вересень

24.09.2021

Участь у роботі команди психолого-педагогічного супроводу

24.09.2021 року фахівці ІРЦ відвідали ДНЗ №1 "Теремок". Під час візиту було обговорено нову постанову Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 № 769 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 №530 (яка набирає чинності з 1 січня 2022р.). Фахівці ІРЦ надали методичну допомогу команді психолого-педагогічного супроводу по складанню ІПР.

23.09.2021

Участь у роботі команди психолого-педагогічного супроводу

Запорукою результативності в роботі - є спільна взаємодія між закладами!

23.09.2021 р команда фахівців ІРЦ відвідала дві школи Заводської ТГ (ОЗ "Заводська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1", Заводська загальноосвітня школа).

Під час зустрічей надали методичну допомогу у створенні команди психолого-педагогічного супроводу, розробці індивідуальної програми розвитку, визначенні навчальних цілей, розробці адаптованих/модифікованих навчальних програм.

Впевнені, що така включеність та зацікавленість педагогів у розробці дієвих програм, згодом принесуть свої позитивні результати для дітей з ООП.

22.09.2021

Участь у роботі команди психолого-педагогічного супроводу

В рамках нового напрямку роботи, визначеного одним з головних для фахівців інклюзивно-ресурсного центру: системного кваліфікованого супроводу організації інклюзивного навчання в закладах освіти фахівці ІРЦ Лохвицької міської ради здійснили візит до Пісківської ЗОШ І - ІІІ ступенів та Бодаквянського НВК"ЗОШ І-ІІІст. - ДНЗ". Фахівці ІРЦ надали допомогу командам психолого-педагогічного супроводу по складанню ІПР та в розробці адаптованих/модифікованих навчальних програм.



21.09.2021

Участь у роботі команди психолого-педагогічного супроводу


21.09.2021 року фахівці ІРЦ відвідали Погарщинську ЗОШ, Токарівську ЗОШ І-ІІІст., ЗДО "Малятко" м. Заводське. Під час візиту було обговорено нову постанову КМУ від 15.09.2021 р №957 "Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти" (яка набирає чинності з 1 січня 2022р.) та постанову Кабінету Міністрів України від 28. 07.2021 № 769 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 №530 (яка набирає чинності з 1 січня 2022р.). Фахівці ІРЦ надали методичну допомогу командам психолого-педагогічного супроводу по складанню ІПР.

20.09.2021

Участь у роботі команди психолого-педагогічного супроводу

Фахівці ІРЦ Лохвицької міської ради продовжують надавати консультативну та методичну допомогу закладам освіти щодо організації інклюзивного навчання.

20 вересня відвідали три школи Лохвицької ТГ, Лохвицьку ЗОШ І-ІІІ ст. номер 2, Школу номер 3, Яхниківську ЗОШ, з метою надання підтримки в організації інклюзивного навчання. Під час зустрічі було зроблено акцент на нормативно-правовому аспекті організації інклюзивного навчання, надано рекомендації щодо розроблення індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами, обговорено питання організації надання корекційно- розвиткових послуг.

17.09.2021

Участь у роботі команди психолого-педагогічного супроводу

Сьогодні теж був насичений день. Відвідали дві великі школи Сенчанської ТГ в яких навчається 8 дітей з ООП.

ОЗ "Вирішальненська ЗОШ" - це школа, яка однією з перших почала започаткувати інклюзивне навчання, Сенчанська ЗОШ І-ІІІ ступенів - три роки впроваджує інклюзивне навчання в закладі.

Фахівці ІРЦ надали методичні рекомендації командам психолого- педагогічного супроводу по складанню ІПР, адаптації та модифікації навчальних програм та матеріалів.

Дякуємо всім учасникам за можливість такого діалогу, за час професійного взаємозбагачення.

