жовтень

22.10.2021

Тренінг для вчителів початкових класів

"Нова школа: відповідаємо на виклики (блок інклюзія)

22.10.2021 року фахівці ІРЦ Лохвицької міської ради взяли участь в тренінгу для вчителів початкових класів "Нова школа: відповідаємо на виклики" (блок інклюзія).

Фахівці ІРЦ висвітлили тему "Організація освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання". Трирівнева модель підтримки учнів в інклюзивному класі. Перший рівень підтримки дітей в інклюзивному класі (загальна підтримка): роль диференціації у процесі індивідуалізації навчання. Планування диференціації навчальних завдань. Диференціація методів навчання і навчальних матеріалів, способів і форм оцінювання навчальних результатів учнів. Другий рівень надання додаткової підтримки дітям з особливими освітніми потребами (інтенсивна підтримка): здійснення адаптацій і модифікацій під час планування освітнього процесу. Аналіз навчальних цілей і завдань, аналіз методів викладання. Адаптація основних компонентів освітнього процесу: фізичне середовище, освітній процес, вказівки вчителя, навчальні матеріали. Вибір виду адаптацій для врахування особливих освітніх потреб учня. Види модифікацій. Способи адаптації процесу оцінювання, використання модифікованих і альтернативних методів оцінювання. Роль команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої освіти. Основні завдання і функції членів команди. Роль батьків дитини з особливими освітніми потребами у роботі команди. Третій рівень підтримки дітей з особливими освітніми потребами (спеціальна підтримка): роль спеціальних педагогів. Загальношкільний підхід до створення безпечного, інклюзивного освітнього середовища.

21.10.2021

Семінар-практикум

«Сучасні підходи в роботі вчителя-реабілітолога (інструктора з ЛФК) з дітьми з особливими освітніми потребами»

21.10.2021 року в ІРЦ Лохвицької міської ради відбувся семінар-практикум «Сучасні підходи в роботі вчителя-реабілітолога (інструктора з ЛФК) з дітьми з особливими освітніми потребами» в якому взяли участь корекційні педагоги з лікувальної фізичної культури та ритміки Лохвицької, Заводської та Сенчанської ТГ.

Мета семінару: розвиток професійної компетентності корекційних педагогів, а саме вчителів-реабілітологів та підвищення рівня обізнаності з питань використання сучасних форм і методів для корекції фізичного розвитку в освітньому процесі для дітей з ООП.

Про особливості професійної діяльності вчителя-реабілітолога в інклюзивному освітньому просторі та сучасні форми і методи корекції фізичного розвитку дітей з ООП, а також напрямки роботи вчителя – реабілітолога та його функцій як корекційного педагога та учасника команди психолого-педагогічного супроводу- розповіла вчитель-реабілітолог Світлана Андріївна Солонуха. Світлана Андріївна в ході семінару практично презентувала роботу з тренажером «Мастер-плюс» та «Сквізер».

Тетяна Миколаївна Одношевна розповіла про важливість логопедичної ритміки та її компонентів, як засобу корекції порушень фізичного розвитку у дітей з ООП. Наголосила, що логоритміка є однією із форм своєрідної терапії на основі використання зв’язку слова, музики і руху, засобом впливу у комплексі методик навчання, виховання і лікування.

Аліна Миколаївна Панасенко практично ознайомила з розвитком дрібної моторики та кінезіологією, як наукою про розвиток головного мозку, мовленнєвих та розумових здібностей і фізичного здоров'я через певні рухові вправи.

Психолог Тетяна Анатоліївна Пономаренко показала практичне застосування релаксаційних вправ для зняття емоційної та фізичної напруги.

13.10.2021

Семінар-практикум

"Сучасні форми і методи роботи вчителя-логопеда по подоланню мовленнєвих порушень у дітей з особливими освітніми потребами"

13.10.2021 року в ІРЦ Лохвицької міської ради пройшов семінар-практикум для вчителів-логопедів ЗО Лохвицької, Заводської та Сенчанської ТГ "Сучасні форми і методи роботи вчителя-логопеда по подоланню мовленнєвих порушень у дітей з особливими освітніми потребами".

З вітальним словом до учасників семінару-тренінгу звернулася директор Людмила Мельник, яка розповіла про основні напрями роботи вчителя-логопеда.

Вчитель-логопед Тетяна Миколаївна розповіла та презентувала учасникам семінару сучасні форми і методи роботи по подоланню порушень мовленнєвого розвитку у дітей з ООП. Звернула увагу на взаємозв'язок результатів комплексної оцінки зі складанням індивідуальної програми розвитку дитини з ООП в закладі освіти.

Вчитель-реабілітолог Світлана Солонуха презентувала роботу про методиці О.М. Стрельнікової, адже розвиток мовленнєвого дихання сприяє подоланню мовленнєвих порушень та є ефективним у роботі з дітьми з тяжкими порушеннями мовлення. Світлана Андріївна наголосила, що цей метод є простим та доступним для всіх категорій дітей з ООП.

Вчитель-дефектолог виступила з темою "Використання методів кінезіології в корекції мовленнєвих порушень у дітей з ООП". Розповіла про значення кінезіологічної корекції та її вплив на мовлення дитини, про методи кінезіології (дошка Кола, графомоторні доріжки, кінезіологічної вправи), які вона використовує в своїй роботі.

Психолог Тетяна Анатоліївна показала практичне застосування нетрадиційної техніки малювання "Кляксографії", як ефективного методу для розвитку мовлення, що сприяє розвитку дихального апарату, контролює силу дихання, розширює кругозір дітей, стимулює пізнавальні процеси, розвиває уяву, пам’ять, мислення, увагу.

Учасники семінару активно виконували дихальні, кінезіологічні та логоритмічні вправи.

Вчителі-логопеди мали змогу отримати відповіді на актуальні запитання та обмінятися думками з приводу наявних проблем у процесі організації інклюзивного навчання у закладах освіти.

Час проведений з користю. Дякуємо усім учасникам семінару за теплу підтримку. Бажаємо усім наснаги у подальшій роботі.