Перша збірка віршів Ліни Костенко, 1957

1958 рік

З фондів бібліотеки КФКЗ, електронний репозиторій















Ліна Костенко (1930 р.н.) –
видатна українська письменниця, лауреатка Шевченківської премії та премій Фундації Антоновичів (США), імені Петрарки (Італія), імені Олени Теліги, представник покоління «шістдесятників». 

Здолавши усі труднощі й заборони, її твори знайшли шлях до свого читача, назавжди оселилися у його серці, стали класикою української літератури і перекладені багатьма європейськими мовами.

Доля Ліни Костенко, як і багатьох українських митців у радянські часи, була непростою. За участь у дисидентському русі шістдесятих років минулого століття, що виступав проти тоталітарного режиму СРСР та відкрито захищав національну мову та культуру, свободу художньої творчості, Ліна Костенко на довгі роки була виключена з офіційної літературної України.

  «Моя свобода завжди при мені», слова Поета, Людини, що вистояла в страшні часи творчої ізоляції, не поступаючись своїм поглядам. І хоча Ліна Костенко не друкувалась у радянській Україні 16 років, її поезії знали, читали, вчили на пам’ять завдяки самвидаву – досить поширеному явищу у радянські часи, завдячуючи якому тодішня інтелігенція мала змогу читати різні видання поза цензурою радянських чиновників. 

Презентація книг Ліни Костенко МОУНБ
«Ловлю твоє проміння крізь музику беріз» 

2010 рік

Л. Костенко. Берестечко (Аудіокнига)

 Читає: Петро Бойко

Просто слухай. Ліна Костенко, "Мадонна перехресть" (вибрані вірші) 

перевидання 2010  

2011 рік

1985 рік

 Ліна Костенко. "Сніг у Флоренції". Радіовистава. 1988

Сніг у Флоренції.mp4

Оцифровка поем та радіовистави  - бібліотекар 2 кат. Повхліб Т.А.

2011 рік

2012 рік

1986
перевидання 2020 р.

Сяйво білого тіла: Антологія української еротичної поезії — К.: Факт, 2008. — 424 с.

ISBN 978-966-359-304-3 

До збірки, названої рядком із вірша Михайля Семенка, увійшла еротична лірика ХХ—поч. ХХІ ст.  

Поезія

Ліна Костенко, Микола Вінграновський, Дмитро Павличко, Володимир Сосюра, Наталя Забіла, Михайль Семенко, Валеріян Поліщук, Василь Бобинський, Микола Бажан, Павло Тичина, Василь Іванович Атаманюк, Василь Стус, Ґео Шкурупій, Леонід Чернов, Максим Рильський, Раїса Троянкер, Василь Голобородько, Світлана Йовенко, Дмитро Дмитрович Кремінь, Владімір Фєдюк, Тарас  Федюк

Спитай книгу в читальній залі

Ліна Костенко: Навчальний посібник-хрестоматія / Ідея, упорядкування, інтерпретація творів Григорія Клочека. - Кіровоград: Степова Еллада, 1999. - 320 с.

Структура та зміст посібника дозволяють реалізувати нове ефективну навчальну технологію, побудовану на принципі так званого "паралельно читання". Спочатку читач цієї книжки знайомиться з біографією поетеси, з її вибраними творами, в тому числі й знаменитим романом у віршах "Маруся Чурай", а потім - з її інтерпретаціями, здійсненими відомим літературознавцем, академіком АН Вищої школи України Григорієм Клочеком.

Методичні матеріали, що містять в книзі, - і запитання, і завдання, які сприяють глибокому осягненню творчості поетеси, тематика письмових творів, а також система тестів для перевірки знань.

Цей посібник задовольнить інтереси вчителів-словесників, студенів-філологів, зрештою всіх, хто любить поетичне слово і прагне розвинути свою літературну освіченість. 

МІЖ ІНШИМ

Коли я буду навіть сивою,

і життя моє піде мрякою,

а для тебе буду красивою,

а для когось, може, й ніякою.

А для когось лихою, впертою,

ще для когось відьмою, коброю.

А між іншим, якщо відверто,

то була я дурною і доброю.

