09.06.2021

Добірка електронних видань книг Василя Шкляра з фондів бібліотеки Київського коледжу зв'язку.

До 70-річчя від дня народження Василя Шкляра

10 червня 2021 року виповнюється 70 років видатному українському письменнику, "батькові українського бестселера" та громадському діячу Василю Шкляру.

Василь Шкляр - цитати

15 травня 2021 р.

Булгаков Мастер и Маргарита. Коллекционное иллюстрированное издание.pdf

До 130-річчя від дня народження Михайла Булгакова

Пропонуємо до уваги відвідувачів бібліотеки добірку книг з електронного репозиторію ККЗ та творчі наробки студентів коледжу з архівів студентського клубу "Патріот".

18 березня 2021 р.

До дня народження Ліни Костенко

добірка найвідоміших поезій

З фондів бібліотеки Київського коледжу зв 'язку

19 березня 2021 року Ліна Василівна Костенко відзначає свій 91-й день народження.

Ліна Костенко (1930 р.н.) – видатна українська письменниця, лауреат багатьох премій і відзнак, представник покоління «шістдесятників». Здолавши усі труднощі й заборони, її твори знайшли шлях до свого читача, назавжди оселилися у його серці і стали класикою української літератури.

Творчий доробок поетеси досить вагомий. Перша збірка «Промін­ня землі» вийшла в 1957 р. На сьогодні, серед найвідоміших поетичних книг Ліни Костенко, що припадають до душі мільйонам українців різних поколінь: «Вітрила» (1958), «Мандрівка серця» (1961), «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), збірка віршів для дітей «Бузиновий цар» (1987), «Вибране» (1989). Перу пи­сьменниці також належать: історичний роман у віршах «Маруся Чурай» (1979), за який вона удостоєна Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, «Інкрустації» (1994, видання італійською мовою, відзначене премією Петрарки), «Берестечко» (1999, перевидання 2007, 2010), «Гіацинтове сонце» (2010, вибране), «Записки українського самашедшого» (2010), «Річка Геракліта» (2011, вибране, а також нові вірші),«Мадонна перехресть» (2011, нові, а також раніше не друковані поезії різних років), «Триста поезій. Вибрані вірші» (2012), «Скіфська Одіссея. Поема-балада» (перевидання 2020)

До уваги читачів пропонуємо добірку електронних і аудіовидань поезії та прози Ліни Костенко, а також книжок відомих українських діячів і письменників, що висвітлюють творчий і життєвий шлях письменниці, і зберігаються в електронному репозиторії бібліотеки.

Вона мріяла літати, працювала педагогом, і тільки розкривши свій талант стала «невловимою королевою української поезії» і слова її стали літати у світі як «високовольтні лінії духу»...

05.03.2021

До дня народження Тараса Шевченка

У фондах бібліотеки Київського коледжу зв’язку зберігається багато раритетних видань. Одне з них «Живопис, графіка Тараса Шевченка» (повне зібрання творів Т.Г.Шевченка у десяти томах, видавництво Академії наук УРСР, 1963 р.)

Пропонуємо переглянути тематичну виставку яскравих робіт відомого майстра пензля і слова - Т. Г. Шевченка. Погортати книги і детальніше розглянути роботи художника ви можете в читальній залі коледжу.

Музичний супровід відео-огляду "Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка" - пісня «Думи мої, думи» на вірші Тараса Шевченка, музика народна, обробка Є.Козака, у виконанні чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького.

25.02.2021

До 150-річчя Лесі Українки

ЧИСТИЙ ПРОМІНЬ ЛЕСИНОГО СЛОВА Віртуальний інформаційно- пізнавальний екскурс
Без особистої драми не було б геніальних текстів / 24 Канал

150 років із дня народження Лесі Українки

Коротка довідка про життєвий і творчий шлях Лесі Українки (з книги «Леся Українка. Сюжети з життя: фотокнига»/Автори-упорядники: Н. Чіп, І Веремєєва. - Київ: ТОВ «Спалах», 2001. – 166 с.)

