Ukraine за чудові матеріали та змістовні теми занять.