Український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX ст.

МУЛЬТИМЕДІЙНА ПОЛИЦЯ ПРО ВЕЛИКОГО УКРАЇНЦЯ, ПРОВІДНИКА ОУН СТЕПАНА БАНДЕРУ

добірка книг з електронного репозиторію бібліотеки КФКЗ

Частина автобіографії, написана в квітні 1959 року й призначена для американського генерального консуляту в Мюнхені, де Степан Бандера безуспішно намагався одержати американську візу для поїздки в США.

Видання ВО “Свобода”, 2009 р.

Степан Бандера – громадянин і провідник.-2009.pdf

Видання ОУН, 1978

З іменем Степана Бендери нерозривно пов'язаний найяскравіший період боротьби українського народу за свою свободу і національну державу. У цій книзі вміщено вибрані праці Степана Бендери з проблем теорії націоналізму, організованого націоналістичного руху, завдань і форм національно-визвольної революції.

Репринтне видання. Публікацію здійснено репринтним способом за виданням ОУН 1978 року (Мюнхен) з передмовою Ярослава Cтецька за редакцією Данила Чайковського. Остання редакція й упорядкування до друку Степана Ленкавського.

Збірник творів Бандери дасть можливість тим, хто хибно потрапив у "сіті" пропагандистської теперішньої машини "рускава міра", ознайомитися, що насправді писав Бандера, і вирватися із цих "сітей". Також це дає можливість, скажімо, тим, хто вважає себе бандерівцями, із першоджерел взнати, яким був Бандера, яким був його рух, і не поширювати ті міфи.

У Франківську презентували книгу Степана Бандери "Перспективи української революції"

До книжки увійшли вибрані статті видатного українського громадсько-політичного діяча Степана Бандери. Вони допоможуть ближче пізнати ідеї, які проповідував та втілював у життя Провідник. А може й надихнуть продовжити їх реалізацію.

Для ближчого ознайомлення з життям і діяльністю Бандери, в книжці подано біографічний нарис Миколи Посівнича «Провідник ОУН».

Промова Степана Бандери, записана в Мюнхені у 1959 році.

аудиокнига

При написанні цієї книги авторка розраховувала на читача з Наддніпрянщини, який або нічого не знав про Організацію Українських Націоналістів та її провідників: Євгена Коновальця, Андрія Мельника і Степана Бандеру - або, навіть, гірше того, має абсолютно викривлене поняття про цих людей і тогочасні події. Ось чому проста, спокійна і ненав'язлива мова книги дуже легко і гарно сприймається. Також гарно сприймається і сама постать Степана Бандери: чи то ще молодого юнака, потім - революціонера, а згодом - зрілого політика. Немає тут, як це іноді буває, пустопорожніх патетичних фраз, творення ідола, якому всі мають поклонятися. Нам дається розповідь про тяжкий тернистий шлях людини, непохитної у переконаннях і боротьбі, вірної нації і Організації до останнього подиху.

Тому дуже важливо, що, читаючи цю книгу, ми бачимо ту національну атмосферу, у якій виховувався і формувався Степан Бандера. Тут, власне, і Греко-Католицька церква, і «Пласт», а згодом - ОУН. Стає зрозумілим, чому люди в Організації були саме такі, яким був Степан Бандера (а їх було тисячі й тисячі), а не інакші.Письменниця Галина Гордасевич показує, на яких ідейно-моральних засадах виховувались молоді націоналісти, що утворили покоління, яким гордиться нація. На чолі цього покоління героїв стояли провідники, одним з яких був Степан Бандера. Ось в тому, на мій погляд, є найбільша заслуга письменниці Галини Гордасевич, що вона зуміла в одній особі змалювати образ цілого покоління.

Майже кожний нарід на земній кулі має своїх національних героїв, які особливо багато зробили для добра і волі своєї Батьківщини.