16.09.2021

Участь у роботі команди психолого-педагогічного супроводу

Продовжуємо відвідувати інклюзивні заклади освіти з метою надання рекомендацій команді супроводу дитини з ООП. Сьогодні побували в двох школах Лохвицької ТГ Гирявоісковецькій ЗОШ І-ІІІ ст. в якій вперше організовано інклюзивне навчання та Лучанській ЗОШ І-ІІІ ст.де таке навчання вже третій рік. Фахівці ІРЦ надали методичну допомогу командам психолого-педагогічного супроводу по складанню ІПР, адаптації/модифікації навчальних програм та матеріалів.

В обох закладах зустріч пройшла на одному диханні, у теплій, дружній, ніби домашній атмосфері.

Дякуємо всім учасникам за обмін думками.

Усіх нас об'єднує спільна мета.

15.09.2021

Участь у роботі команди психолого-педагогічного супроводу

З метою надання методичних рекомендацій команді психолого-педагогічного супроводу щодо складання індивідуальної програми розвитку та ефективної роботи з дітьми з ООП 15.09.2021 року фахівці ІРЦ Лохвицької міської ради відвідали 5 інклюзивних закладів освіти Лохвицької та Сенчанської ТГ (Безсалівська ЗОШ І - ІІІ ступенів, Ризька філія Лохвицької гімназії №1, Ісковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів, ЗДО «Барвінок» с. Риги, Безсалівський дитячий садок "Пролісок") в яких навчається 5 дітей з ООП.

Інклюзивний освітній заклад – це заклад освіти, який відкритий для навчання всіх дітей незалежно від їхніх фізичних, інтелектуальних, соціальних, емоційних, мовних чи інших особливостей.

Разом обговорили створення команди супроводу в ЗО, форми співпраці вчителя та асистента вчителя, складання індивідуальної програми розвитку. Фахівці ІРЦ надали консультації педагогічним працівникам щодо способів адаптації/модифікації навчальних програм та матеріалів.

Дякуємо керівникам та педагогічним працівникам ЗО за теплий прийом, активну та плідну співпрацю.

09.09.2021

Семінар «Організація роботи асистента вихователя в інклюзивній групі»

09.09.2021 в ІРЦ Лохвицької міської ради відбувся семінар «Організація роботи асистента вихователя в інклюзивній групі».

Захід відвідали асистенти вихователів ЗДО Лохвицької та Заводської ТГ. В ході семінару розглянули ряд питань від зарахування дитини в інклюзивну групу до складання ІПР, що було особливо актуальним для асистентів вихователів, які тільки починають свій шлях. Також говорили про зміни в нормативно-правовій базі в організації інклюзивного навчання в ЗДО з 2022 року. Ознайомилися з рівнями підтримки в освітньому процесі в ЗДО.

Дякуємо учасникам за активну участь, запитання. Працюємо разом на перспективу майбутнього кожної дитини, яка має тимчасові труднощі в освітньому процесі.

02.09.2021

Семінар «Основні орієнтири діяльності асистента вчителя»

2 вересня в Інклюзивно-ресурсному центрі Лохвицької міської ради для асистентів вчителів відбувся семінар на тему: «Основні орієнтири діяльності асистента вчителя».

Під час роботи семінару висвітлено ряд важливих теоретичних питань.

Завдання, функції та напрямки роботи асистента вчителя в ЗЗСО окреслила вчитель-логопед Одношевна Т.М.. Про документацію та нормативно-правову базу асистента вчителя розповіла вчитель-дефектолог Панасенко А.М.

Директор центру акцентувала увагу на розробці індивідуальної програми розвитку (ІПР) дитини з особливими освітніми потребами. Освітяни активно долучилися до практичної діяльності по складанню ІПР.

Наприкінці семінару учасники мали змогу поставити запитання до фахівців центру та отримали методичні рекомендації щодо діяльності асистента вчителя, що працює в інклюзивному класі

В семінарі взяли участь 30 асистентів вчителів трьох територіальних громад (Лохвицької, Заводської, Сенчанської).