До дня пам'яті захисників України

МУЛЬТИМЕДІЙНА ПОЛИЦЯ

ІЛОВАЙСЬК:
незагоєна рана

Щорічно в Україні 29 серпня відзначається День пам'яті Захисників України, загиблих за незалежність і свободу нашої країни. Дата події обрана невипадково, адже в цю дату сталася Іловайська трагедія, в якій трагічно загинули українські військові.

Історія пам'ятного дня

Дата встановлена указом Володимира Зеленського в 2019 році в пам'ять про трагічні події 29 серпня 2014 року в Іловайську Донецької області.

З середини серпня 2014 року в Іловайську точилися запеклі бої між російськими окупантами та військовими ЗСУ. 

24-25 серпня українські батальйони потрапили в оточення. 28 серпня в результаті переговорів було прийнято рішення про виведення українських захисників через "зелений коридор".

Однак 29 серпня російські військові відкрили вогонь по евакуаційній колоні. За офіційними даними, 366 українських воїнів загинули, 429 - отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 - потрапили в полон.

Заходи на честь Дня пам'яті Захисників України

О 10:00 за Києвом на честь події щорічно оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання. Також призупиняється рух транспорту і трансляція розважальних теле- і радіопрограм. У цей день всі державні прапори на будівлях приспускаються.

У Києві всіх загиблих за час війни захисників України поминають на площі біля Михайлівського Золотоверхого собору, біля стіни пам'яті загиблих героїв. По всій Україні 29 серпня також проводяться фотовиставки та інформаційні заходи, а в кінотеатрах показують документальне кіно про українських воїнів. У цей день можна відвідати церкву і помолитися за всіх загиблих захисників України. А якщо ви також хочете попросити благословення для бійців на передовій - вам стане в нагоді молитва за воїнів

ДОБІРКА КНИГ  З ЕЛЕКТРОННОГО РЕПОЗИТОРІЮ БІБЛІОТЕКИ КФКЗ
про Іловайську трагедію

Країна: УКРАЇНА   
Рік:  2019

Іловайськ 2014. Батальйон Донбас

Один із найсильніших фільмів про російсько-українську війну. Заснований на реальних подіях.

Ми далекі від війни, поки вона не прийде до нас додому.  Ці події сталися 2014 році. 

Історія про війну зсередини. Фільм без пафосу і фальші. Ви вірите і співчуваєте кожному герою. 

розділ 8. День (не)залежності. Втогнення. Іловайськ [c. 197-213]

ПРОМІЖНИЙ ЗВІТ ТИМЧАСОВОЇ СЛІДЧОЇ КОМІСІЇ ВЕРХОВ-НОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РОЗСЛІДУВАННЯ ОБСТАВИНТРАГІЧНИХ ПОДІЙ, ЩО ПРИЗВЕЛИ ДО ЗАГИБЕЛІ ТА ЗАХО-ПЛЕННЯ В ПОЛОН БІЙЦІВ ДОБРОВОЛЬЧИХ БАТАЛЬЙОНІВ,А ТАКОЖ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ БІЛЯ МІСТА ІЛОВАЙСЬКДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ»................................................................................5
СТЕЦЕНКО С.Стратегічні причини тактичної поразки. (До розгрому українських військ під Іловайськом)..................................................31
НПЖ ВОЄННА ІСТОРІЯ 2015_N1_79.pdf
2014_N45_365_25_років від стіни до стіни (Іловайськ).pdf

Посттравматична рапсодія 

Країна: УКРАЇНА    /     Рік:  2018

Виживши після обстрілу під Іловайськом, боєць добровольчого батальйону Саша (Назар Борушок), пробирається до своїх - і зустрічає дорогою найнесподіваніших супутників і ворогів. 

Усна історія російсько-української війни (2014-2015) випуск1.pdf

випуск 1

Усна історія російсько-української війни (2014-2016) випуск 2.-2016.-464 с.pdf

випуск 2

Усна історія російсько-української війни (2014-2016) випуск 3.-2017.-136 с.pdf

випуск 3

.

Усна історія російсько-української війни (2014-2018) випуск 4.-2018.-384 с.pdf

випуск 4

NEW

випуск 5 (EPUB)

картина " Ми є народ..." Артура Орльонова

Сучасна історія не має білих плям. Будь яка подія, знаходить відображення в соціальних мережах, та фіксується журналістами. Базуючись на реальному відео з місця подій, серіал «Війна за Незалежність» розповідає про російсько-українську війну, день за днем, як це було насправді. 

В Україні створено Віртуальний музей російської агресії. Він розповідає про зникнення і викрадення людей, екологічні, воєнні та інші злочини, які скоювала Росія, починаючи з 2014 року.

Наразі у віртуальному музеї представлена експозиція про злочини в Криму, а в планах – кейси з окупації Донбасу.


Музей доступний за посиланням

Пам'ятаймо їх та всіх захисників, які віддали життя, щоб ми могли жити у незалежній країні та вільному суспільстві. Їхня самопожертва недаремна, поки ми продовжуємо докладати зусиль, щоб зберігати і будувати нашу незалежну державу. Вони живі, поки ми пам'ятаємо.

Героям слава!

Упорядник добірки книг з електронного репозиторію КФКЗ 

бібліотекар 2 категорії  Тетяна ПОВХЛІБ