17.06.2023

 До 50-річного ювілею Лариси Денисенко - українського прозаїка, адвокатеси, теле- та радіоведучої

Лариса Денисенко — сучасна українська письменниця, адвокатеса, радіоведуча та правозахисниця. Народилася в місті Києві, має литовсько-грецьке коріння. Навчалася у Київському національному університеті на юридичному факультеті, пізніше в Центрально-Європейському університеті. Провадить адвокатську практику. Має ліцензію на здійснення адвокатської практики у Торонто та Оттаві щодо справ, пов'язаних із біженцями та мігрантами. Входить до числа адвокатів котрі мають право представляти інтереси громадян в Європейському суді з прав людини (Страсбург). 

Працювала ведучою культурологічної програми «Документ» на телеканалі 1+1, а також сценаристом у телевізійних проектах СТБ й 1+1. Пише колонки, оповідання та есеї як для глянцевих журналів, так і для бізнес-тижневиків. Обіймала посаду директора департаменту міжнародного права Міністерства юстиції України. 

Книги Лариси Денисенко широко відомі українському читачу. Літературну кар’єру розпочала 2002 році. Авторка понад десятка книг. За дебютний роман «Забавки з плоті та крові» отримала гран-прі Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв «Коронація слова 2002». Книжки «Танці в масках» та «Сарабанда банди Сари» отримували звання «Краща українська книга» за голосуванням читачів та професійного журі тижневика «Корреспондент». 

Також з під її пера вийшла відома дитяча книжечка «Майя та її мами», що порушує тему неповних сімей, де відсутній котрийсь з членів, діти народжуються завдяки штучному заплідненню, а батьки можуть постійно знаходиться закордоном. Книга отримала широкий розголос та підтримку серед громадських та правозахисних організацій. У 2019 році у Видавництві Старого Лева вийшла книга «Я і КонституціЯ» співавторкою якої стала Лариса Денисенко. Книга рекомендована для прочитання дітям 8-13 років та пояснює основні поняття, що таке Конституція та чому вона потрібна. 

Твори Лариси Денисенко порушують різні соціальні теми, взяті із життя. У своїй літературній кар’єрі авторка співпрацює з багатьма українськими видавництвами, зокрема «Кальварія», «Нора-Друк», «Клуб сімейного дозвілля», «ВСЛ» тощо. Окрім власних книг, бере участь у збірках, серед яких: «Лялька. Історія про дитинство», «13 різдвяних історій», «Сновиди».

21.05.2023

Третя неділя травня – визначний день для кожного українця. Щороку в цей день у нашій країні вшановується День пам’яті жертв політичних репресій. Цьогоріч він припадає на 21 травня.

Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50%–українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже три мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Пам'ятну дату започатковано у травні 2007 року тогочасним президентом України В. Ющенком.

2020 - український графік і плакатист Андрій Єрмоленко створив вражаючий плакат до Дня пам’яті і примирення – 75-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі.

З фондів бібліотеки КФКЗ 

віртуальна виставка

03.03.2023

3 березня кожного року весь світ відзначає професійне свято – День письменника. Подію заснував ПЕН-клуб (міжнародне об'єднання письменників) у 1986 році. В Україну свято прийшло аж у 2012 завдяки ініціативі української письменниці Лариси Ніцой.

до дня народження Лесі Українки

Міський конкурс читців поезії  Лесі Українки: читають студенти КФКЗ

Видання поділене тематично і жанрово за такими напрямами-блоками:

З фондів бібліотеки КФКЗ

Повне зібрання творів Лесі Українки у 14 томах.- Видавництво Волинського національного університету,  2021
(pdf - електронний репозиторій)

Флешмоб. "Квіти у  житті Лесі Українки"

Студенти КФКЗ читають вірші Лесі Українки

День рідної мови: історія та цікаві факти - Главком

21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про важливість мови, яка є інструментом у збереженні духовного та матеріального спадку кожного народу. Для українців мова – це не просто набір слів, а й могутня зброя у боротьбі з ворогом.

