травень

Підсумкові засідання команд психолого-педагогічного супроводу

25-27 травня в Безсалівській ЗОШ І - ІІІ ст., Лохвицькій ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Ризькій філії Лохвицької гімназії №1, Ісковецькій ЗОШ І-ІІІ ст., Сенчанській ЗОШ І-ІІІ ст., ОЗ «Вирішальненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів", Лохвицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Токарівській ЗОШ І-ІІІст, Погарщинській ЗОШ І-ІІ ст., Гирявоісковецькій ЗОШ І-ІІІ ст., Лучанській ЗОШ І-ІІІст., ЗДО «Барвінок» с. Риги, ЗДО «Теремок» м.Лохвиця, ЗДО «Малятко» м.Заводське відбулися зустрічі команд психолого-педагогічного супроводу осіб з ООП за участю фахівців (консультантів) ІРЦ щодо результатів навчальних досягнень та підсумків виконання ІПР. Також на засіданнях були представлені портфоліо осіб з ООП. Незважаючи на те, що в ІІ семестрі діти навчалися дистанційно хочеться відзначити позитивні зміни у динаміці розвитку дітей, відмітити роботу педагогів та наполегливу працю батьків – це і є справжня командна робота. Маленькі успіхи обов’язково переростуть у більш вагомі результати.

Підсумкові засідання команд психолого-педагогічного супроводу

20 та 24 травня в ОЗ"Заводська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 1", Заводській ЗОШ І - ІІІ ст. №2, Бодаквянському навчально- виховному комплексі " Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад", Пісківській ЗОШ І-III ст. відбулися підсумкові засідання команд психолого-педагогічного супроводу осіб з ООП за участю фахівців (консультантів) ІРЦ. На засіданнях розглядалися питання виконання індивідуальних програм розвитку. Учасники підбили підсумки стану розвитку дітей, моніторинг результатів навчальної діяльності, зміни в інтелектуальній, емоційно-вольовій сферах, обмінювалися результатами спостережень та інформацією про сильні сторони. Проаналізували методи роботи, що були ефективними. Взято до уваги інформацію батьків про потреби дітей. Визначено подальші напрямки та пріоритети навчальної, корекційної діяльності на наступний рік.

05.05.2022

Зміни до Положення про інклюзивно-ресурсні центри: завдання інклюзивно-ресурсних центрів розширено

Лохвицький інклюзивно-ресурсний центр Лохвицької міської ради здійснює супровід внутрішньо переміщених осіб з особливими освітніми потребами

В змінах до Положення про інклюзивно-ресурсний центр розширено коло завдань в умовах сьогодення. Фахівці ІРЦ мають здійснювати супровід внутрішньо переміщенних осіб з особливими освітніми потребами. Серед нових завдань, що стоять перед ІРЦ - проведення комплексної оцінки та здійснення системного кваліфікованого супроводу осіб з особливими освітніми потребами, які вимушено змінили місце проживання або здобувають освіту з використанням дистанційного навчання, та надання інформаційної підтримки батькам таких дітей щодо закладів, у яких дитина може продовжувати навчання та отримувати інші додаткові послуги. Також створюються умови для психологічної підтримки дітей, які переживають психологічну травму. Про це докладно було розглянуто та обговорено на нараді фахівців Лохвицького ІРЦ, яке відбулося 05.05.2022 року

05.05.2022

Проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи

Інклюзивно-ресурсний центр Лохвицької міської ради повідомляє, що з метою забезпечення вчасного зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів дошкільної та загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році проводить першочергове обстеження дітей, які мають розпочати здобуття початкової освіти і зараховуються до закладів освіти вперше, а також дітей, що потребують проведення повторної комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку.

Перелік документів для проведення комплексної оцінки розвитку дитини:

Документи, що посвідчують особу заявників;

Свідоцтво про народження дитини;

Інші документи, що посвідчують особу, якій проводитиметься комплексна оцінка.

У разі проведення комплексної оцінки особи з інвалідністю до звернення (заяви) до інклюзивно-ресурсного центру щодо проведення комплексної оцінки додається її індивідуальна програма реабілітації.

У разі коли особа з особливими освітніми потребами здобуває дошкільну або загальну середню освіту, до заяви додаються:

• психолого-педагогічна характеристика особи із зазначенням динаміки та якості засвоєння знань під час навчання, підготовлена відповідним педагогічним працівником та затверджена керівником відповідного закладу освіти;

• зошити з рідної мови, математики, результати навчальних досягнень (для осіб, які здобувають загальну середню освіту), малюнки;

• документи щодо додаткових обстежень особи;

• копія протоколу засідання команди психолого-педагогічного супроводу особи з особливими освітніми потребами із зазначенням потреби щодо продовження тривалості здобуття освіти.

У разі коли особі з особливими освітніми потребами вже надавались психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги, до інклюзивно-ресурсного центру подаються:

• попередні рекомендації щодо проведення комплексної оцінки;

• висновок відповідних фахівців щодо результатів надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг із зазначенням динаміки розвитку особи згідно з індивідуальною програмою розвитку.