Кодекс етики бібліотекаря.pdf

28.06.2022

28 червня цього року Україна відзначає 26-ту річницю Конституції, головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов'язки громадян.

13.06.2022

Психологи з України та Європи створили телеграм-канал KoloMe для підтримки ментального здоров’я

Піклуйтеся про себе та коло своїх людей завдяки професійній підтримці фахівців. Долучайтеся до KoloMe в ТГ — KoloMe.

«Лідерство — це здатність говорити людям про їхню цінність та потенціал так, щоб вони надихалися цим і розвивали в собі ці якості» — слова Стівена Р. Кові, одного з найпопулярніших експертів у питаннях лідерства, ефективності організаційної структури та сім’ї, автора бестселерів «7 звичок надзвичайно ефективних людей» та «Спочатку найголовніше». Щоб стати справжнім лідером, знадобляться 12 важелів успіху.

За інформацією Офісу Генерального прокурора, під час бойових дій станом на 1 червня постраждало 689 дітей, з яких 243 дитини загинуло від рук російських нелюдів та 446 поранено. І ця цифра не остаточна. Більшість смертей і поранень спричинені застосуванням боєприпасів та вибухових речовин із великою площею ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та повітряні удари.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій, Київській, Харківській, Чернігівській, Луганській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Сумській та Житомирській областях.

У Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії та День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України ми хочемо закликати світову громадськість до активних, наполегливих дій, аби приборкати агресора і вберегти дітей від страхіть війни. Маємо зупинити країну-агресорку росію і притягнути вбивць українських дітей до відповідальності.

2.06.2022

Політь бур’ян своєї української щодня. Філологиня Ксенія Угненко зібрала 30 прикладів слів і фраз, у яких ми часто робимо помилки. Заважати можуть росіянізми й неправильний переклад, брак словникового запасу, забуті зі школи граматичні правила. Тож якщо ви бажаєте удосконалити мовлення або перевірити себе – цей матеріал для вас.

01.06.2022

1 червня у світі відзначають День захисту дітей. Цього року він набув особливого значення. Російські окупанти змусили наших дітей відчути всі жахи війни. Вони намагаються знищити наш світ, нехтуючи навіть надписом «ДІТИ». Від початку війни понад 7 мільйонам українських дітей довелося стати дорослими.

27.05.2022

до дня Героїв України

Розвінчуємо міфи про Степана Бандеру

«Освіторія» зібрала маловідомі факти про Степана Бандеру і розвінчує міфи про нього.

24.05.2022

ДОБІРКИ КНИГ З РЕПОЗИТОРІЇВ

АУДИОКНИГИ

До 110-річчя від дня народження Михайла Панасовича Стельмаха (1912-1983), українського прозаїка, поета, драматурга

24 травня минає 110 років від дня народження майстра українського слова, художника народної долі, Михайла Панасовича Стельмаха, який своїми романами, повістями, поезіями, п’єсами, публіцистичними і літературно-критичними статтями здобув велику популярність у читача, народне визнання.

Яскравий і самобутній талант Михайла Стельмаха — зразок глибокої народності, що бере свій початок із землі, із пшеничного колоса, із дівочої усмішки, із вечірньої зорі та ясного місяця.

Відчуття краси народної душі, розуміння дум і сподівань народу визначає магістральні шляхи творчості письменника.

ВИСТАВКА - СТЕЛЬМАХ.pdf

Дмитро Стельмах – про маловідомі сторінки життя і творчості свого батька письменника Михайла Стельмаха.

Бібліотека КФКЗ підготувала та пропонує оглянути віртуальну мультимедійну полицю творчості Михайла Стельмаха "Майстер українського слова"

23.05.2022

23 травня в Україні святкують День героїв, присвячений різним сторінкам національно-визвольної боротьби. Наразі День героїв не є офіційним державним святом, але традиція вшанування героїв 23 травня міцнішає. Особливо, з огляду на те, що з 2014 року українці відстоюють територіальну цілісність та право на вільний вибір розвитку своєї держави у війні з російською федерацією, яка анексувала Крим, окупувала частину Донбасу та розпочала 24.02.2022 року повномасштабне вторгнення на територію незалежної України. На жаль, ряди Героїв, які віддали своє життя в останні вісім років, щодня поповнюються.

19.05.2022

Сорочку мати сину вишивала

І душу, і серце у вишивку вкладала.

Як пам’яті народної відлунки,

На полотні з’являлися візерунки,

Де кожен хрестик — то життєві миті…

Мережила по білому блакиту,

Лягала ниточка до ниточки мрійливо.

Дитині б частку вишити щасливу,

Щоб оберегом стала для синочка

Руками неньки вишита сорочка.

З Днем Вишиванки!

До Всесвітнього Дня вишиванки

Сьогодні вишиванка – це не просто святковий одяг.

Це символ належності.

Це сигнал нескореності.

Це броня, що покриває наші змучені болем, але повні любов‘ю серця.

Перший документальний фільм про вишиті сорочки. Вишиванка – у кожного вона своя. Але є одна найцінніша для всіх.

Вишити, щоб вижити.

Режисер та оператор – Олександр Ткачук

Автор ідеї та сценарист – Леся Воронюк

Українці вірили, що вишиванка є оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті, і намагалися закодувати в орнаменті щастя, долю, життя та волю....