Флешмоб до Міжнародного дня рідної мови Я ПОДОЛАЮ ТЕБЕ, ВРАЖЕ, РІДНИМ СЛОВОМ…

 ("Поема про мову" - читають студенти КФКЗ)

17.02.2023

📷Світлини: aрхів Музею Майдану, В’ячеслав Рачинський

20 лютого 2023 року Україна вдев’яте відзначатиме День Героїв Небесної Сотні та вшановуватиме пам’ять загиблих. 

У 2014 році пік спротиву Майдану припав на 18–20 лютого – ці дні стали вирішальним етапом боротьби й водночас однією з найтрагічніших сторінок Революції Гідності та новітньої історії України.  

Наприкінці лютого 2014 року, коли країна прощалася із загиблими героями Майдану, росія розпочала окупацію Криму. Саме 20 лютого вважається офіційною датою захоплення росією півострова та початком збройної агресії російської федерації проти України. 

Після восьми років війни на сході 24 лютого 2022 року рф розпочне повномасштабне вторгнення в Україну, варварськи розв’язавши війну, якої Європа не знала з кінця Другої світової.

🇺🇦 Місяць лютий повен важких і трагічних дат для нас. Але, попри біль і сум за загиблими, сьогодні маємо пам’ятати події цих днів і людей, які ще на Майдані почали боротьбу з росією. Бо саме пам’ять та знання історії дають нам силу, повсякчас зміцнюють наш дух у боротьбі й утверджують сподівання на краще майбутнє після перемоги. 

Більше про хроніку лютневих подій на Майдані читайте на мультимедійній полиці 

8.02.2023

2 лютого – день народження Валер'яна Підмогильного: блискучого письменника та перекладача, одного з найважливіших авторів Розстріляного відродження, який став жертвою сталінських репресій та був вбитий радянською владою 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох.

Три твори Валер'яна Підмогильного, які має прочитати кожен

https://vogue.ua/article/culture/knigi/tri-tvori-valeriana-pidmogilnogo-yaki-maye-prochitati-kozhen-51227.html 

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.

А проголошення соборності УНР і ЗУНР (Західноукраїнської Народної Республіки) 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання в одній державі українських земель, які до цього були розділені кордонами тогочасних імперій.

«Україна соборна. Разом до Перемоги!»

ПАМ'ЯТИ ЗАХИСНИКІВ ДАП

16-20 січня в Україні вшановують захисників Донецького аеропорту, які протягом 242 днів – із 26 травня 2014 року до 20 січня 2015 року – тримали його оборону від ворога. 

Реальна історія – це короткі лікбези на важливі історичні теми якими спекулює росія. Ми хочемо, щоб ви знали правду про підписані Хмельницьким угоди з росією. Про те, як росія анексувала і штучно насаджувала російську політику на українських територіях. Про безпощадність каральної системи російської імперії та СРСР. Що пов'язує Україну та Крим. Ви маєте почути правду, щоб більше ніколи не піддаватися на маніпуляції кремля. Окрім того, саме час розказати українцям справжні історії її героїв. Бандера, Чорновіл, Плахотнюк – ці та інші люди віддали своє життя за незалежну вільну Україну. Ми маємо знати реальні історичні факти, щоб правильно розуміти все, що відбувається сьогодні. 

український історичний ютуб:

@IstoriyaBezMifiv 

@localhistoryUA 

@KozakMedia 

@naposhukyhramoty 

@docult 

@cdvrua 

@switlotin

Дід Мороз – радянський фейк, а придумав його – убивця! Натомість Святий Миколай існував насправді. Україна, як і весь цивілізований світ, століттями шанувала Святого Миколая. Але все змінилося 85 років тому. Чому? Розкаже проект «Реальна історія» і Акім Галімов. 

26.12.2022

Дегустація книжок - театралізоване онлайн-читання художніх творів акторами театру Дах, фрік-кабаре гурту «Dakh Daughters», запрошеними гостями. Проєкт організували Український інститут книги й Центр сучасного мистецтва ДАХ.

Учасники дегустацій знайомлять слухачів із творами художньої літератури, зачитуючи свої улюблені уривки. 