Безборонною, несинхронною

ні з теоріями, ні з практиками.
і
боліла в мене іронія

всіма ліктиками й галактиками.

І не знало міщанське кодло,

коли я захлиналась лихом,

що душа між люди виходила

забинтована білим сміхом.

І в житті, як на полі мінному,

я просила в цьому сторіччі

хоч би той магазинний мінімум:

— Люди, будьте взаємно ввічливі! —

і  якби на те моя воля,

написала б я скрізь курсивами:

— Так багато на світі горя,

люди, будьте взаємно красивими!

@ Ліна Костенко

Книги про життя і творчість Ліни Костенко

З фондів бібліотеки ККЗ

До 90-річчя Ліни Костенко.pdf

Презентація книги

2010 рік

”Усе іде, але не все минає”: Пам’ять і час у творчості Ліни Костенко. К., 2010. 188 с.

У книзі через філософські категорії історичної пам’яті і часу досліджено своєрідність художнього моделювання минулого у різних жанрах творчості Ліни Костенко, здійснено вивчення особливостей відображення історичних подій та осіб, детально простежено історіософські аспекти творчості поетеси.

У монографії вперше демонструється комплексний підхід до вивчення творчості Ліни Костенко з детальним аналізом малодослід-жених сучасним літературознавством історичних поем Скіфська одіссея і Дума про трьох братів неазовських, а також історичного роману у віршах Берестечко. Простежується зв’язок давноминулих подій з сучасністю, досліджується внесок Ліни Костенко в демістифікацію легендаризованих історичних постатей та подій.

Представлена праця розширює коло літературознавчих питань, сприяє створенню цілісної концепції творчості Ліни Костенко, суттєво доповнює та розширює аспекти вивчення історико-літературного процесу в Україні в 60-90-і pp. XX ст. 

Ліна Костенко – безумовний класик української літератури, що увійшов у наше життя віршами, піснями, навіть інтернет-мемами. 

«Поет для епох», – так пише про Ліну Костенко письменник Іван Дзюба.

Дзюба, Іван. Є поети для епох: Ліна Костенко про свій і наш з вами час. І про світове безчасся.

У цій книжці зійшлися дві унікальні творчі особистості, чиї імена вже давно промовляють самі за себе. Натхненний есей Івана Дзюби про творчість Ліни Костенко, як бесіда з поетесою, у якій вона вперше так щиро й вичерпно розповідає про своє життя у Слові. 

Це книжка про письменника в Часі - і про Час у житті й творчості письменника. Це літопис долі Ліни Костенко - і долі країни в часи тоталітарної системи та в період боротьби за Незалежність, захисту її здобутків. Це книжка про письменника в Часі — і про Час у житті й творчості письменника. Перед читачем розгортається ніби писаний на окремих аркушах літопис долі Ліни Костенко — і долі країни в часи тоталітарної системи та в період боротьби за Незалежність, захисту її здобутків.

Галина Білик  


ЛЕКТУРА
ІВАНА ДЗЮБИ ПРО ЛІНУ КОСТЕНКО

 Рецензія на книгу: Дзюба, Іван. Є поети для епох [Текст] / І. М. Дзюба. – К.: Либідь, 2011. – 208 с.: іл. 

Презентація книги
«Гармонія крізь тугу дисонансів...»

«Гармонія крізь тугу дисонансів...» - велика біографічна книга, авторами якої є Іван Дзюба, Оксана Пахльовська і... Ліна Костенко. 

Розділ з книжки
«Є поети для епох»

ВІДЕОТЕКА: ЛІНА КОСТЕНКО

Електронна бібліотека "Україніка"
Ліна Костенко  http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/REF0004648 

Широке море України = Wide sea of Ukraine : док. самвидаву з України : док. VII / [Є. Сверстюк, В. Чорновіл, І. Дзюба, Л. Костенко та ін.]. – Париж ; Балтимор: Смолоскип, 1972. – 378 с. – (Бібліотека Смолоскипа ; ч. 14).    http://irbis-nbuv.gov.ua/






















упорядник добірки  книг  - Повхліб Т.А.,
бібліотекар 2 кат.,
електронний репозиторій ККЗ