Детальніше:

День вишиванки 2022 року: особливості візерунків в Україні по областях (фото) ...

18.05.2022

21 січня 2020 в Україні стартував проєкт Кабінету Міністрів України «Дія. Цифрова освіта», спрямований на розвиток цифрових навичок громадян. Проєкт виконується в межах програми «Держава в смартфоні».

Українська бібліотечна асоціація та Міністерство цифрової трансформації підписали меморандум про співпрацю – за три роки навчити цифровій грамотності 6 мільйонів українців. Амбасадорами цифрової грамотності стали бібліотеки України.

Щоб долучитися до реалізації амбітної цілі уряду, бібліотека КФКЗ приєдналася до проєкту «Дія. Цифрова освіта».

Всім користувачам електронної бібліотеки KKZ-Library відкритий доступ до безкоштовного навчання на національній онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта».

Тут кожен зможе безкоштовно опанувати цифрові навички через сучасний формат навчання – освітні серіали за участю експертів та українських зірок. «Освітні серіали» вийшли українською, російською, а також жестовою мовами.

Доступ до платформи розміщений на сторінках:

06.05.2022

Бібліотека КФКЗ презенує оновлення експозиції:

(упорядник - бібліотекар 2 категорії Повхліб Т.А)

23.04.2022

До Всесвітнього дня книг і авторського права

ОГЛЯД публікацій, присвячених підтримці читання

ПРОБЛЕМА ЧИТАННЯ – ПРОБЛЕМА ВСЬОГО СВІТУ.pdf

Книга - це незамінний носій інформації.

Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розумінню краси нашого людства.

28.03.2022

ТОП-8 унікальних бібліотек світу

Перші бібліотеки з’явилися майже за три тисяч років до нашої ери і були архівами для зберігання інформації. Сучасні «книжкові» споруди для громадського користування вирізняються оригінальним і навіть незвичайним дизайном, складністю і різноманітністю форм. Далі пропонуємо поглянути на вісімку найбільш унікальних бібліотек сучасної архітектури.

Варшава, Копенгаген, Орхус, Штутгарт, Мальме, Амстердам

оновлення експозиції віртуальної виставки

Люди творять історію. Небесна Сотня

Поетичні портрети Героїв – Воїнів Світла – можна прочитати на сторінках Сайту «Небесна сотня – Герої не вмирають», де Ганною Іванівною Дудкою створено цикл поезій «Безсмертні» в пам’ять про кожного із загиблих Героїв Небесної Сотні https://nebesnasotnya.com/tag/bezsmertni

20.01.2022

ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЗАХИСНИКІВ ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ

"Кіборги" встояли - не витримав бетон"

Восени 2014 року народився термін «кіборги» — так почали називати оборонців аеропорту, котрі, попри шалені обстріли з російських танків і артилерії, не зламали своїх присяг й не дали окупантам просунутися вглиб країни.

18.01.2022

NS-WAR.pdf

Брошура містить практичні поради, що враховують український та іноземний досвід, та рекомендації з інформаційної безпеки:

  • поради до підготовки вдома;
  • що робити в надзвичайній ситуації або в зоні бойових дій;
  • як не стати жертвою дезінформації; що робити після отримання сигналу “УВАГА ВСІМ”;
  • як підготувати “тривожну валізу”.

Розміщено в електронному репозиторії бібліотеки КФКЗ
в розділі "Захист України"

24.12.2021

КИЇВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ЗВ'ЯЗКУ ВІТАЄ ВСІХ
З ПРИЙДЕШНІМ РІЗДВОМ НА НОВИМ 2022 РОКОМ!

23.12.2021

До 100-річчя Київського фахового коледжу зв'язку

Нагородження кращих викладачів і співробітників Київського фахового коледжу зв'язку на загальних зборах трудового колективу.

06.12.2021

6 грудня святкуємо День Збройних Сил України!

До дня Збройних Сил України

Бібліотека КФКЗ презентує оновлення віртуальної виставки
Військові щоденники
(добірка книг з електронного репозиторію)

21.11.2021

Відчуття Майдану: спільний документальний проєкт hromadske та Dakh Daughters

Вісім років тому тисячі людей виходили на Майдан, об'єднувалися та вимагали змін. Ми хочемо повернутися у події, які змінили хід історії та всіх нас.

До Дня Гідності та Свободи

Бібліотека КФКЗ презентує оновлення віртуальної виставки
"Майдан у книгах"
(добірка книг з електронного репозиторію)

NEW Революція Гідності: на шляху до історії.
Відп. ред. І. Пошивайло, Л. 0нишко. - К.: Національний музей Револіоцїі`Гідності, 2020. - 384 с.: іл. (Збірник науковик праць).

16.11.2021

До дня працівників радіо, телебачення та зв'язку України та 100-річчя Київського фахового коледжу зв'язку

Ранок з Інтером

Ranok_z_interom_KKZ.mp4

04.11..2021

До 100-річчя Київського фахового коледжу зв'язку

ПРЕЗЕНТАЦІЯ книжкової виставки авторських видань та наукових публікацій викладачів коледжу

ВИСТАВКА ДО 100 РІЧЧЯ

Спогади викладача Київського фахового коледжу зв'язку
Федосенко Анатолія Федоровича