На завершення Національного тижня читання Український інститут книги представляє перелік книжок, найпопулярніших серед читачів українських бібліотек. До переліку увійшли книжки, видані українськими видавцями українською мовою, написані українськими авторами або перекладні (за винятком російських). 

В основу відбору лягла інформація від понад 60 державних, національних та обласних публічних бібліотек України (загальна кількість підпорядкованих обласним бібліотекам книгозбірень сягає 10 тисяч) про найпопулярніші книги серед їхніх читачів. Відбір здійснювався за 14 жанровими групами: сім у категорії художньої літератури і сім у категорії нон-фікшн.

Цікаво також буде ознайомитись з довгими списками популярних книжок за такими жанровими групами:

19.12.2022

Гасло другого Національного тижня читання:
«Знайди свою книжку!». 

БІБЛІОТЕКА КФКЗ  пропонує ознайомитись з літературними оглядами та підбірками книг, які наявні в електронному репозиторії бібліотеки.
Можливо, серед них виявляться й ті, які ви давно хотіли прочитати.

Художня література про козацьку Україну.pptx

12.12.2022-19.12.2022

Із 12 до 19 грудня в Україні проходить Національний тиждень читання. Захід проводить Український інститут книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України.

Національний тиждень читання – це загальнонаціональне свято, що об'єднує навколо читання читачів, письменників, бібліотекарів, видавців і книгарів по всій країні.

Мета заходу – залучити українців до читання, купівлі та дарування книжок, відвідування бібліотек, а також привернути увагу до українського книговидання та літератури, підтримати видавництва, книгарні та бібліотеки. Звернути увагу на чинники, що допомагають українцям читати, і проєкти, які роблять книжку ближчою до кожного українця. 

Як взяти участь в Національному тижні читання? 

Приєднуйтеся до Національного тижня читання! Складіть свою бібліотеку українця! Хай читачів в Україні стає більше з кожним днем!

6.12.2015

До дня збройних сил України

віртуальні виставки:

5.12.2022

До міжнародного дня волонтера

ПОПОВНЕННЯ ФОНДУ ЕЛЕКТРОННОЇ БІБЛІОТЕКИ КФКЗ

Книга "Волонтери: Сила небайдужих" розповідає про волонтерство, як суспільне явище, що потужно заявило про себе з 2014 року, коли свідомі громадяни долучились до розбудови та забезпечення українського війська. 

Авторка книги, співробітниця Українського інституту національної пам’яті Наталка Позняк-Хоменко.

До книги увійшло 28 історій, розказаних від першої особи, які репрезентують різні аспекти волонтерської діяльності, пов’язані з російсько-українською війною: підтримка армії, допомога пораненим, підтримка населення, яке стало заручником цієї війни.

 Героями книги стали як відомі волонтери Діана Макарова та Наталя Воронкова, які організували вивезення мирного населення з Дебальцевого на початку лютого 2015-го, голова благодійного фонду «Свої» Леся Литвинова, на чиї плечі лягла місія допомоги переселенцям у 2014-2016 роках, засновник фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега, артисти Анжеліка Рудницька та Сергій Притула, так і, можливо, менш відомі широкому загалу, але від того не менш цікаві особистості. Такі, як підприємці з Володимира-Волинського та Сарн Костянтин Зінкевич та Сергій Лаврущенко, які з колегами взяли опіку над військовими частинами і за короткий час поремонтували значну частину військової техніки, Як письменниця Ліля Мусіхіна з Тернополя чи Андрій Салюк зі Львова, які організували в своїх містах потужні центри допомоги армії. Як Іванна Поровська чи Тамара Горіха Зерня (авторка роману «Доця» про патріотів Донбасу), які одного разу вирішили, що всі їхні особисті заощадження мають піти на допомогу іншим, бо, якщо не буде країни, то й гроші не допоможуть. Як Наталя Герасименко («Ельф»), яка стала прототипом головної героїні роману «Доця» чи Наталя Чекмарьова («Сонечко»), яка «повернулася з війни» завдяки програмі психологічної реабілітації ветеранів, а зараз допомагає побратимам віднайти себе в нових реаліях.