15-го жовтня 1959 року в Мюнхені з руки московського вислужника згинув Провідник Організації Українських Націоналістів Степан Бандера. Стріляючи в Провідника, Москва намагалась завдати нищівного удару змаганням українського народу до волі і незалежности.

Систематично і першого дня розпочато збирання матеріялів про смерть С.Бандери, про заходи і трюки московської агентури, дальше вияснення вбивника, процес і реакцію української, чужої і ворожої преси. Збірка матеріялів, зібрана заходами проф. Петра Гоя, охоплює час від 15-го жовтня 1959 до 1967 року включно. Матеріяли це в різних мовах газетні і журнальні інформаційні та аналітичні статті, документи з процесу, спеціяльні рапорти, пресові звідомлення, радіо та телевізійні програми тощо.

У книзі в науково-популярному форматі на підставі широкого кола історичних джерел розповідається про одного з найвизначніших борців за незалежність України Степана Бандеру. Простежено його походження, риси характеру, життєвий шлях, родинне життя, політичні погляди, діяльність в ОУН.

Об'ємно показано як неоднозначні взаємини з іншими лідерами ОУН, так і подвижницьку, подиву гідну діяльність в еміграції, спрямовану на визволення України з-під московського ярма. Спростовано численні міфи радянської пропаганди, яка з метою зберегти новітню Російську імперію (СРСР) понад усе прагнула дискредитувати світлу постать багаторічного лідера ОУН в очах українців та світової спільноти.

Для всіх, хто цікавиться українською історією.

Степан Бандера – безкомпромісний, невмирущий символ боротьби за Українську Державу, голова проводу Організації Українських Націоналістів.

Тут подано головні етапи революційної діяльності С.Бандери періоду організації повстанської боротьби проти большевицьких окупантів з вересня 19369 року і до його чергового арешту фашистами до вересня 1941-го.

Сватко Я. Місія Бендери. Видання друге, доповнене і виправлене. - Львів: Галицька видавнича спілка - 2003. - 64 с: іл.

ISBN 966-7893-29-4

У книзі описано життя і діяльність Степана Бандери — лідера та ідейного натхненника революційної ОУН, ім'я якого стало символом боротьби за незалежність України в середині XX століття. Наведені непубліковані в інших виданнях спогади про Степана Бандеру керівника розвідки ОУН Степана Мудрика-«Мечника». У книзі використані матеріяли польських, німецьких та радянських архівів, спогади учасників підпілля ОУН та працівників радянських спецслужб. Передмова Головного Командира Української Повстанської Армії 1950-54 рр., члена Проводу ОУН 1940-1954 рр. Василя Кука («Юрка Леміша»).

Видання розраховане на всіх, хто цікавиться постаттю Степана Бандери та історією українського національно-визвольного руху в ХХ столітті

Сергійчук Володимир - Степан Бандера у документах радянських органів державної безпеки (1939-1959). у 3-х томах.

У пропонованій збірці документів з колишніх таємних архівів розповідається про життя і діяльність Голови Революційного Проводу Організації Українських Націоналістів Степана Бандери.

Це тритомник, в якому вміщено 230 документів. Останній том містить матеріали з 1950-х років, про які загалові майже нічого не відомо.

АУДИОКНИГА -->>>

Лекція Ірини Фаріон, яку вона виголосила у численних містах України й Америки з нагоди столітнього ювілею Провідника. Це перший аналіз теоретичних праць Степана Бандери як яскравого представника філософії революційного ідеалізму. У своїй книзі Ірини Фаріон здійснила аналіз політичних праць у ретроспективі української революції. Все те, про що мислив Степан Бандера, означилося у чотирьох концептах сприйняття світу: Бог, Душа, Духовність, Ідея.

Кількість сторінок: 33

До цього часу навколо імені Степана Бандери — лідера Організації українських націоналістів (ОУН) — точаться запеклі суперечки: дехто вважає його посібником гітлерівців і співучасником нацистських злочинів, дехто — патріотом України і борцем за її незалежність. Одне слово, погляди украй полярні. Якою ж була ця людина, якими шляхами прийшла вона до українського націоналізму? Настав час подивитися на особистість Степана Бандери об’єктивно.