Студенти Київського коледжу зв'язку зіграли виставу "Лісова пісня" за твором Лесі Українки (архівне відео студентського творчого центру "Патріот"- 2019)

УНІКАЛЬНИЙ ЗАПИС СПОГАДІВ ІЗИДОРИ КОСАЧ-БОРИСОВОЇ, СЕСТРИ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

І. Косач-Борисова, член-кореспондент УВАН у США, читає спогади «Леся Українка в оточенні близьких – родини і друзів» на конференціі з нагоди 50-річчя з дня смерті письменниці. Нью-Йорк, УВАН у США, 3 грудня 1963 р.

02.12.2020

Видатний англійський письменник Ніл Гейман прочитав чудову лекцію, яку варто порадити усім, хто не розуміє навіщо читати художню літературу та яка від цього користь. Деякі тези з цієї натхненної промови читаємо на uamodna.com

ФАНТАСТ НІЛ ҐЕЙМАН: ЧОМУ НАШЕ МАЙБУТНЄ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КНИЖОК

02.10.2020

курс орієнтований на працівників невеликих бібліотек, які щиро прагнуть зробити свою бібліотеку сучасною і відкритою для різних категорій користувачів. Навчання безкоштовне.

19.05.2020

В програмі конференції:

Сесія 1. Безпека користувачів та бібліотекарів: умови виходу з карантину

Сесія 2. Сервіси бібліотек у дистанційному режимі

Сесія 3. Процедури відбору, придбання та розподілу книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів у 2020 р.

Відповіді надано фахівцями НМВ НБУ ім. Ярослава Мудрого

18.05.2020

Громадське обговорення

Оприлюднено проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (нова редакція)

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює громадське обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (нова редакція).

Проєкт акта розроблено у зв'язку з необхідністю впорядкування на законодавчому рівні бібліотечної сфери, приведення законодавства у відповідність до міжнародних стандартів та забезпечення громадян якісними бібліотечними послугами.

До вашої уваги декілька тез із проєкту Закону.

Пропонуються наступні види бібліотек:

За формами власності та значенням бібліотеки поділяються на:

- національні та державні, засновані центральними органами виконавчої влади, Національною академією наук України та галузевими академіями наук;

- комунальні (обласні, районні, районні у містах, міські, селищні, сільські), засновані органами місцевого самоврядування;

- бібліотеки-структурні підрозділи підприємств, установ, організацій усіх форм власності, органів державної влади, місцевого самоврядування, військових частин тощо;

- бібліотеки громадських об’єднань;

- приватні бібліотеки, засновані фізичними особами та юридичними особами приватного права;

- бібліотеки, засновані міжнародними організаціями.

За суспільним призначенням бібліотеки поділяються лише на:

- публічні, у тому числі спеціалізовані;

- спеціальні.

У Законі наведено основні завдання національних, державних, публічних, обласних універсальних наукових бібліотек та спеціальних бібліотек.

Так, публічні бібліотеки повинні бути доступними для усіх категорій населення. Час роботи конкретної публічної бібліотеки не повинен повністю збігатися з часом роботи основної частини населення території, що обслуговує бібліотека.

Публічні бібліотеки виконують наступні основні завдання:

- популяризують читання;

- формують і розвивають навички читання у дітей, починаючи з раннього віку;

- надають підтримку формальній, неформальній та інформальній освіті;

- створюють умови для творчого розвитку особистості;

- популяризують здобутки мистецтва, науки і техніки, інновації;

- забезпечують доступ до культурного продукту;

- сприяють розвитку культурного діалогу та різноманіття;

- провадять краєзнавчу діяльність, спрямовану на збереження нематеріальної культурної спадщини, історії відповідної території;

- організують змістовне дозвілля;

- забезпечують доступ до інформації;

- сприяють формуванню навичок комп'ютерної та інформаційної грамотності.

Основні послуги публічних бібліотек, у т. ч. надання доступу до мережі Інтернет, повинні бути безоплатними. Проте бібліотеки можуть надавати платні послуги відповідно до законодавства.

Користувачі з особливими потребами мають право на створення у публічних бібліотеках належних умов для забезпечення своїх інформаційних потреб.

Стаття 12. Спеціальні бібліотеки

1. Спеціальні бібліотеки (бібліотеки Національної академії наук України, галузевих академій наук, науково-дослідних інститутів, закладів вищої освіти, закладів загальної середньої освіти, інших підприємств, установ та організацій) здійснюють свою діяльність відповідно до завдань, визначених їх засновниками.