Ця книга – про звичайних людей поруч із нами, які іноді здаються справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває… Це волонтери. Мирні воїни світла. Строкатий килим із віршів, есеїв і щемливих оповідань найкращих українських авторів змусить задуматися над цим феноменальним явищем та, мабуть (хто знає), зважитися на власний крок.

Зміст:

Галина Вдовиченко. Госпіталь. Розвантажувальні дні

Катерина Бабкіна. Найкращі вправи на м’язи серця

Лариса Денисенко. Прагматики

Ірена Карпа. Світло є

Ірина Славінська. Пряма мова

Гаська Шиян. Гусінь

Ірен Роздобудько. Смайлик в кінці тунелю

Андрій Любка. Тарзанка

Макс Кідрук. Ельвіра

Сергій Жадан. Чому мене немає в соціальних мережах (з книги «Життя Марії»)

30.11.2022

КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ
В ЧИТАЛЬНІЙ ЗАЛІ БІБЛІОТЕКИ КФКЗ

до 300 річчя від дня народження Григорія Сковороди 

МУЛЬТИМЕДІЙНА ПОЛИЦЯ

16.11.2022

Щиро вітаємо всіх працівників радіо, телебачення та зв’язку з професійним святом, яке традиційно відзначається в Україні 16 листопада.

Сьогодні складно уявити розвиток сучасного світу без інформаційних технологій. Завдяки вашій складній і відповідальній роботі скорочується відстань між містами, налагоджується комунікація між людьми.

Сучасні інформаційні технології стали потужним поштовхом розвитку всіх галузей економіки, доступ до великого обсягу інформації дозволяє кожному з нас розширювати світогляд та орієнтуватися в процесах, які стрімко відбуваються в мінливому світі.

Бажаємо всім працівникам радіомовлення, телебачення і галузей зв’язку здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у роботі, втілення в життя надій і планів!

Адмінрада Київського фахового коледжу зв'язку

4.11.2022

До 150-річчя від дня народження Богдана Лепкого

МУЛЬТИМЕДІЙНА ПОЛИЦЯ

21.10.2022

До 350-річчя від дня народження Пилипа Орлика

21.09.2022

До Міжнародного дня Миру

Освітяни тримають стрій

 "Україні потрібен мир для можливості спокійно вчитися, працювати, жити і планувати своє майбутнє у сильній незалежній державі. Але за мир потрібно боротися – і наші мужні захисники і захисниці героїчно протистоять агресору заради мирного життя українського народу. Кожен бореться на своєму фронті". 

(Із звернення Сергія Шкарлета, міністра освіти і науки України до Міжнародного дня миру 21.09.2022р.)

Яке страшне слово – війна. Страх. Сльози. Страждання… З перших годин 24.04.2022, коли ми всі були шоковані широкомасштабним загарбницьким вторгненням та війною росії проти України, головним було не розгубитися, сконцентруватися на найважливішому та відповісти на питання, як і чим бути корисними. І освітяни не розгубилися  і, як завжди, стали першими на всіх фронтах, адже українці вільні, сильні та незламні духом.

Ми продовжуємо виборювати свою свободу та незалежність аж до нашої перемоги, бо ми –  незламні!

10.09.2022

До 128-ї річниці  від дня народження Олександра Довженка

«Людина повинна завжди пам’ятати, звідки вона пішла в життя»

До дня українського кино

Україна – не просто країна у Східній Європі. Це символ свободи духу, багатої культурної спадщини та справжнього патріотизму. Vogue.ua склав добірку з 10 документальних фільмів про походження української нації, історію, культуру та життя сучасної України, які варто подивитися.

09.09.2022

До 253-ї річниці  від дня народження Івана Котляревського

29 серпня в Україні відзначається День пам'яті Захисників України, загиблих за незалежність і свободу нашої країни. Дата події обрана невипадково, адже в цю дату сталася Іловайська трагедія, в якій трагічно загинули українські військові. 

19.08.2022