Посівнич, Микола.

Степан Бандера - життя, присвячене свободі [Текст] / М. Посівнич. - Л. ; Торонто : Літопис УПА, 2008. - 111 с.: фотоіл. - (Літопис Української Повстанської Армії. Серія "Події і люди" ; кн. 3). - ISBN 978-966-2105-10-0 (Україна). - ISBN 978-1-897431-12-1 (Канада)

Пропоноване дослідження присвячене життю та діяльності Провідника ОУН та ЗЧ ОУН Степана Бандери в 1920–1959 рр. На основі спогадів та документів у книзі висвітлено боротьбу і роль ОУН і ЗЧ ОУН та її лідера у тогочасних суспільно-політичних процесах. Крім того, тут читач зможе довідатися про родинне, шкільне, студентське оточення, в якому формувалaся особистість майбутнього Голови проводу ОУН та ЗЧ ОУН.

Життя і діяльність Степана Бандери: документи і матеріали / Редактор і упорядник Микола Посівнич. — Тернопіль: Астон, 2008. — 448 с., іл.

ISBN 978-966-308-253-0

Пропоноване видання присвячене життю та діяльності Провідника українського визвольного руху Степана Бандери в 1920-х - 1950-х роках. На основі спогадів та документів у книзі висвітлено боротьбу Організації Українських Націоналістів, показано роль ОУН та її лідера у тогочасних суспільно-політичних процесах в Україні. Крім того, тут читач зможе довідатися про родинне, студентське оточення, в якому формувався майбутній Голова Проводу ОУН.

Опубліковано ряд важливих матеріалів і документів про життя і діяльність Степана Бандери на еміграції та на чолі Проводу ОУН.

Видання доповнюють біографічні відомості про діячів визвольного руху, а також вибрана бібліографія про Степана Бандеру.

15 червня 1934 року посеред теплого дня, в самому центрі Варшави, на сходах аристократичної кав'ярні був убитий міністр внутрішніх справ Польщі Броніслав Пєрацький. Як, хто і чому здійснив цей замах, чому дванадцять українських патріотів на чолі із Степаном Бандерою опинилися на лаві підсудних — спочатку у Варшаві, а згодом і у Львові — про це розповідається в гостросюжетній документальній повісті «Пістолет від Бандери», жанр якої автор визначає як «політичний детектив».

В повісті простежується, подальша доля учасників цього сенсаційного убивства, про яке писали газети усього світу, зокрема в ній розповідається про подробиці замаху агента КДБ на Бандеру, який було здійснено 15 жовтня 1959 року у Мюнхені.

Книга читається з великим інтересом і розрахована на масового читача.

Книга «Степан Бандера – соборник святої волі» є восьмим додатком до серії «За тебе, свята Україно». У ній в хронологічному порядку подано матеріали, спогади і статті про революційний і життєвий шлях Провідника ОУН, опублікованих на шпальтах часопису «Шлях Перемоги» у Мюнхені в шістдесятих роках ХХ століття. Висвітлюється багатогранний талант славетного революціонера і Героя України.

Книга буде корисною для підростаючого покоління, усіх, хто мріє жити і працювати для України за взірцем наших славних попередників.

Вбивство Степана Бандери [Текст]. - Л. : Червона калина, 1993. - 357 с.: фото. - (Історична бібліотека ; ч. 7. Сер. "Сини України"). -
ISBN 5-7707-0698-8-8

Степан Бандера | Пишемо історію

Обличчя української історії. Степан Бандера.

Секрети Бандери. Частина - 1

Секрети Бандери. Частина - 2

УПОРЯДНИК ВІРТУАЛЬНОЇ ЕКСПОЗИЦІЇ

бібліотекар 2 кат. Повхліб Т.А.