2. Спеціальні бібліотеки можуть здійснювати методичний вплив на інші бібліотеки у своїй галузі, мережі.

3. Спеціальні бібліотеки, які є науковими установами чи структурними підрозділами наукових установ, функціонують відповідно до законодавства про наукову та науково-технічну діяльність із урахуванням норм цього Закону.

Додана нова стаття: Власник (засновник) може утворити піклувальну раду бібліотеки як дорадчий колегіальний орган, основним завданням якої є сприяння розвитку бібліотеки. Піклувальна рада бібліотеки функціонує на громадських засадах.

Додана нова стаття про Національну електронну бібліотеку України.

До фонду електронних документів Національної електронної бібліотеки України включаються: електронні копії книжкових пам'яток – в обов'язковому порядку; електронні копії друкованих видань, аудіовізуальних документів, які не охороняються авторським правом або перейшли у суспільне надбання та мають наукову, історичну, художню цінність; електронні копії друкованих видань, аудіовізуальних документів, які охороняють авторським правом – відповідно до договорів із правовласниками.

Формування та адміністрування Національної електронної бібліотеки України здійснюється національною бібліотекою відповідно до положення, затвердженого центральним органом виконавчої влади у сфері культури.

Також додана нова стаття про довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, електронні бази даних.

Наразі проєкт знаходиться на етапі громадського обговорення.

Із повним текстом проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (нова редакція) можна ознайомитись тут https://mkip.gov.ua/files/pdf/5654987651321987984125.pdf

5654987651321987984125.pdf

10.05.2020

рекомендації Національної бібліотеки Польщі (22.04.2020 ula.org.ua)

методичні поради, як працювати вдома і при цьому залишатися продуктивними в період епідемії коронавірусу

23.04.2020

віртуальна виставка до Всесвітнього дня книг та авторського права

Напевно, кожну людину чекає в безмежному книжковому всесвіті одна-єдина книга, що й перетворить її на справжнього читача. Звичайно, якщо доля дозволить їм зустрітися.

Платон писав, що люди, колись були розсічені богами надвоє, тому блукають по світу в пошуках своєї половини. Це висловлювання справедливо по відношенню людини і книги.

Невипадково людину з книгою люблять зображувати художники, фотографи, скульптори.

Книга по праву має честь бути увічненою у пам'ятнику, тому що вона зберігає вікову мудрість, вчить, виховує, дає можливість поринути у світ вічного та прекрасного. У всьому світі є безліч чудових пам'ятників книгам, гідних нашої уваги. Такі скульптури ставлять біля університетів, книжкових магазинів та бібліотек, у центрі міста або алеях.

Пропонуємо найоригінальніші пам'ятники книзі та людині, яка читає, що нам вдалося знайти в просторах Інтернету.

Книжковий храм.. джерело ідей і скарбниця думок, які прокладають стежку в майбутнє.. Храм збереження часу та історії...

Пропонуємо переглянути відео тим, хто бажає зануритись у спогади та іншим, кого не було з нами того вечора.

Лютий багатий на визначні події для книголюбів і тих, хто щодня опановує мистецтво слова. Готуючись до Дня поезії – свята словесної чуттєвості й довершеного вміння кількома словами висловити невисловлюване, який щороку святкують за ініціативою ЮНЕСКО наприкінці березня, у Київському коледжі зв`язку центр студентської творчості «Патріот» провів для студентів, викладачів та всіх бажаючих долучитись до прекрасного вечір української поезії.

Віддавна саме поезія найпершою реагувала на всі події, які змінювали хід історії та життя людини, саме вірші в усі війни першими линули з фронту, сповнені ран та надії на перемогу. І лише потім усе це підхоплювала проза.

Сучасна публічна бібліотека від А до Я: довідник / М-во культури України, Нац. б-ка України ім. Ярослава Мудрого ; [авт. кол.: Н. І. Розколупа та ін. — Київ : Нац. б-ка України ім. Ярослава Мудрого, 2019.

Кодекс етики бібліотекаря.pdf
Manifest.pdf
actual_tech_aspect.pdf

18-21 вересня 2019 р. у межах 26-го BOOKFORUM відбувся X Львівський міжнародний бібліотечний форум Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Нова бібліотека – відповідальність кожного».